Michaela se na vysoké škole při výšce 162 cm dostala na váhu 84,7 kg a přivodila si tak krom komplexů z vlastního těla také vysoký krevní tlak. Zkusila posilovat, zkusila jídelníček od trenéra. Marně. Vzdala to a pak zkusila znovu. Zjistila, že v hubnutí hraje roli i stres. Když si udělala jasno v prioritách, změnila jídelníček a začala sportovat, propracovala se k postavě modelky s váhou 58,2 kg. Velikost 42 vyměnila za 36 a je nevýslovně šťastná.

Rodové dispozice – malá a široká

Jmenuji se Michaela a je mi 25 let. Již od malička jsem byla silnější a přesně zapadala do tátova rodu – široké boky, silná stehna a drobnější vzrůst. Po nástupu na střední školu má váha začala kolísat. Z 65 kilo bylo najednou 75. Jako určitě všechny holky v 16 letech jsem se chtěla líbit a být hubená. Všichni mi dokola opakovali, že když mám takové rodové dispozice jaké mám, tak asi nikdy nebudu hubená jak „tyčka“.

Zkusila jsem posilovnu a jídelníček na míru

Začala jsem chodit do posilovny, nechala jsem si vytvořit jídelníček na míru, ale i po dvouletém snažení a pečlivém dodržování jídelníčku se má váha pohnula o pouhá 3 kila dolů a já byla zoufalá, protože na mém těle nebyl znát skoro žádný rozdíl. Pak přišlo období, kdy jsem už neměla ani chuť se snažit něco se svým tělem dělat, když nepřicházely vytoužené výsledky.

Styděla jsem se a bála se o své zdraví

Po dokončení vysoké školy se má váha vyšplhala až na šílených 82,7 kg a při mé výšce 162 cm to bylo opravdu hrozné. Při vstupní kontrole do práce mi diagnostikovali vysoký krevní tlak a já se začala bát i o své zdraví. Styděla jsem se za své tělo, a tak jsem se rozhodla se do toho zase opřít a konečně s tím něco udělat.

Každý den jsem do práce i z práce chodila pěšky, což bylo nějakých 6 kilometrů denně. Snažila jsem se jíst zdravěji, ale na mém snažení se podepsal stres a touha po tom zhubnout byla zase marná.

Srovnala jsem si to a najedou to šlo

Po roce jsem nastoupila do jiné práce, ve které jsem naprosto spokojená, naplňuje mě a chodím do ní s radostí. Pracuji jako učitelka v mateřské školce a má váha, která byla v roce 2015 už 84,7 kg mě v mé práci značně omezovala. Byla jsem při hrách s dětmi hned zadýchaná, nebyla jsem tak ohebná a nemohla jsem si naplno užívat všechny aktivity s dětmi během dne. Řekla jsem si, že teď to prostě dokáži. V únoru 2016 jsem ze dne na den změnila celý svůj život.

Srovnala jsem si v hlavě co je pro mě opravdu důležité, čeho chci dosáhnout a najednou to šlo. Začala jsem 4x do týdne běhat 5 kilometrů. Začátky byly opravdu těžké a má fyzička nebyla žádná. I když se mi kolikrát jít běhat nechtělo, prostě jsem se donutila, přemohla sama sebe a ten pocit po doběhnutí byl naprosto úžasný. Byla jsem na sebe pyšná a každý den jsem viděla, jak moje tělo dělá pokroky, jak se zlepšuje a hlavně jak se mění. Z jídelníčku jsem vyřadila bílé pečivo, bílou mouku, knedlíky, cukr a sladkosti. Nahradila jsem to tmavým pečivem, zeleninou, ovocem, masem a dalšími zdravými dobrotami jako jsou luštěniny, rýže, celozrnné těstoviny.

Místo dřiny vášeň

Z mého snažení se nakonec stala vášeň. Strašně ráda zkouším nové zdravé recepty a zdravé sladké dobroty. V mém snažení mě také podporovala celá má rodina, přítel a kolegyně z práce, se kterou si každý den vaříme zdravé dobroty a zkoušíme nové a nové recepty. Velikou motivací pro mě bylo obléct mé kraťasy, které jsem nosila naposled v 18 letech.

Nepopsatelný pocit štěstí

Po roce a půl jsem dokonce z mých kraťasů i „vypadla“ a z mé počáteční velikost 42 je nyní 36 ? Z váhy 84,7 jsem teď na váze 58,2 kg a můj vysoký krevní tlak je pryč. Je to prostě nepopsatelný pocit štěstí – dosáhnou svého cíle. Proto fandím všem, kteří se rozhodnou změnit svůj život a své tělo.

Nejdůležitější je vydržet a hlavně nepřestat věřit v to, že to prostě dokážete. Moc vám fandím a držím palečky, ať dosáhnete svého vysněného cíle a jste ve svém těle konečně šťastní a spokojení.

Míša

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Vypadate uzasne! Hlavne o spoustu let mladsi, nez na fotkach, kde jste silnejsi. Zajimalo by me, jestli jste jedla pouze 3xdenne, nebo vicekrat, a jetsli jste na zacatku jedla zdrave sladkosti nebo nejprve ne. Po 18. hodine jste take nejedla? Vidim, ze jite I chleba a celozrnne testoviny. Mne bohuzel pri udrzovani postavy dost skodi, musim se pored hrozne sanzit..uff…

  • Leni, nevím, co Míša odpoví, ale stejně to není směrodatné pro vás. Ona je velmi mladá a může si dovolit mnohem víc než třeba my s Helenou, o patnáct a dvacet let starší ženské. Mě postavu zaručeně pokazí, když do jídelníčku pustím víc než jen velmi vzácně pečivo a těstoviny. Holt je to mouka, hůř se tráví, mám svůj věk, své zdravotní omezení a musím vědět, kde jsou mé hranice. Mladí a zdraví mohou hřešit více než já. Ale i Helča si ale může dovolit mnohem více než já, protože dostala do vínku lepší trávení atd. Nevím, ja to máte vy osobně, ale chce to najít každý za sebe, co můžeme a co už ne. Jde o to, aby nám v tom bylo dobře fyzicky a psychicky. Nemá cenu se srovnávat s ostatními ani co se jídelníčku týče :-)

    • No já je taky nemůžu moc často. Zrníčka jsou zrníčka :-))) U nás se těstoviny jedí jako sváteční jídlo :-)))

 2. Taky si jdu za něčim a je to začarovaný kruh. Pořád se opakují podobné problémy a nevím, jak z toho ven. Za poslední 2 roky jsem přibrala asi 4 kg, což není tak hrozné, ale trochu mi to vadí. Když aktuálně něco řeším, tak na sebe kašlu tím, že jím málo a nebo to, co mi nedělá dobře. Vy, Míšo, jste si našla způsob, který Vám funguje a děla Vám dobře a to je moc fajn a hlavně už v tomto věku. Super, gratuluji.

 3. Krásna premena, gratulujem! Si skvelá, že si našla v sebe silu a cestu, na ktorej si našla spokojnosť, zdravie. Veľa zdravia, šťastia, spokojnosť i pohody ďalej! ?

 4. Jsi krásná hubená i baculatá ;-) Je super, že cítíš dobře a jsi zdravá. Moje motivace zase byla být zdravá a trošku baculatější (ne tak vychrtlá) ;-) Splněno :-)

 5. Zobrazit všech 8 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekBenzoan sodný (E211) prodlužuje životnost potravin, ale zkracuje život lidí
Další článekEkosystém se hroutí, kvůli postřikům ubývá včel