Domů > Magazín > Blog

Červencový úplněk 2023 v Kozorohu

Blíží se červencový úplněk v Kozorohu. Nastane v pondělí 3. července ve 13:38. Nepatří k těm lehkým, ale když víte, o co jde, tak ho dobře využijete.

Uzávěrka na přelomu roku

Tak jako děti ukončují školní rok, tak i my děláme uzávěrku uplynulého období. A pokud ji neděláme, v hloubi duše na nás tlačí. Typickou vlastností Kozoroha je, že se nachází na pomyslném vrcholu a k tomu, co se děje dole, se nemůže dostat. Dole je příliš daleko a až propastně hluboko. Pomoc Kozorohovi musí zprostředkovat příslušné „složky“.

Představte si vysokou horu. Na její špičce stojí rohatá koza. Má odtud skvělý výhled do údolí a také jistý nadhled, který účastníkům hemžení dole jaksi chybí. Ti dole se nedokážou povznést a koza shora nedokáže sestoupit dolů, aby využila svého moudrého vědění v běžné každodennosti.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Potřebujeme spojku mezi myšlením a cítěním

Může to znít jako nějaká hříčka, ale pro komunikaci dole a nahoře je potřeba použít spojku (složku), která zprostředkuje přenos. Stejně tak jako pro spojení naší hlavy a duše nebo našeho vědomí a nevědomí. V tomto případě nepomůže komunikační kanál typu telefon či sociální síť, ale je třeba zapojit jinou cestu, která spojení a propojení zprostředkuje – zkušenost skrze naše blízké.
Jedná se o propojení “já myslím” a “já cítím”. Cítíme tehdy, pokud prožijeme něco, co v nás vyvolá nějaké pocity, díky nimž si něco (důležitého) uvědomíme.

Co si potřebujeme uvědomit

Tento úplněk není z nejjednodušších a velmi s námi bude pracovat v duševní rovině právě prostřednictvím našich nejbližších, kteří nás mohou upozorňovat svými činy a tím, co se jim děje na něco, co my sami si potřebujeme uvědomit. Je to zdánlivě nesrozumitelné?

Jistě už se vám někdy stalo, že někomu z vašich blízkých se přihodilo něco, nad čím jste si lámali hlavu, anebo jste nedokázali pochopit neadekvátní reakci dotyčného na danou situaci. Věřte nebo ne, ale i vy jste součástí této situace, i když jen jako pozorovatel, kterému bylo umožněno nahlédnout na dané téma s odstupem. I tak to pro vás přináší nějakou informaci.

A zase uklízíme v duši

Ať si to uvědomujete nebo ne, ve vaší duši zůstává stopa, jakýsi zápis ve formě vzpomínky právě díky prožitým pocitům, který se s ostatními zápisy z všedních dnů uchovávají a střádají.

A jak je jednou za čas potřeba udělat větší úklid, tak i nyní nastává doba, kdy bude třeba si udělat pořádek ve své duši. Mohou nás k němu přimět nečekané a neobvyklé zážitky s našimi dětmi nebo s dětmi našich blízkých, které s námi mohou neobvykle zahýbat a vyplavit různé emoce. Zabrnkat na naše citlivé struny mohou také milostná dobrodružství v našem okolí.

Nyní budeme mít k dispozici možnost věcného přístupu a nadhledu Kozoroha, který pomůže utřídit naše myšlenky, zklidní naši přecitlivělost a vnese do věcí jasnější pohled a řád. Pozorování dění zpovzdálí může přinést velké (po)učení.

Pozor na chladný odstup

Ale nedopusťte, abyste se k věcem postavili s chladným odstupem, což je jedna z tváří Kozoroha. Mějte na paměti, že láska a soucit je to, co rozehřívá a obměkčuje lidská srdce a přináší největší zhojení a rozřešení. Princip Kozoroha je pevná opora, o kterou se můžete opřít. Ať řešíte cokoli, pevnost a opora jsou zde k dispozici jako pevné břehy pro oceán našeho prožívání.

Přeji klidné léto,

Veronika

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

47 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ahoj Veroniko, zdravim od more z Chorvatska. Dekuji za clanek a tesim se na to az budu moci za teboz prijit. Marie

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Co s námi dělá úplněk – 1. díl

V tomto milém videu jsme vyzpovídali astropsycholožku Veroniku, aby nám prozradila tajemství úplňku. Jak nás ovlivňuje úplněk, co dělá s našimi emocemi, čí...

Co nám přinesou letošní úplňky – 2. díl

Jaké nás letos čekají úplňky a na co si dát extra pozor? Astropsycholožka Veronika nám to v tomto hezkém videu prozradila.
329
5

Květnový úplněk 5. 5. 2023 ve znamení Štíra

Blíží se další úplněk, tentokrát ve Štíru. Nastane v pátek 5. 5. v 19:33. Nepůjde o ledajaký úplněk, tento zesílený štíří úplněk bude jeden z nejnáročnější...
247
6

Listopadový úplněk 8.11. 2022 je extra silný

Letošní listopadový úplněk, který nastává už zítra, tedy 8.11. 2022, ve 12:01, bude výjímečný a na mnohé z nás bude mít opravdu velmi intenzivní vliv. Co n...
215
5

Březnový úplněk ve znamení Panny – 7. 3. 2023

Ačkoli je stále ještě zima, už cítíme v těle blížící se jaro. A další úplněk, který nastane 7. března ve 13:40 ve znamení Panny, se projeví právě významnou...
5
28

Dopis svému mladšímu já

Asi se všichni shodneme na tom, že minulost nezměníme. Jenomže jsme taky jenom lidé, co dělají chyby, a tak nás někdy vědomě (ale většinou nevědomě), drží ...