Filmový festival pokračuje v Ostravě 21.-22. října. A jestli jste v Klubu, máte vstupenky zdarma na všechny filmy, stačí je do 20.10. zarezervovat.

Sázíme na iluze nebo je dokonce sami vysazujeme?

Světová populace roste, zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí nejen obživu pro sedm a půl miliard lidí nyní, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí. Iluzí udržitelnosti, stability, odpovědnosti a férovosti. Iluzí nekonečné sklizně.
Přírodní zdroje, které dokáže za jeden rok planeta obnovit, vyčerpáváme v srpnu, rozsáhlé pohádkové lány jedné plodiny jsou pro půdu a biodiverzitu naopak devastující a supermarkety navozující pocit blízkosti k potravinám úspěšně zastírají fakt, že jsme stále více odosobněni od jejich produkce.
Hledejme rozhraní reality a iluze. Nekrmme dále systém, který je vadný. Dodržováním ekologických principů v zemědělství a spotřebě a znovunalezením vztahu k jídlu zajistíme dlouhodobě udržitelný potravinový systém, bez kterého se v budoucnosti jednoduše neobejdeme. Odpovědné alternativy již existují, pojďme z nich vytvořit naši budoucnost!

Filmový festival Země na talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis. Díky dalším organizacím a jednotlivcům se prostřednictvím regionálních promítání a doprovodných akcí šíří po celé České republice. Můžete se zapojit i vy!

Kdy

od 21. do 22. října 2017

V říjnu proběhne festival i v Olomouci (10. – 11. 10., Pevnost poznání) a Ostravě (21. – 22. 10., Provoz Hlubina), ale možnost rezervovat lístky se slevou je v tomto článku jen pro Prahu. Další města budou následovat v dalším článku.

Kde

Provoz Hlubina

Letošní filmy

Na podzim v kinech je pro vás připraveno dalších šest skvělých snímků v české premiéře

  • o ekologickém zemědělství
  • o vlivech změny klimatu
  • o záborech půdy
  • o důsledcích nadměrného rybolovu
  • o využívání chemikálií při produkci potravin
  • o tom, jaká pozitiva by mělo zařazení hmyzu do našeho jídelníčku

Všechny aktuality a podrobnosti naleznete na festivalovém facebooku a na festivalové události. Trailery a odkaz na vstupenky jsou dostupné na www.zemenataliri.cz.

Cena

Vstupenky pro veřejnost stojí 70 Kč na jeden film.

Můžete jít na všechny filmy nebo jen vybrané.

Členové klubu Jíme Jinak mají vstup opět zdarma, mohou tedy ušetřit až 280 Kč, pokud shlédnou všechny filmy. Vstupenku zdarma může využít jen člen Klubu Jíme Jinak, nikoli jeho doprovod či partner.

Rezervujte si ve formuláři níže své místo nejpozději do 20.10. 2017. Nezapomeňte uvést, na které filmy chcete jít. Vstupenky je potřeba vyzvednout v den promítání nejpozději 30 minut před promítáním filmu na pokladně, kde bude seznam s vaším jménem a Klubáckým emailem.

Při rezervaci uveďte kód .  

[ přihlaste se ]

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekVýhodný balíček (klub + kurz) na poslední chvíli
Další článekTvoření – soví hnízdění a podzimní strom