Letní tábor pro rodiny s dětmi (24. – 31. 8. 2019)

16

Rádi byste strávili příjemnou dovolenou v panenské přírodě a zároveň chcete vašim dětem dopřát dětský kolektiv a bohatý táborový program? Jeďte na tábor pro rodiny s dětmi. Budete spolu, ale volný čas může každý z rodiny trávit podle svého přání a představ. O děti je během dne postaráno, a vy máte volno. Večer si s nimi můžete užít táborové dovádění. Strava je dle principů Jíme Jinak. Členové klubu mají slevu pro pobyt své rodiny.

Termín

24. – 31. 8. 2019

Místo

Rožmitál pod Třemšínem, rekreační středisko Sobeňák (těsně u hranice s CHKO Brdy, 10 km JZ od Příbrami)

Program

V rámci této letní rodinné dovolené nabízíme čtyři paralelní programy podle věku účastníků. Pro malinké děti do 3 let je připraven Baby klub. Předškolní a školní děti budou rozděleny do menších oddílů. Děti se budou hodně pohybovat v přírodě, budou tvořit, hrát divadlo, zpívat a tančit a ještě mnoho dalšího. Nechte se překvapit. I pro dospělé účastníky připravujeme občasný program (plánujeme například besedy, přednášky, společný výlet, hry a další). A pro všechny zájemce ranní cvičení, večerní táboráky a sdílení snad po celý den.

Časové rozložení programu

Tábor začíná v sobotu 24. 8. večeří v 18 h, příjezd možný od 15 h. Prvníseznamovací program pro děti začne již odpoledne a po večeři v den příjezdu.Organizační a seznamovací schůzka rodičů bude v sobotu od 21 h. Od neděle poběží dětský program předškolních a školních dětí po celý den, Baby klub bude mít dva herní bloky – dopolední a odpolední.Baby klub probíhá denně 2 x 2 hodiny, program předškolních a školních dětí v dopoledním, odpoledním a večerním bloku.  Po obědě dodržujeme všichni polední klid.

Ubytování

Tábořiště Sobeňák bylo vystavěno počátkem šedesátých let Československou akademií věd. Má tedy velmi dlouhou historii. V roce 2018 objekt koupila soukromá společnost a začíná ho velkolepě rekonstruovat. Již v sezóně 2019 bude skoro polovina tábořiště kompletně nová. Na tábořišti je velká hlavní budova s jídelnou, kuchyní, sociálním zázemím, klubovnami a zastřešeným posezením. K ubytování slouží tři zděné budovy s dvou až šestilůžkovými pokoji, 20 čtyřlůžkových chatek. Jako na každém správném tábořišti, tak i zde je marodka.

Tábořiště je umístěno na veliké louce v lese a asi 50 m od rybníka Sobeňák (pláž, loďky). Na louce je fotbalové a volejbalové hřiště (táborového typu, žádný rovný povrch), ping-pongové stoly, bazén.

Strava

Vyvážená rostlinná strava bez cukru, exotických plodů, chemických přísad a jiných nepřirozených surovin, suroviny jsou z části v bio kvalitě. V pravidelných a s účastníky domluvených časech podáváme snídaně, dopolední svačiny (pro děti pouze), obědy, odpolední dezerty, večeře. Nápoje jsou účastníkům k dispozici po celý den. Na přání připravíme speciální stravu (např. bezlepkovou) a stravu pro malinké děti.

Kam na výlet

největším přírodním lákadlem v okolí je CHKO Brdy s velikým množstvím cyklo tras v lese. Ideální prostředí pro cyklo výlety i pro rodiny s malými dětmi, které na kole jezdit teprve začínají. Rožmitál pod Třemšínem mámalé, sympatické historické centrum s velikým rybníkem (Podzámecký rybník), zámek je bohužel nepřístupný.Žil zde věhlasný učitel Jan Jakub Ryba, můžete navštívit velmi ojedinělé a kouzlem opředené Cvokařské muzeum, nebo se projít lipovou alejí Johanky z Rožmitálu (manželka Jiřího z Poděbrad). Prostě – toto město bude asi zajímavé k objevování. Kolem města se můžeme projít na Třemešný vrch, nebo k mohyle J. J. Ryby.

Mnohé další zajímavosti o městě, jeho okolí a mikroregionu Třemšín se dozvíte v info centru.

Pro koho je pobyt určen

Jsou vítáni všichni, kterým se líbí tábornické prostředí v přírodě a táborová atmosféra. Věk nerozhoduje.

Proč se tábora zúčastnit?

Každý si na našem táboře může najít to své:

 • rušný program,
 • sdílení s jinými rodiči a účastníky tábora,
 • klid okolní přírody,
 • zajímavé turistické cíle v blízkém i vzdálenějším okolí,
 • dostatek pohybu jak v tábořišti, tak mimo něj,
 • harmonizující rostlinnou stravu, která posílí tělo a povznese duši,
 • přátelské prostředí a nápomocný personál,
 • nové informace z oblasti zdravého životního stylu,
 • večerní posezení při táboráku, zpěv

Cena

 • Děti od 3 do 15 let 4 300 Kč, dospělí 4 900 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko, ale s programem 2 000 Kč, děti do tří let bez programu a bez nároku na lůžko 1 400 Kč.
 • Děti do jednoho roku ZDARMA.
 • V ceně je zahrnuto: ubytování 7 nocí, 7x plná penze, organizace programu.
 • Cena nezahrnuje: cestovní pojištění

Tak neváhejte a přijeďte, těšíme se na vás!

Rezervace a více informací

Informace a rezervace pobytu na: info@duhovykonik.cz; tel.: 602558972

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají slevu 10% na všechny pobyty Duhového koníka v roce 2019! Pro její uplatnění uveďte při rezervaci [ přihlaste se ]. Slevu mohou využít pouze členové Klubu Jíme Jinak a s nimi ubytovaní partneři a děti.

 

 

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

 1. Prosíím příště o týden dříve. Ráda bych jela s dvěmi neteřemi, ale poslední týden před školou už je chce mít maminka doma, znáte to, příprava do školy atd

  • Holčo, to má agentura jinou akci – tábor jen pro děti bez rodičů. Ono je to s termíny těžké, vždycky se to někomu nehodí. Ale mají i jiné akce, třeba byste mohly jet jinam, Klubáci mají na vše slevu 10%.

 2. Taky bych jela, ale asi bych si musela být jistá, že tam bude ještě nějaký další puberťák, aby tam nebyl starší toho věku sám.

 3. Jestli bude nejstarší chtít, tak pojedu se všemi dcerami. Jen to s ní musím správně politicky “zkoulet” :-D.

 4. Zobrazit všech 16 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekSnížil se mi cholesterol, glykemie a zmizelo 4,5 kg (Jana, 60 let)
Další článekTradiční velikonoční menu: den po dni