Domů > Magazín > Blog

Seznamte se s novými hrdiny z Jarní očisty 2023!

Podívejte se na největší proměny těch, kdo se nebáli chopit vařečky a něco pro sebe a se sebou udělat a podělili se s námi o své úspěchy v Jarní očistě 2023.

Srdečně gratulujeme!

Všichni, kdo se zúčastnili Jarní očisty, jsou pro nás hrdinové. Každičký krůček k lepšímu životnímu stylu počítáme a oceňujeme. Dárek od nás však dostanou jen ti, kdo se přihlásili do soutěže a podělili se o svoje úspěchy. Ať už jsou to shozené kilogramy, zlepšení zdraví, postavy, psychiky, zbavení se léků či závislostí.
Těžko se hodnotilo a vybíralo. Jarní očista rozhodně není žádná soutěž. Cenami jsme chtěli motivovat nové hrdiny, aby sdíleli svoje příběhy a inspirovali tak ostatní. Moc jim za to děkujeme a vážíme si jejich odvahy a otevřenosti. Příběhy v tomto článku nejsou seřazené podle umístění, ale tak, jak se nám postupně sešly a přicházely nám pod ruku.

Petra (34 let)

Petru oceňujeme za její odvahu a odhodlání, se kterým šla do změny, přestože dostala od života opravdu pořádně naloženo. Petra si užívala kurz s velkým nadšením a její snaha jí přinesla úžasné výsledky – shodila s námi 9 kg, zbavila se chuti na sladké, únavy i bolesti kloubů a zlepšila se jí celulitida. Petřin příběh si můžete přečíst zde.

Cítím se neskutečně, na floorbale mám tolik energie, že nechápu. Ráno vstanu s chutí do dne a s energií, což už se mi 3 roky nestalo!!! Z chůze mě nic nebolí, na kole hned první jízda 60 km a plná energie zpět doma, nechápu to. Jen 6 týdnů a úplně jiný život…jsem šťastná  a neskonale vděčná, za to, kdo jste a co děláte!!! Pořád tomu vlastně nemůžu uvěřit, že jde vše tak krásně, lehce a snadno.

Petra od nás získává univerzální pyramidové víko SIMAX se skleněným uchem od firmy KAVALIERGLASS, a.s. v hodnotě 2005,- Kč a knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví, Kouzlo kvásku – Lahodné makrobiotické, vegetariánské a veganské recepty pro každý den a Žijte prostě – Průvodce přirozeným domovem s minimem odpadu od nakladatelství Anag.

Lucka, 39 let

Lucku oceňujeme za její zdravý přístup a odhodlání, které jí kromě shozených 4 kg přineslo i zlepšení trávení. Lucka překonala svoji “jarní nechuť a blbou náladu”, šla s námi do změny a ta jí kromě krásných změn na těle vrátila i chuť do života. A to je nejvíc!  Přečtěte si celý Lucčin příběh.

Velké překvapení nastalo při skončení očisty a měření. Mně zmizelo v pase 11 cm!!!! Budu se snažit jídelníčku držet dále, samozřejmě ne úplně striktně, přeci jen si chceme ten život užít a když jdu s dětmi jednou za čas na zmrzku, tak si od nich aspoň líznu ;-) Když jsem běhala, dělala jsem to z důvodu, abych si vyčistila hlavu a taky udržela váhu na uzdě. Během očisty jsem neběhala, jen jsem se šla občas projít a hele. Ono to šlo i bez běhání a s ještě s lepšími výsledky :-D

Lucka od nás získává Eaziglide formu na pizzu v hodnotě 690 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví, Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví a Žijte prostě – Průvodce přirozeným domovem s minimem odpadu od nakladatelství Anag.

Kája, 58 let

Kája má náš velký obdiv nejen za shozených 7 kg, ale i za její vytvrvalost, se kterou si jde za svým přestože její blízcí její nadšení z jídel dle Jíme Jinak nesdílí, a tak vaří každý den 2x – pro sebe a pro své 3 chlapy. Kája se kromě kil zbavila i chuti na nezdravá jídla, přestala pít kávu a je odhodlána pokračovat dál.  Přečtěte si celý Kájin příběh.

A věřte, že to mám ještě trochu těžší, protože bydlíme ve dvojdomku, kde vařím 3 dospělým chlapům, kteří si umí udělat jen čaj, kávu, možná ještě vajíčka 😊. Tak vlastně vařím 2x, pro sebe a pro ně. Musím se na druhou stranu pochválit, že za těch 5 – 6 týdnů, co jsem se zapojila do Jarní očisty, tak to zvládám, protože už nemám zase tak velké chutě na ty řízky, kachnu se zelím, kuře apod, takže v současnosti vyhrávám sama nad sebou a jsem šťastná, že to jde.

