Domů > Magazín > Blog

Španělsko na podzim a v zimě – výlety, golf, teplíčko

Vaše nastavení osobních údajů (cookies) nám zakazuje přehrávat videa.
Ale nebojte se. Jakmile videa povolíte, přehrajeme je.

Zásady cookies

Chybí vám na podzim sluníčko a špatně snášíte plískanice? Přijeďte nasát energii na Sluneční pobřeží. Je tu 300 slunečních dní v roce, v zimě 8 – 9,5 hodin slunečního svitu denně. Výlety, památky, sport, kultura a golf bez pařáků, levněji a bez turistů. Dům i okolí je vhodný pro rodiny s dětmi. Nejlepší ubytování, jaké jsme kdy měli. A pro Klubáky velká sleva na podzim a zimu 2022!

Pobřeží slunce

Vítejte v ráji! Na pobřeží Costa del Sol a pláži Playa Paraiso, které si můžete prohlédnout nahoře ve videu. Právě sem jezdíme i mimo letní sezónu, kdy tu není tolik lidí, není velké horko a krásně se túruje po horách, jezdí po výletech, památkách a muzeích. Golfistům tu sezóna začíná v říjnu, protože je příjemné počasí pro hru. Pokud tedy máte rádi klid, minimum lidí, prázdné pláže a jarní počasí, tak tohle je příležitost právě pro vás.

Apartmán snů v klidné lokalitě

8 – 9 hodin slunečního svitu i na podzim a v zimě

Každý rok jsme jeli jinam a všude se nám líbilo. Ale všude bylo něco, kvůli čemu jsme tam další rok nejeli. Někdy bylo daleko k moři, jindy byly v okolí hlučné podniky nebo byla před domem silnice. Vždycky něco, co nám vadilo. Až jsme našli tenhle dům ve Španělsku! Za mě naprostý ideál jak pro dvojice, tak pro rodiny s dětmi. A to celoročně, protože každá sezóna tu má něco do sebe. Na podzim a v zimě je tu rozhodně tepleji a slunečněji než u nás.

Dobít baterky a nasát energii

Výlet na Gibraltar za opičkami

Podzimní a zimní měsíce jsou skvělé na cyklistiku, pěší turistiku, golf a poznávání památek. Bazén a moře jsou stále k dispozici, ale ocení to jen otužilci (teploty vzduchu a moře najdete níže). Ostatní chodí na procházky, nasávají energii a mořský vzduch, v poledne vyhrnou rukávy a nohavice a chytají sluníčko, které už doma skoro není k mání. Strávit tu pár dní je skvělý způsob jak si dobít baterky a překlenout dlouhé období plískanic a krátkých dní. Výhodou je, že mimo letní turistickou sezónu se tu zásadně zlevňují všechny služby včetně půjčoven aut.

A co že se nám tady tak líbí?

Casares – nedaleké horské měsstečko

Dům Lemon Tree house je pár kroků od přírodní pláže v zabezpečeném areálu s vlastním bazénem. Je to velmi klidné místo stranou komerční zóny.
Dům je rozložen přes 2 obytná patra a střešní terasu s výhledem na moře. Přímo před vchodem je útulná malá zahrádka s grilem pro posezení s knihou nebo rodinný oběd během teplých dní. V okolí najdete dlouhou promenádu přírodní rezervací. Do nejbližšího města, Sabinillas, je to pěšky příjemnou procházkou hodina pohodlné chůze, autem, autobusem nebo taxíkem 5 minut.

Výlety

V Rondě je krásná architektura a koloseum

Pokud by vám nestačily procházky po okolí a pobyt na pláži či u bazénu, můžete se vydat na krásné výlety do okolí. Pro naše děti byl největším zážitkem Gibraltar, britské území, kam se dostanete autem za 30 minut. Setkání s jedinými volně žijícími opicemi v Evropě bylo nezapomenutelným zážitkem. Moc rádi jezdíme do Estepony, 20 minut vzdáleného turistického městečka plného restaurací, kaváren a květin. Za návštěvu stojí místní horské vesničky, staré římské lázně, historická městečka i muzea. Kdo má rád přírodu, ocení místní hory a krásnou přírodu. Cestovatelé si mohou udělat výlet do afrického Maroka trajektem. Pokud sem přijedete na více týdnů, určitě se nudit nebudete.

