Online Magazín Zrnění

Čtení pro ty, kteří se zajímají o víc než jen o svůj talíř. Tento nevšední magazín je plný inspirace pro zdravý život po všech stránkách.

Redaktoři Magazínu Zrnění jsou lidé, kteří dokázali skloubit křesťanskou víru, zdravou stravu, přirozenou výchovu svých 3 dětí, hudbu, divadlo a mnoho dalšího do velmi pestrého života.

Magazín Zrnění přináší:

  • zajímavé studie ze zahraničních materiálů i z vlastních výzkumů
  • články z oblastí zdravého života, vaření, národních kuchyní, rodiny, dětí, přirozeného těhotenství a porodu
  • rozhovory s odborníky a špičkami v oboru
  • osobní zkušenosti
  • ankety s vámi, čtenáři
  • ověřené recepty a léčebné postupy

V Online Magazínu Zrnění najdete články, které byly publikovány v tištěném časopisu Zrnění během 7 let.
Digitální verzi těchto článků 
budete mít k dispozici online na tomto webuProhlédněte si nejnovější články.

Předplatné online verze nezahrnuje verzi tištěnou. Chcete-li objednat klasickou tištěnou verzi časopisu do své poštovní schránky, napište, prosím, na redakce@zrneni.cz.

Předplatné online verze Magazínu Zrnění

Cena ročního předplatného online Magazínu Zrnění je 1 000 Kč.

Objednat online Magazín Zrnění

 

 

Autoři Zrnění

Za časopisem stojí Jan Jícha, Klára Jíchová a tým redakce.

Honza

Jan Jícha (1980)

Školením bohemista a hispanista, životními zážitky a směřováním spíše dřevorubec, spisovatel, scénárista, písničkář, gelototerapeut, cestovatel, průvodce, gymnaziální profesor, šéfredaktor Zrnění, lektor, překladatel a šťastný otec, který za vše, co je v něm dobré, vděčí kromě rodičů zejména své ženě Kláře. Život po jejím boku ho sice odvedl od akademické kariéry, ale o to více mu dal poznat zajímavější dimenze tohoto světa a vesmíru. Jeho životní naplnění spočívá ve vyhledávání styčných ploch mezi různorodými tradicemi a filosofiemi a jejich srozumitelný výklad pro všechny, „jejichž obzory sahají dál než po okraj obilného talíře“. Ve spojování rozpadlého světa a nalézání souladu, tělesného i duševního zdraví, prolínání západního a východního vědění, teorie a praxe, racionální a intuitivní stránky lidského vědomí nalezl nejefektivnější způsob, jak dosáhnout jednoty, osobní integrity a harmonického vztahu s veškerým stvořením. Honza umí patnáct jazyků, výborný krevetový salát, hraje na kytaru, chová osla a koně a miluje tento svět jako dosud žádný.

Z bohaté bibliografie upozorňujeme zejména na jeho román Dva roky bez prázdnin, který je autentickým svědectvím o prvních letech Klářiny náročné regenerace a jejich společného živobytí. Je to kniha drsná i dojemná, vážná i vtipná a během let se stala takřka kultovní četbou těch, kdo to se zodpovědností za vlastní život a zdraví myslí opravdu vážně. První vydání je zcela rozebráno, podruhé vychází v dubnu 2014 v nakladatelství Triton.

Klára

Klára Jíchová (1978)

Vystudovala bohemistiku a dramatickou výchovu a paralelně rozehrála dramatickou hru o svou existenci. S Honzovou inspirací sjela z dálnice sebezničení a vzala to rozkotanou stezkou sebepoznání. Na této trase, která jí podstatně zpomalila, ale také zachránila život, začala vnímat neúprosný přírodní řád, který spravedlivě trestá i odměňuje, a etapou bolesti se prokousala až do současné fáze šťastného života se třemi dětmi, smysluplnou prací pro druhé a neničivou kariérou lektorky domácích těhotenských, zdravovědných a rodinných kurzů vaření, duchovního rozměru bytí a především uzdravování těla i mysli přírodní cestou. Spíše než z teoretických prací při nich čerpá z vlastní bohaté zkušenosti. Klára je duší komediant, její největší zálibou je hra na housle a na šicí stroj. Kromě péče o rodinu se angažuje ve vydávání časopisu Zrnění, vede domácí školu, podporuje rozšíření biotextilu, koncertuje, vyrábí vyhlášené zdravé pečivo a dezerty a ještě všelijak jinak zlepšuje svět svou přítomností.

 

Objednat online Magazín Zrnění