Kája od nás získává dvoustěnnou konvici SIMAX TWIN od firmy KAVALIERGLASS, a.s. v hodnotě 740,- Kč a knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví, Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví a Žijte prostě – Průvodce přirozeným domovem s minimem odpadu od nakladatelství Anag.

Jan, 65 let

Honzu oceňujeme za jeho odvahu a skvělý přístup, kdy se nechal odradit tím, že se kvůli zraněné ruce jeho ženy musel ujmout vaření a nejen, že mu to nevadilo, ale byl nadšen z toho, že se naučil vařit spoustu nových jídel. Honzu v očistě podporovala i jeho žena a dcera a změna jídelníčku mu přinesla odměnu v podobě shozených 5 kil, zlepšení kondice a nárůstu energie. Přečtěte si celý Janův příběh.

Během těch šesti týdnů jsem se dostal z 90,6 kg na 85 kg a pas se mi zmenšil ze 111 cm na 105 cm. Na fotkách to sice není tolik vidět, ale do všech pásků jsem si musel přidělat dírky, aby mi kalhoty nepadaly.
Cítím se mnohem lépe, moje kondice je lepší, než když jsem byl mladší a jsem plný energie. To vše díky Jarní očistě.

Jan od nás získává Lurch termo nerez lahev one click sport denim od firmy Traminal s.r.o. v hodnotě 606,- Kč a knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví a Léčivá příroda – Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat od nakladatelství Anag.

Kateřina, 32 let

Kateřinu obdivujeme za její odhodlání a odvahu ke změně stravy, do které šla přesto, že má vývod na tlustém střevě. Katka nedala na léta obecně zažitá doporučení ohledně stravy a sama si našla, co jejímu tělu dělá dobře. Odnaučila se pít kávu a zlepšilo se jí trávení i postava. Celý Katčin příběh si můžete přečíst tady.

Dle zásad Jíme Jinak se doma stravujeme tak na 70 %, ale co považuji za nejdůležitější, že nás Jíme Jinak naučilo milovat zeleninu na všechny způsoby, obilíluštěniny a odmítat vše průmyslově zpracované. Dokonce mám po ne dobře zhojené operaci vyvedený vývod na tlustém střevě, který má být sice dočasný, ale také už s tím nějakou dobu žiji a stravuji se. Ačkoliv ne všichni doporučují s vývodem jíst luštěniny, má  zkušenost je taková, že bych se nechtěla připravit o tolik obohacující látky, proto je vždy večer namočím a dopoledne vařím s bylinkami v tlakovém hrnci. Takto upravené je konzumuji v malém množství a trávím je velmi dobře

Jan od nás získává pekáč hranatý s plastovým a skleněným víkem SIMAX 3,5 l od firmy KAVALIERGLASS, a.s. v hodnotě 799,- Kč a knihy Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu a Léčivá příroda – Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat od nakladatelství Anag.

Lenka, 48 let

Lenky si velmi vážíme za její odvahu vzít zdraví do svých rukou, přestože jí lékaři tvrdili, že s kolagenní kolitidou, která ji trápila, nejde dělat nic, než ji tlumit kortikoidy. Po 4 měsících je Lenka bez střevních potíží, zmizel jí zánět z těla, přestala brát kortikoidy a změna na její postavě je nepřehlédnutelná. Přečtěte se celý Lenčin příběh.

V květnu jsem byla na kontrole v Praze a tam jsem dostala obrovskou pochvalu, že výsledky jsou moc dobré. To mě povzbudilo. Dokonce jsem se tam i dobře najedla v jedné veganské restauraci, to mi také udělalo radost. Začala jsem se cítit lépe a přestala jsem to vnímat jako příkaz, ale jako posun v mém životě.

Lenka od nás získává formu na Frankfurtský kruh SIMAX od firmy KAVALIERGLASS, a.s. v hodnotě 723,- Kč a knihy Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu a Léčivá příroda – Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat od nakladatelství Anag.

Petra, 44 let

Petru oceňujeme za její velký posun, kterého dosáhla díky svému odhodlání a změně jídelníčku. Petřinou motivací nebylo hubnutí, ale snaha posílit svoji imunitu a celé tělo po opakovaně prodělaných boreilózách a vysokých dávkách antibiotik. Petra se zbavila bolestí dutin, ovulačních bolestí, zlepšily se jí vlasy a pokožka a celkově se cítí silnější a to nejen fyzicky, ale také psychicky. Petřino vyprávění o její cestě k lepšímu zdraví si můžete přečíst tady.

