Domů > Magazín > Blog

Jak se naučit lelkovat (Irma)

Ženeme se za výkonem, letíme životem jako o závod a ani zima či evidentní vyčerpání nás nezpomalí. Dokud nepadneme na dno a neobjeví se syndrom vyhoření, únavový syndrom apod. Když se další moje známá zhroutila po letech trápení v práci, která ji stresovala, chtěla jsem vám o tom napsat. A v tom přišel email od Irmy, která už si prožila své (Myslela jsem, že snad umřu) a má pro nás všechny super návod, jak zimu využít.

Jednou za čas si naordinuju lelkování

Svého času, kdysi dávno, mě čas od času napadalo, že by nebylo od věci si občas zalenošit. Bylo to příjemné snění, které ale vždy převálcovaly myšlenky “Copak můžu zůstat v posteli a nic nedělat, když musím to a ono?” Nakonec jsem stejně vstala a hned se postupně zapojovaly jednotlivé části mého těla. A z lelkování nebylo NIC. Duše, která úpěla pod oním nánosem povinností, si nakonec stejně poradila. Bylo to tělo, které vždycky řeklo dost. Bylo natolik moudré, že si vypomohlo, a tak mě najednou sklátila viróza, někdy chřipka, čas od času zánět průdušek.

A protože jsem časem zmoudřela  (nebo si to myslím:-D), jednou za čas si sama naordinuji lelkování. Nic nemusím (já vím mám už velké děti). Jen se tak povaluji a nechám myšlenky plynout (zřejmě se potřebují utřídit), tělo odpočívá, stejně by se nezvedlo.

Chci vám poradit – moc o tom dopředu nepřemýšlejte, nehodnoťte (proč by to nešlo). Prostě to udělejte. Vy starší si říkejte, že už jste dost moudré(ří), že jste se to konečně naučily(i) a vy mladší si říkejte, že zatím nacvičujte na to, co ve stáří, jako když najdete a právě teď je ten příhodný čas.

Kdy jindy než v zimě, kdy příroda spí a všechno plyne pomaleji. Prostě se jednoho dne pomalinku rozkoukejte (dobré je večer nenatáhnout ani budík) a zkuste to. Řekněte si “Konečně je to tady”. Takže směle do toho a užijte si opravdové nicnedělání. A já vám ještě pošeptám, na co možná přijdete: Nic vám neuteče. A třeba problémy, které se vám zdály neřešitelné, se najednou zdají třeba malicherné, řešitelné nebo zjistíte, že řešit vlastně nic nemusíte. Zjistíte, že se opravdu prd stalo, když jste jeden den jen tak prolenošily(i).

Lelkování zdar!

Irma

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

11 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Katarína
15. 2. 2022

Milá Irma, toto som si mala prečítať ešte, keď som bola mladšia. Určite by mi to bolo pomohlo. Teraz, keď som na dôchodku to robím veľmi často a hovorím tomu pyžamový deň.

Irmo milá, podruhé jsem přečetla Tvůj článek. Potvrdila jsi, co mně teprve začíná docházet: že když jsem v 50ti konečně nalezla trochu klidu, mám na něj plné právo. Nemám si vyčítat, že po 60tce nejsem už tak výkonná jako dřív. Že po všech těch letech, kdy jsem od mala toužila být ve všem dobrá a nejlepší, všem se zavděčit a vyhovět, nikoho nezklamat, skvěle studovat a tvořit, vystavovat… potom sama se syny (jedním s ADHD), katastrofální vztahy… hrdá na to, že si umím vydělat tolik, že podpořím i rodiče, neřeknu si o pomoc a vše zvládám co nejdokonaleji… spala jsem 4-5 hodin, abych vše stačila, den mně připadal zbytečně ztracený, když jsem nic nevytvořila… že je na čase lenošit. Touha po dokonalosti a plné nasazení pouze pro všechny a všechno kolem je cesta k vyhoření a depresím.
Také díky Tobě snad jednou naleznu rovnováhu mezi odpočinkem a spánkem, kterého se posledních 13 let nemohu nabažit a tvůrčí prací, po které sice toužím, ale zatím na ni nemám síly…

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

10

Zůstali jste doma? Využijte výjimečné příležitosti!

Pokud jste se jako mnozí další ocitli neplánovaně doma, můžete to využít jako šanci udělat něco pro sebe. Jaro je pro nové začátky naprosto ideální období....
18
9

A pak že Jíme Jinak není pro chlapy a sportovce (František, 44 let)

Běhám maratony, plavu, cvičím. Přesto celý život zápasím s nadváhou. Vyzkoušel jsem snad všechny výživové směry včetně Low Carb. Ale líp mi nebylo, spíš hů...
3
59

Kvalitní nůž je nezbytný – pořiďte si ho a ušetřete

Pokud nemáte pořádný nůž, bude pro vás zdravé vaření velká otrava. Já se svým nožem jezdím na návštěvy i na dovolené. Nemám nervy na tupé a malé nože. Dobr...