Golfová hřiště

Golf se tu hraje celoročně. Milovníci golfu si budou moci vybrat z celé řady Klubů ve velmi blízké dojezdové vzdálenosti od domu. Jistě ocení blízké hřiště LA DUQUESA GOLF CLUB s palmami a výhledem na moře (6 min. autem), dále CASARES COSTA GOLF (9 min.), CLUB DE GOLF FINCA CORTESIN (11 min.), VALDERRAMA GOLF CLUB (13 min.) a SOTOGRANDE GOLF a MARINA (15 min.), ALMENARANA GOLF CLUB (18 min) a další.

Procházky a běhání kolem moře

K resortu vede příjemná cesta pro pěší, kterou můžete jít necelou hodinku do nejbližšího města. Každých pár set metrů je plážová restaurace nebo bar. Já tuhle cestičku kolem moře miluju. Chodíme tam denně na procházky. Někdy tam jdeme ráno běhat a jindy, když se mi nechce vařit, vyrazíme na krásnou procházku do městečka a po cestě se rozhodneme, kde si dáme oběd. Často končíme v dobré indické restauraci na konci trasy. Jedná se o přírodní rezervaci a tak tu můžete vidět kvést podle sezóny různé vzácné květiny, můžete potkat želvu nebo pozorovat žáby. Kdo chce, může jít celou dobu po pláži. To je slušný trénink na nohy a zadek. V cestě nejsou žádné skály, ploty ani firmy. Můžete jít hodinu doleva nebo hodiny doprava a dojít do městečka s obchody a restauracemi.

Vybavení domu

Přijeďte na lehko. Dům je plně zařízený pro běžný život. Stačí si oblečení do chladnějších dnů, pas a přijet. Je tu pračka, takže žádné velké kufry plné oblečení! Zdravé potraviny tu také bez problémů koupíte.
miluju kuchyň. Je velká a vybavená skoro jako ta moje doma. Je tu veškeré potřebné nádobí, spousta nožů a hrnců, vaří se na plynu. Pro ubytované je k dispozici:

 • povlečení
 • ručníky
 • fén
 • pračka
 • myčka
 • sušák na prádlo v zahrádce a prádelní šňůry na střešní terase
 • plně vybavená kuchyň, sporák, mikrovlnná trouba, elektrická trouba, kávovar, překapávač, ponorný mixér, toustovač, sada na fondue atd.
 • klimatizace v každém pokoji, topné těleso v obývacím pokoji
 • detektor kouře
 • venkovní posezení s nastavitelnou markýzou k zastínění posezení
 • gril
 • střešní terasa s lehátky a posezením
 • wifi
 • TV 
 • parkování zdarma před areálem

Rozdělení pokojů a pater

Celý dům máte pro sebe bez majitele. Dostanete klíče a čip od areálu a dům je na dobu pobytu celý váš.

 • V přízemí je kuchyň spojená s jídelnou a obývacím pokojem, koupelna se sprchou a wc, malá zahrada s venkovním posezením a grilem.
 • V prvním patře jsou 3 ložnice (v jednom je manželská postel, ve druhém dvě samostatné postele a ve třetím pokoji je rozkládací postel pro dvě osoby), koupelna se sprchou a wc.
 • Ve druhém patře je terasa s výhledem na moře. Krásně se tu odpočívá, pracuje i suší prádlo. Vidět je na pláž i na bazén.

Kapacita domu

Do domu se velmi pohodlně vejdou 4 lidé, maximální kapacita je 6 osob. Jedna nebo dvě osoby mohou spát v patře v pokoji, do kterého se prochází přes ložnici (nemá samostatný vchod) a jedna nebo dvě osoby mohou spát v přízemí na rozkládacím gauči. Dům není vhodný pro špatně se pohybující lidi kvůli schodům vedoucím k pokojům v patře.

Pozice domu v resortu

Dům se nachází v druhé řadě domků, což je výhodné v tom, že zde nefouká vítr od moře, nepraží sem tolik slunce a nechodí kolem lidé jako u domků v první řadě, které sice  jsou přímo na pláži, ale nemají tak příjemné podmínky a soukromí jako domky v druhé řadě, protože k nim je přístup z pláže, kam může i veřejnost.

