Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Letní tábor pro rodiny s dětmi (24. – 31. 8. 2019)

Rádi byste strávili příjemnou dovolenou v panenské přírodě a zároveň chcete vašim dětem dopřát dětský kolektiv a bohatý táborový program? Jeďte na tábor pro rodiny s dětmi. Budete spolu, ale volný čas může každý z rodiny trávit podle svého přání a představ. O děti je během dne postaráno, a vy máte volno. Večer si s nimi můžete užít táborové dovádění. Strava je dle principů Jíme Jinak. Členové klubu mají slevu pro pobyt své rodiny.

Termín

24. – 31. 8. 2019

Místo

Rožmitál pod Třemšínem, rekreační středisko Sobeňák (těsně u hranice s CHKO Brdy, 10 km JZ od Příbrami)

Program

V rámci této letní rodinné dovolené nabízíme čtyři paralelní programy podle věku účastníků. Pro malinké děti do 3 let je připraven Baby klub. Předškolní a školní děti budou rozděleny do menších oddílů. Děti se budou hodně pohybovat v přírodě, budou tvořit, hrát divadlo, zpívat a tančit a ještě mnoho dalšího. Nechte se překvapit. I pro dospělé účastníky připravujeme občasný program (plánujeme například besedy, přednášky, společný výlet, hry a další). A pro všechny zájemce ranní cvičení, večerní táboráky a sdílení snad po celý den.

Časové rozložení programu

Tábor začíná v sobotu 24. 8. večeří v 18 h, příjezd možný od 15 h. Prvníseznamovací program pro děti začne již odpoledne a po večeři v den příjezdu.Organizační a seznamovací schůzka rodičů bude v sobotu od 21 h. Od neděle poběží dětský program předškolních a školních dětí po celý den, Baby klub bude mít dva herní bloky – dopolední a odpolední.Baby klub probíhá denně 2 x 2 hodiny, program předškolních a školních dětí v dopoledním, odpoledním a večerním bloku.  Po obědě dodržujeme všichni polední klid.

Ubytování

Tábořiště Sobeňák bylo vystavěno počátkem šedesátých let Československou akademií věd. Má tedy velmi dlouhou historii. V roce 2018 objekt koupila soukromá společnost a začíná ho velkolepě rekonstruovat. Již v sezóně 2019 bude skoro polovina tábořiště kompletně nová. Na tábořišti je velká hlavní budova s jídelnou, kuchyní, sociálním zázemím, klubovnami a zastřešeným posezením. K ubytování slouží tři zděné budovy s dvou až šestilůžkovými pokoji, 20 čtyřlůžkových chatek. Jako na každém správném tábořišti, tak i zde je marodka.

Tábořiště je umístěno na veliké louce v lese a asi 50 m od rybníka Sobeňák (pláž, loďky). Na louce je fotbalové a volejbalové hřiště (táborového typu, žádný rovný povrch), ping-pongové stoly, bazén.

Strava

Vyvážená rostlinná strava bez cukru, exotických plodů, chemických přísad a jiných nepřirozených surovin, suroviny jsou z části v bio kvalitě. V pravidelných a s účastníky domluvených časech podáváme snídaně, dopolední svačiny (pro děti pouze), obědy, odpolední dezerty, večeře. Nápoje jsou účastníkům k dispozici po celý den. Na přání připravíme speciální stravu (např. bezlepkovou) a stravu pro malinké děti.

Kam na výlet

největším přírodním lákadlem v okolí je CHKO Brdy s velikým množstvím cyklo tras v lese. Ideální prostředí pro cyklo výlety i pro rodiny s malými dětmi, které na kole jezdit teprve začínají. Rožmitál pod Třemšínem mámalé, sympatické historické centrum s velikým rybníkem (Podzámecký rybník), zámek je bohužel nepřístupný.Žil zde věhlasný učitel Jan Jakub Ryba, můžete navštívit velmi ojedinělé a kouzlem opředené Cvokařské muzeum, nebo se projít lipovou alejí Johanky z Rožmitálu (manželka Jiřího z Poděbrad). Prostě – toto město bude asi zajímavé k objevování. Kolem města se můžeme projít na Třemešný vrch, nebo k mohyle J. J. Ryby.

Mnohé další zajímavosti o městě, jeho okolí a mikroregionu Třemšín se dozvíte v info centru.

Pro koho je pobyt určen

Jsou vítáni všichni, kterým se líbí tábornické prostředí v přírodě a táborová atmosféra. Věk nerozhoduje.

Proč se tábora zúčastnit?

Každý si na našem táboře může najít to své:

 • rušný program,
 • sdílení s jinými rodiči a účastníky tábora,
 • klid okolní přírody,
 • zajímavé turistické cíle v blízkém i vzdálenějším okolí,
 • dostatek pohybu jak v tábořišti, tak mimo něj,
 • harmonizující rostlinnou stravu, která posílí tělo a povznese duši,
 • přátelské prostředí a nápomocný personál,
 • nové informace z oblasti zdravého životního stylu,
 • večerní posezení při táboráku, zpěv

Cena

 • Děti od 3 do 15 let 4 300 Kč, dospělí 4 900 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko, ale s programem 2 000 Kč, děti do tří let bez programu a bez nároku na lůžko 1 400 Kč.
 • Děti do jednoho roku ZDARMA.
 • V ceně je zahrnuto: ubytování 7 nocí, 7x plná penze, organizace programu.
 • Cena nezahrnuje: cestovní pojištění

Tak neváhejte a přijeďte, těšíme se na vás!

Rezervace a více informací

Informace a rezervace pobytu na: info@duhovykonik.cz; tel.: 602558972

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají slevu 10% na všechny pobyty Duhového koníka v roce 2019! Pro její uplatnění uveďte při rezervaci [přihlaste se]. Slevu mohou využít pouze členové Klubu Jíme Jinak a s nimi ubytovaní partneři a děti.

 

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Katchenka K
9. 5. 2019

Tak my jedeme taky – já + 3 holčičky (21m, 3,5 a 10 let).

Alena Kriklová
9. 5. 2019

Tak já jedu + 2 děti (9 a 7 let).

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Fenykl – Foeniculum vulgare dulce

Rozhodla jsem se napsat malý článek o fenyklu. Moje recepty tuto zeleninu obsahují a určitě, pokud jí nekoupíte v obchodech, můžete si jí snadno vypěstovat...

Wagnum

Pečené křupavé “nanuky” naslano. Recept je určen pro ty, co si rádi v kuchyni hrají a rádi překvapí své blízké nebo hosty. Nemohla jsem tomu dá...

Pesto z medvědího česneku a vlašských ořechů

Další recept na výborné pesto z mědvědího česneku, které vám vydrží i několik měsíců.

Pečený celer na voňavém fazolovém krému

Skvělá kombinace pečeného celeru a jemného fazolového krému s vůní kokosu, citrónu a zázvoru. K tomu trochu pikantního oleje, křupavý chlebík, který kontra...

Houbová smaženice

Smaženice nemusí být jen z tofu, zkuste tuto verzi, kde není ani tofu ani sójová omáčka. Pohrajte si s konzistencí a vylaďte do vaší představy.
32
3

Kokoška pastuší tobolka: blýskne se zastavením krvácení i pikantní chutí

Nejspíš si vybavíte její drobné bílé kvítky a typické semeníky ve tvaru srdíčka. Co ale chuť? Pojďme společně pozvat léčivku s dlouhým názvem do lékárničky...