Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Vydatná polévka po porodu

Zuzanu zajímá, jak by měla vypadat vydatná polévka po porodu. Není si jistá, zda je dostatečný zeleninový vývar s mořskými řasami.

Zdravím ženy, potřebovala bych poradit, jakou vydatnou polévku uvařit po porodu? Stačí zeleninový vývar třeba s řasami? Děkuji. Zuzka

Milá Zuzko,

porod a následné kojení organismus velmi vyčerpá a proto je důležité dbát na co nejvýživnější stravu. Po porodu proto doporučujeme speciální polévku Koi-koku. Uvaří se celý kapr i s kostmi a s většinou vnitřností (vyndáváme pouze žlučník a skřele pod žábrami, necháváme šupiny, ocas, ploutve, prostě všechno) v papiňáku s kořenovou zeleninou a troškou bancha čaje zabaleného v plátýnu. Vaříme 6 hodin v tlakovém hrnci, pak vyndáme plátýnko a vše ostatní rozmixujeme. Vznikne silný koncentrát nabitý minerály, který se rozdělí do malých krabiček, zmrazí a následně se přidává 2x – 3x týdně k běžné polévce. Tento kapří koncentrát obsahuje všechny potřebné minerály, stopové prvky a bílkoviny v takových vazbách, které jsou pro organismus velmi dobře stravitelné. Také významně doplňuje energii a krev, což maminka po porodu potřebuje.

Vůbec se nebojte toho, že se používá celý kapr. Výsledný koncentrát je i díky zelenině velmi chutný a používá se ho jen pár lžic do běžné polévky. Chuťově ho v polévce ani nijak výrazně nepoznáte. Výhoda této polévky je i to, že si ji můžete připravit klidně několik týdnů dopředu a zamrazit do malých krabiček. Po porodu vždy večer vyndáte jednu krabičku z mrazáku a dáte ji do ledničky. Následné ráno použijete několik lžic Koi-koku do ranní miso polévky či do obědové polévky. Máme po porodu vyzkoušenou už mnohé z nás, dokonce i maminky po těžkých porodech, po operacích, po velké ztrátě krve, těžce anemické maminky, maminky, které vůbec nemohly kojit.

Zeleninové vývary určitě používejte dále včetně mořských řas, ale polévku doplňujte i několika lžícemi Koi-koku, kterou s vámi klidně může jíst celá rodina. Jako kojícící maminka budete potřebovat mnohem více kvalitních tuků, proto nezapomínejte používat širokou škálu semínek a častější úpravu pokrmů na tuku.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

6 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Veľmi by sa mi hodilo uvariť túto polievku. Od pôrodu 4 mesiace ledva som. Môžem vás poprosiť o spresnenie?
Koľko vody- na tých 6 hodín varenia? Koľko zeleniny? Aký objem asi ostane? Ako dlho sa jedáva? Môžem dať čaj Senca, ak nrmám Bancha?
Ďakujem.

Ahoj, jak dlouho se KoiKoku může skladovat v lednici? Nikde jsem tu informaci nenašla a podle čichu to asi nepoznám 😁 Větší část mám samozřejmě v mražáku, ale kolik můžu odebírat do té lednice? Díky moc za zkušenosti a rady

Ukázat další komentáře