Chystáme se s manželem na rýžový půst. Načetla jsem si na webu co a jak jíst, jen mě ještě napadlo, jak často je ho ideální držet – 1x měsíčně při úplňku?
3denní “Podzimní detox výzva”
Imunita + Jídelníček + Antistres
Tři nabité webináře!
Rezervovat místo zdarma
Při rýžovém půstu se jí celý den jen jeden druh obiloviny (rýže či kroupy nebo perličkový ječmen) s tepelně upravenou zeleninou bez tuku a soli, 3-5x za den. Je důležité dobře žvýkat a ten den se příliš nepřemáhat.
Co se týče četnosti půstu záleží na tom, v jaké jste kondici a jak vám půst dělá dobře. Jsou lidé, kteří ho díky oslabeným trávicím orgánům velmi špatně nesou. U těch je důležité dát si nejdřív do pořádku jídelníček a pak začít s krátkými, třeba jen půldenními půstu, pokud se na to cítí.
Komu půsty nevadí nebo mu naopak dělají dobře, může je zařadit častěji. Začala bych s půsty 1x za měsíc a pomalu bych přidávala další. Postupně se můžete dostat až na postění 1x týdně, pokud vám to vyhovuje.
Úplněk nebo novoluní jsou ideální dny pro postní dny. Komu by byl úplněk a novoluní málo, může v souladu s fázemi měsíce držet půst i první a poslední čtvrt měsíce.
Při úplňku a novoluní je účinek stravy, ale i všeho ostatního, na náš organismus nejsilnější. Pokud uděláme při úplňku nebo novoluní pro sebe něco dobrého, účinek se znásobí. Bohužel to platí i naopak, takže buďte v tyto dny na sebe opatrnější.
PS: Cítíte se pořád unavená a bez energie?
Vstáváte ráno s pocitem, že byste nejraději zůstala v posteli? Co si dobít baterky a postarat konečně i o sebe? Je čas na podzimní detox. Mrkněte jak opět získat energii.
Komentáře
Tak já to totálně popletla a kroupy jsem si oslolila,zeleninku také. Tak že to beru jako odlehčený den dneska a půst přijde s novoluním. 🤗🙈
Počítá se batát jako zelenina? Dýně momentálně nejsou k dostání, tak přemýšlíme o chutné náhradě pro dnešní půst s perličkovým ječmenem ;-)