Naprosté bezpečí

Areál je ze strany od parkoviště a příjezdové silnice oddělen plotem a dveřmi na čip, který mají jen obyvatelé resortu. Vaše děti si tak mohou bezpečně hrát v parčíku na společném náměstíčku viz foto níže, v uzavřeném oploceném bazénu, který je taky na čip nebo u v domku na zahrádce. Nejezdí zde žádná auta, motorky ani kola, děti nic neohrozí.

Pravidla pro ubytování

 • chovejte se jako doma
 • můžete používat zralé citróny ze stromu před domem
 • vynášejte pravidelně odpadky
 • nekuřácký dům
 • bez domácích mazlíčků
 • nevstupovat z terasy na sousední střechu za zábradlím
 • na pláž nebo k bazénu berte jen plastové nádobí
 • když něco rozbijete, kupte to nebo uhraďte škodu

Lokalita

Resort Playa Paraiso se nachází v klidné části Manilvy, obce, která leží na pobřeží na nejjižnějším okraji provincie Málaga.

Doprava

Nejbližší letiště je Málaga (50 min. dojezd autem či taxíkem) a Gibraltar (využívají zejména lidé z Anglie, dojezd 30 min.). Dá se využít i MHD nebo smluvená soukromá přeprava za 50% ceny taxi.
Někdo preferuje dopravu autem či obytným vozem, cesta trvá přes 30 hodin, takže je vhodné si ji rozložit do dvou dnů s přespáním. Z Prahy do Malagy trvá let 3,5 hod., proto většina Čechů sem létá. Odvoz z letiště a první nákup v ceně odvozu je zajištěn po předchozí dohodě, stejně jako odvoz na letiště. Využít můžete také taxi nebo půjčovnu přímo na letišti či v Manilvě. 

Na nákupy se dá buď dojít pěšky do Sabinillas pro něco menšího do batohu, nebo využít místní autobus, který jezdí ve všední dny co hodinu a staví přímo u Lidlu (cena 1,5 eura), případně taxíkem nebo autem. V městečku jste za 5 min. Můžete si také za menší poplatek nechat nákup dovézt.

Teploty

 • Září je v Andalusii ještě stále velmi horký měsíc, teploty se tu pohybují kolem 32°C a sem tam zaprší (uvádí se 4% pravděpodobnosti měsíčních dešťových srážek o objemu do 38mm). Na Costa de sol je září letní turistická sezóna, děti jdou do školy až v půlce měsíce, pak resorty a plážové bary postupně začínají být prázdnější.
 • Od října najíždějí turisti, kteří rádi chodí po výletech a památkách a golfisti, kterým začíná rajská sezóna. Počasí je příjemné, teploty jsou ještě krásně letní, průměrně 27°C a sem tam zaprší (11%, 67 mm). Teplota moře klesá k 22 až 19,5°C. Bazén je teplejší, ale rozhodně to není pro takové teplomilce jako jsem já. Zatímco někteří chytají bronz na pláži u sklenky vína, otužilci si ještě chodí zaplavat. Plážové bary už téměř všechny jsou zavřené, ale restaurace fungují dál. Pláž a přírodní rezervaci máte pro sebe.
 • V listopadu se teploty přes den pohybují průměrně kolem 19°C a pravděpodobnost, že bude pršet je 15% (92 mm). Perfektně se výletuje, golfisti stále ještě hrají golf a chladnější dny se skvěle tráví v muzeu nebo galerii.
 • V prosinci je přes den kolem 16°C a britští senioři tvrdí, že když svítí sluníčko, je to i na šortky a večer že je potřeba vzít si lehkou bundu a pro jistotu deštník (10%, 86 mm). Moře má v zimě 14 až 17 °C. Pro mě to na koupání není, ale ráda se kolem moře procházím, ráda dýchám mořský vzduch a když svítí sluníčko, tak jsem naprosto spokojená a koupat se vůbec nepotřebuju.
 • V lednu je tu přes den kolem 15°C a srážek 13% a 67 mm. Rekordní teplota v lednu je 24°C. Britové, co sem jezdí třicet let, tvrdí, že i v zimě je přes den slunečno až na šortky a večer stačí lehká bunda. Beru je s rezervou, mám souseda angličana – že mrzne se pozná podle toho, že sundá šortky a nahodí mikinu. V únoru je tu 16°C, 13% a 66 mm srážek.
 • Pro pořádek a porovnání ještě uvedu podmínky na jaře. V březnu průměrně 19°C, 15% a 92 mm srážek, v poledne 21°C. V dubnu 22 °C 75 mm a krásné jarní počasí. Naše holky už se koupou v bazénu a všichni se na vteřinu smočíme v moři, já do bazénu skočím až na samém konci měsíce. Pro nás je to skvělé období na výlety, společný čas s dětmi a také tu rádi pracujeme (a děti se učí), protože je tu krásné počasí, nádherná příroda (viz fotky z dubna níže) a naprostý klid.

