Domů > Magazín > Vaše příběhy

Žádné sci-fi, chce to jen překonat lenost (Eva 28)

Eva se přihlásila do očistného programu, ale brala náš stravovací plán spíš jako scifi. Přeci jen si ale pro jistotu vyplnila úvodní formulář a jako odměnu si stanovila výlet do Říma. Skočila do programu naplno, začala vařit a během očisty shodila 7 kg. Dřív to nešlo a teď se konečně najedla a ještě zhubla. Navíc se začala zbavovat zdravotních problémů. Pár týdnů a je po alergii, už nemusí inhalovat kortikoidy, je zcela bez léků. A změnila práci. Zažila si krizi elminiace a naráží na reakce okolí, ale bere to sportovně. Vítáme ji do Síně slávy!

Ahoj holky,

také se připojuji k velkému DÍKY všem.

Kterak jsem k půstu přišla

Se šestitýdenní očistou jsem začala jako naprostý začátečník. Už dlouho jsem se snažila jíst „zdravěji“ a věděla jsem, že to co jíme je špatné, ale nevěděla jsem jak na to. Kamarádka, která se dlouho stravuje velice dobře mi doporučila váš 6týdenní prograrm. Stránky JJ mi otevřeliy oči a rozšířily obzory.   Na začátku jsem půst brala spíše s humorem a jako něco nepředstavitelného a rozhodně jsem „věděla“, že nevynechám vše co bych dle plánu měla. Připadalo mi to jako sci-fi :-) I přesto jsem, sice trošku s nadsázkou, ale přeci vyplnila počáteční formulář. Jako odměnu jsem si s velkou nadsázkou stanovila výlet do Říma.

Není normální mít bolavé tělo

Zhruba po prvním týdnu jsem zhubla 2 kg i přesto, že posledních 10 let jen a jen přibírám. Už jsem také zkusila celou řadu diet a všechna možná cvičení, ale zhubla jsem tak max 1 kg nebo spíš přibrala. Ale už jsem se přestala trápit, protože jsem si řekla, že prostě všichni nemůžeme být hubení, že to nejspíš bude dané dispozičně.  V té době jsem navštívila přednášku Helči a Evči v Plzni a jejich příběhy mi tehdy jak se říká, vyrazily dech. Uvědomila jsem si, že mám téměř totožné problémy. Dlouho jsem o tom přemýšlela, četla další informace a uvědomila si, že není normální mít neustále bolavé tělo. Ať už to byly záda, či záněty čehokoliv nebo angíny. Před rokem mi dokonce zjistili astma a silné alergie. Tak jsem si řekla, že to zkusím. Ostatně za zkoušku nic nedám, že.

Začala jsem vařit

Pustila jsem se do JJ a to tak že naplno. Útokem jsem vzala Bioplanetu, můj nejoblíbenější a nejnavštěvovanější obchůdek poslední doby. Nakoupila vše potřebné (něco mi připadalo opravdu divné) a pustila se do vaření (nutno podotknout, že do této doby jsem nikdy nevařila – maximálně špagety). Záhy jsem zjistila, že to bude dřina, protože jsem přesně jako Evča stála s knížkou u plotny, měla vyndané všechny hrnce a puštěné všechny plotýnky. A ne vždy se to povedlo. Ale nepropadala jsem panice. Dnes už je to o poznání lepší.  Automaticky nenásilně jsem vyřadila téměř vše od počátku, protože jsem vařila podle receptů na vašich stránkách.

Hubnu a konečně jsem sytá

Velice rychle mě přešla chuť na kávu, čokoládu, bílou mouku a pod. Takže jsem narozdíl od diet vůbec netrpěla. Naopak se konečně cítím najezená. Byla jsem mile překvapená možná i trošku v šoku když jsem zhubla 5 kg.  Rychle se dostavily i eliminace (kašel, rýma, teplota, bolest každého místečka na těle, vyrážky) i krize. Bohužel jsem o eliminacích moc nevěděla a navštívila lékaře. Ten mě ujistil, že to je kvůli astmatu a dal mi antibiotika. Dnes už vím, že jsem to měla zkusit překonat. No nic chybami se člověk učí. Zásady JJ se mi daří dodržovat zatím tak na 75%. Doma na 90 %, ale probém je s cestováním a obecně jídlem mimo domov. To ale doladím. Jinak každý den proplachuji nos dle vašeho doporučení a je mi asi tak o 90% lépe. Můžu normálně fungovat  bez chemie i když vše kolem hezky kvete.

Reakce okolí

Co ještě nemůžu přejít bez pozastavení je reakce okolí. Jak by bylo na světě hezky kdyby lidi nebyli blbí a líní. Pardon :-) Praxe: „Ty máš jáhlovou kaši? Fůůj.“ „Ty víš jak to chutná?“ „Ne“ – no comment. „Ty jsi zhubla? Jak jsi to dokázala?“ „JJ bla bla“ „No to určitě, to je blbost.“ – zase no comment. Bavím se tupostí lidí ( a to ne jen co se JJ týká). Bohužel ani můj přítel tomu moc nevěří, ačkoliv na vlastní oči vidí co to se mnou dělá – online. A to je vzdělaný veděc a konstruktér Mercedesů ;-) No tohle bude ještě běh na dlouhou trať. Ale bude se bojovat lépe když se cítím dobře :-)

Jsem bez kortikoidů

Už jsem i po kontrole na alergologii a paní doktorka mi vysadila i kortikoidy, které jsem brala ve formě inhalací každý den a jsem tedy úplně bez léků. Sice návštěva nebyla vůbec příjemná, protože jsem léky zkusila vysadit sama, hned jak se mi ulevilo (možná to nebylo úplně rozvážné, ale když jsem přesvědčená, že mi tyto léky spíše ubližují než pomáhají, tak jsem to musela zkusit :-) ). Jak to paní doktorka zjistila, tak se chtěla zhroutit a okamžitě mi začala dělat vyšetření, jako kdybych měla každou minutu zkolabovat. Pak na mě skoro hystericky řvala, že ať jsem to udělala jakkoliv, je to lepší a výsledky se výrazně přiblížily normě. Léky mi vysadila oficiálně. Zkusila jsem jí vysvětlit, že si proplachuji nos a že možná to přispělo ke zlepšení. To jí popudilo ještě víc, takže JJ jsem raději ani nezmiňovala ;)

Výlet do Říma bude

Na vaši výzvu, že máme psát své zkušenosti tedy hlásím svůj veliký životní úspěch. Celkové ozdravení organismu a 7 kg dole! Mám víc energie a našla si jinou práci. Žádné sci-fi se nekonalo, je to jen o tom překonat lenost. O víkendu jsem si zabukovala výlet do Říma a až přiletím přihlásím se do klubu JJ :-)

Evčo a Helčo moc Vám děkuji za to, že jste, že šíříte energii, dobrou náladu a neméně cenné informace. Je za vámi vidět obrovský kus práce. Jen tak dál :-) Ostatním děkuji za příspěvky, které mi byly velkou motivací hlavně v období krize. Také děkuji všem lidem s otevřenou myslí, jako je například moje maminka :-)

Eva z Plzně alias Eviks (28 let)

PS: Fotky jsou z výletu do Říma

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

11 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Evi, to je krásný příspěvek :-) …a bude uz JEN líp :-D věřím, že jste si Řím zaslouženě užili.

Chci se zeptat, zda to proplachování nosu je vhodné i po punkci dutiny (před 6 lety)? Diky, dita

Ukázat další komentáře