Teď se cítím mnohem lépe, dutiny nebolímám lepší náladuzvládnu více pohybuzlepšila se kvalita vlasůkůženemám ovulační bolesti a PMS je mnohem slabší. Váha sice pořád na 48, ale cítím se silnější a pevnějšíTesty na boreliózu zatím pozitivní, ale na to třeba více času a já věřím, že s posílenou imunitou to zvládnu.
Přestávám se cítit jako oběť, ale makám, ať v jídle, tak jinými směry. Co se mi moc líbí, je získání určitého vhledu a klidu.

Petra od nás získává pekáč hranatý s víkem SIMAX 8 l od firmy KAVALIERGLASS, a.s. v hodnotě 796,- Kč a knihy Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví a Kouzlo kvásku – Lahodné makrobiotické, vegetariánské a veganské recepty pro každý den od nakladatelství Anag.

Magda, 31 let

Magda s námi v Jarní očistě nebyla letos poprvé a tentokrát pro ni byla v lecčem jiná. Prožila ji s miminkem v bříšku ;-). Díky zdravé stravě si užila pohodové těhotenství plná energie a vitality a na konci kurzu přivedla na svět krásné zdravé miminko! Magdu oceňujeme také za její vytrvalost a velký posun, který sama na sobě vidí v přístupu k sobě samotné. Přečtěte si celý Magdin příběh.

Jakou jsem si stanovila odměnu? Do deníku jsem si v únoru napsala: „Budu ráda za pohodový porod a příjemné dny v šestinedělí, největší odměnou mi bude zdravé miminko a já. Termín mám na přelomu dubna a května, tak poslední část Jarní očisty budu mít už svůj dáreček doma.“ Zpětně můžu potvrdit, že tato odměna se mi do puntíku vyplnila. Proto děkuji svému tělu, že dokázalo vytvořit a přivést k nám tak krásnou, zdravou a spokojenou bytost♥♥♥

Magda od nás získává Lurch nerez jídelní box Snap 1400ml od firmy Traminal s.r.o. v hodnotě 840,- Kč a knihy Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu a Kouzlo kvásku – Lahodné makrobiotické, vegetariánské a veganské recepty pro každý den od nakladatelství Anag.

Posíláme vám dárky od Jíme Jinak

Milé dámy a Jane ;-), jste úžasní! Srdečně gratulujeme k vašim úspěchům. Dárky, které jste získali, v nejbližší době zabalíme a pošleme na vaše poštovní adresy. Skleněné nádobí Simax vám přijde přímo od společnosti KAVALIERGLASS, s.r.o. a knížky od nakladatelství Anag. Užijte si je!

Poděkování

Moc děkujeme sponzorům za podporu odvážných žen a mužů – firmě Traminal s.r.o. a KAVALIERGLASS, a.s. za nádherné, praktické a hodnotné ceny a vydavatelství Anag za skvělé knihy.

Eva

 

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

75 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Moc děkuji 🌻

Děkuji ❤️

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Borelióza mě pořádně sejmula (Petra, 44 let)

Na podzim mi byla již potřetí diagnostikována borelióza. Cítila jsem se hrozně, trápily mě záněty dutin, byla jsem úplně vyčerpaná. Díky změně stravy se te...
30
44

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o kr...
63
29

Jsem bez léků na štítnou žlázu, Pavla (63 let)

Chci se s vámi podělit o svůj příběh, třeba bude někoho inspirovat, aby se pustil do změny životního stylu, opravdu stojí za vyzkoušení. Můj hlavní cíl byl...
10
2

Za 14 dní 5 kg dole, nebolí záda a nejsem unavená (Bára, 31 let)

Trvalo mi 4 roky než jsem se odhodlala to s vámi zkusit. Motivací je syn. Měl flíčky na kůži – plíseň. Tak jsem si začala vařit jinak a za pár dnů js...
16
9

A pak že Jíme Jinak není pro chlapy a sportovce (František, 44 let)

Běhám maratony, plavu, cvičím. Přesto celý život zápasím s nadváhou. Vyzkoušel jsem snad všechny výživové směry včetně Low Carb. Ale líp mi nebylo, spíš hů...

7 kg dole jen díky změně stravy (Kája, 58 let)

Od dětství jsem měla problémy s nadváhou, které jsem se snažila řešit pohybem. Když mi artróza v kolenou vzala možnost věnovat se mým milovaným aktivitám, ...