Lepší sex a intimní život jako důvod ke změně stravování

Víte, že sex a jídlo spolu úzce souvisejí? Mám to vyzkoušené. Když je člověk unavený a nemocný, tak intimní život jde rychle stranou. Ale nemusíte mít trávící potíže jako jsem měla já, abyste začali mít potíže v milostném životě. Jak člověk stárne a doba společného manželství se prodlužuje, číhají na páry další nástrahy. Třeba právě v podobě jídla.

Aby se duši v těle líbilo

Nemám pocit, že “jíme jinak”. Všechno se snažíme dělat tak, aby si přišlo na své jak naše tělo, tak i náš duch. Aby se duši v těle líbilo. Tělo je kočárem pro duši a v našem případě platí, že když je jedno nemocné, tak to druhé bolí. Když hledáme harmonii a rovnováhu v životě, patří do toho uspokojování potřeb těla i ducha. Takže dnes už nemám pocit, že jíme jinak, ale právě naopak, že jíme normálně, protože naslouchat svému tělu je pro nás normální.

Sex a intimní život =  důvod proč jíst jinak

Nikdo tu o tom nepíše, ale nevěřím, že se vám to neděje. Tedy myslím, že se vám to děje také. Sex a intimní život, ano, to byl jeden z důvodů, proč jsem já tak urputně začala hledat, jaká strava dělá mému tělu dobře.

Jsme tu upřímní a otevření, bavíme se o tom, jak je kdo rád, že se zbavil obtěžujících a život komplikujících průvodních jevů špatné životosprávy a není to jen o tuku a kilech navíc. Víme, že není normální považovat za normální pravidelné pálení žáhy, říhání, nepravidelnou stolici, časté zácpy či průjmy, dráždivý tračník, větry a nadýmání, inkontinenci či zhoršující se prostatu, silnou bolestivou omezující menstruaci, zvracení aj. To jsou přece velmi intimní věci, které “vyslovujeme” a s nimiž se vzájemně svěřujeme, za což všem děkuji a všechny, kteří se svěřují a jdou s kůží na trh, obdivuji a velmi si toho vážím.

Tak já teď nechci být pokrytec a řeknu to teď tady naplno a sama za sebe. Já jsem to dělala kvůli intimním životu a sexu. Taky.

Chtěla jsem se hlavně uzdravit

Když jsem byla ty 3 roky velmi nemocná (což jsem ještě nesepsala, jen jsem se o tom zmínila), samozřejmě jsem neměla sex na prvním místě, chtěla jsem se vůbec “jen uzdravit” (říkali mi jak lékaři tak léčitelé, že jsem slezla hrobníkovi z lopaty). Ale s dlouhodobou ne-mocí a komplikacemi kolem, šel ruku v ruce úbytek intimního života. A to trvalo i poté, co jsem se uzdravila.

Trvale jsem chodila spát s trávícími problémy a to jsem se fakt do žádného mazlení či předehry nemohla pouštět, ani manžel. On už měl vyvinuté jemné měřící mechanismy a jasně načtené mé mimikry, ulehal bez očekávání a když to náhodou všechno klaplo a “spadlo z nebe” (mohli jsme se sobě navzájem třeba hodinu věnovat), byl to dar, který jsme nevěděli, kdy se bude opakovat. Měla jsem se plné zuby, hrozně mi to vadilo, muset vychytávat, z čeho se po….. (cokoli) a z čeho se nepo…….(cokoli) a ještě v kterou denní dobu, protože stejná potravina je pro mě jiná dopoledne a jiná v podvečer. Tohle všechno jsem začala rozkrývat až s Jíme Jinak a čtením knih paní MUDr. Strnadelové a pana Zerzána.

Souvislost mezi jídlem a sexem

Už kdysi dávno jsem se dočetla tuším v knize Žena není muž pana RNDr. Petra Fořta, CSc (určitě v jeho knize, ale možná v jiné, četla jsem jich víc) něco o tom, jaká je právě souvislost mezi jídlem a sexem u mužů a žen mezi 40-50 rokem věku (krize středního věku, nová manželství zralých pánů s mladou ženou – on sám se stal otcem v pozdním věku s novou výrazně mladší manželkou – minimálně to tenkrát bylo takto v médiích, tak mi to s tím čtením do sebe zapadalo). Skoro tam “vysvětlil”, jak je to jasné a vlastně začarovaný kruh, že ženy přibírají a přibírají, protože už nechtějí sex (sex vyrábí děti, nebo nejsou sexuálně uspokojené) a vlastně jim jídlo (či sladkosti) dá větší a tutovější a bezproblémovější uspokojení chutí a potřeb.