Ceny a rezervace

 • Ubytování je po týdnech (tedy 7 nocí), vždy od neděle (15:00 příjezd) do neděle (10:00 odjezd).
 • Pro pobyt na 4 týdny je poskytnuta sleva 10% a pro členy Klubu Jíme Jinak je sleva 15% na veškeré pobyty, ať už týdenní nebo delší.
 • Cena je za celý dům bez ohledu na počet ubytovaných (max. však 6 osob)
 • V ceně ubytování je finální úklid domu a spotřeba energie. Platit lze i v Kč.
 • Aktuální ceny najdete na stránkách apartmánů s detailními informacemi.

Pro rezervaci vyplňte svoje kontaktní údaje do formuláře níže. Termín vám bude potvrzen a následně budete vyzváni k zaplacení pobytu. Pokud do 5 dnů nepřijde platba, bude vaše rezervace automaticky postoupena dalšímu zájemci.

Storno poplatky: do dvou dnů po zaplacení můžete pobyt zrušit bez poplatků, při zrušení měsíc před začátkem pobytu je vráceno 50% zaplacené částky, při zrušení 14 dní před začátkem pobytu bude vráceno 20% zaplacené částky, 13 a méně dnů před začátkem pobytu částka propadá hostiteli. 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají slevu 15% na ubytování. Rodina za týden ušetří 220 Euro (cca 5.700 Kč), při měsíčním pobytu dokonce 759 Euro (cca 19 600 Kč).

[přihlaste se]Sleva se vztahuje pouze na člena Klubu a s ním ubytované hosty, ne na další příbuzné a kamarády, nelze ji předat dalším příbuzným nebo je poslat na pobyt, na který člen Klubu sám nejede. 

 

Objednat pobyt

Pro objednání pobytu vyplňte svoje kontaktní údaje, vyberte termín a odešlete.

Vybrat termín

 

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

13 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Kateřina
9. 9. 2022

A letenky sedí na termíny Ne až Ne? Kde je v říjnu nejlépe objednat? Děkuji.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

3

Lyžovačka v Krkonoších (březen 2022) – ušetřete 3 tisíce na rodinu!

Vydejte se do zapadlého koutu Krkonoš – na Rezek. Přímo od penzionu vedou běžkařské tratě a nejbližší vleky jsou v krátké dojezdové vzdálenosti. Jídl...
4

Silvestrovský pobyt na Šumavě – ušetřete 3 tisíce na rodinu!

Silvestr s dětmi na horách! Vydejte se na oblíbený zimní pobyt ve vyzkoušeném penzionu ALFA v Železné Rudě. Užijte si odpočinek a zábavu v klidu šumavské p...
12

Lyžovačka v Krkonoších (leden/únor 2023) – ušetřete 3 tisíce na rodinu!

Koncem ledna je na horách již dostatek sněhu a přitom nejsou ještě obležené množstvím turistů. Využijte týden pololetních prázdnin a užijte si s dětmi zimn...
12
2

Tábor pro rodiny s dětmi 2023 se slevou pro Klubáky

Rádi byste strávili příjemnou dovolenou v panenské přírodě a zároveň chcete vašim dětem dopřát dětský kolektiv a bohatý táborový program? Chcete, aby o vaš...
24
4

Podzimní prázdniny na jihu Čech (říjen 2023) – ušetřete 2,5 tisíce na rodinu!

Aktivní, pestrý, pohodový prodloužený víkend s turistikou. Objevte nejznámější místa Jindřichohradecka. O vaše děti bude po část dne postaráno a vy si může...
27
2

Lyžovačka na Šumavě (únor 2024) – ušetřete 3500 Kč na rodinu!

Jarní prázdniny s dětmi na horách! Vydejte se s CK Duhový koník na oblíbenou zimní dovolenou ve vyzkoušeném penzionu ALFA v Železné Rudě.  Užijte si týden ...