Jenže s rostoucím věkem se zhoršuje metabolismus a trávení, takže s pozdním jídlem nejen že přestává být chuť (byla uspokojena jídlem), ale také schopnost sex praktikovat, což se týká mužů stejně jako žen. A když se to děje jen jednomu, pár se postupně rozpadne. Jeden/jedna totiž třeba cvičí a sportuje a začne jíst zdravě (a s tím se mu/jí začne měnit i myšlení, co si budeme povídat, to tady na webu dobře známe) a také mu/jí se začne zvedat libido. Nevhodná strava je zabiják libida a intimního života. Nevím, jestli to tak myslel, ale mně to tak vyznělo a v mnohém s tím musím souhlasit. V mém případě to platilo 100%.

Na začátku vztahu a po 20 letech manželství

S někým novým (domnívám se, nikdy jsem to nezkusila), „to” funguje mužům i ženám skoro samo a zas tak moc na tom pracovat nemusejí. Libido pracuje samo, automaticky se večer nenacpou vepřovou kotletou a i kdyby, mají jiné látky v těle (hormony lásky, endorfiny, co já vím, ale známe to všichni), které to zpracují, když jsem se zamilovala do svého budoucího manžela, mohla jsem jíst kdykoli cokoli a kila letěla dolů, všechna nadváha zmizela.

Ale po 20 letech manželství to celé funguje jinak, a to i těch 20 let už bylo a je spousta společné práce po všech stránkách (tedy i po milostné stránce) a je příjemné vědět, že se můžu večer nejen přitulit k manželovi, ale dokonce se do něj i zavrtat a můžeme klidně i jen spát různě propleteni, aniž bych vnímala, že asi za 10 min budu muset na WC a nevím, kdy se vrátím a co se tam bude dít, to je pak veškerá přitažlivost v háji a sex by byl jen počinem charitativním (ze soucitu). A nevím, jak vy, ale já i manžel máme sex rádi. To, co poskytuje tělu i duši bychom těžko hledali v něčem jiném a v jídle to hledat nechceme. Je to skvělý společný koníček a zdravé tělo nám umožňuje ho rozvíjet. 😉

P.S. Žhavý sexy dodatek:

Jsem velký praktik. Je to jako kojení – když můžu kojit, je to jednoduché, přirozené, praktické, pohodlné, tak to podporuji. Když kojit nemůžu, musím hledat nejlepší náhradu. Takže raději dělám všechno proto, abych kojit mohla. Tedy když jsem měla miminka.

P.P.S.

Dovyladění stravování ve vztahu k intimním životu proběhlo poté, kdy už jsem měla za sebou poléčení a vyladění emociální roviny, uzdravenou svou vnitřní ženu, prošla jsem kurzy, které mi pomohly napravit, co poškodily minulé životy, minulé generace i můj život a třeba i porody, po fyzické stránce pánevní dno, cvičení, hormonální jóga a jiné typy pomoci. Strava byla už jen třešinka na dortu. Vím, že to není tak jednoduché a není to jen o stravě, ale jsme na webu o stravě.

Jsem na vašich stránkách závislá

Miluše: Miluji Jíme Jinak! Jsem na vašich stránkách závislá...

Jsem ráda, že jsem na vás narazila v pravou chvíli

Mayf: Dobrý den, jsem rada, že jsme na vás...

Nezmizela mi jen přebytečná kila, ale i návaly, chuť na sladké a zlepšila se má paměť

kamlibe: Po dvou týdnech vaření z vašeho jídelníčku se dostavila...

Radka: Díky za bezvadné materiály a podporu

Děkuji za všechen bezvadný materiál na webu i za...

Miluju vás a vaši práci. Mám konečně zpět svou menstruaci

Ilona L.: Evi posilam muj posledni komentar do jarni...

Děti nepoznaly, že je to zdravé

Alena: můj 6letý masař nepoznal, že sekaná není z masa,...

8 kg je dole a zlepšila se psychika (Martin)

Martin: Ahoj, tak 8 kg je dole, i když...

Díky kurzu již chápu souvislosti

Ilona: Jsem šťastná, že jsem si váš kurz koupila....

S každým jídlem si říkám: „Tohle je TOP“

Eva: S každým dalším jídlem si říkám "tak tohle je...

Tak jednoduché a tak dobré! (Nada)

Nada: To je dobrota!!! Neměla jsem tolik kedluben, tak...

Nehoní mě „mlsná“ a nějaké kilčo je dole (Iva)

Iva: Ahoj Evi, mám za sebou 14 dní a...

Nehoní mě mlsná a dokázala jsem se vzdát kávy

Silvushe: Evi, Helčo, jste fenomenální ! Vy i vaše...

Moje telo krochkalo blahom (Ľubica)

Ľubica: Ahojte, srdečne Vás pozdravujem a želám všetko naj....

Chtěla jsem se naučit vařit z dravě a kila dolů jsou příjemnou odměnou

Žaneta: Hlásím 3kg dole :). Pravda je, že jsem...

Obdivuji vaše recepty a úžasné nápady

Lenka M.: Nejsem ortodoxní JJ, ale tuto stravu mám...

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článek4 tipy, jak zdravě a hravě přežít cestu letadlem
Další článekJednoduchá třešňová buchta