Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Festival Země na talíři – v září v kině

Pokud jíte jinak a přemýšlíte jinak, tak tyhle filmy vás rozhodně budou zajímat! Podívejte se na program a upoutávky a uvidíte sami, že je jeden zajímavější než druhý. A jestli jste v Klubu, máte vstupenky zdarma na všech 6 filmů, stačí je do 18.9. zarezervovat.

Letos běží 7. ročník festivalu, který se snaží lidem otevřít oči. Snažíme se o totéž, proto jsme se vloni pustili do spolupráce, díky které jste viděli na podzim v kinech a v zimě u nás na webu důležité dokumentární filmy.

Sázíme na iluze nebo je dokonce sami vysazujeme?

Světová populace roste, zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí nejen obživu pro sedm a půl miliard lidí nyní, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí. Iluzí udržitelnosti, stability, odpovědnosti a férovosti. Iluzí nekonečné sklizně.
Přírodní zdroje, které dokáže za jeden rok planeta obnovit, vyčerpáváme v srpnu, rozsáhlé pohádkové lány jedné plodiny jsou pro půdu a biodiverzitu naopak devastující a supermarkety navozující pocit blízkosti k potravinám úspěšně zastírají fakt, že jsme stále více odosobněni od jejich produkce.
Hledejme rozhraní reality a iluze. Nekrmme dále systém, který je vadný. Dodržováním ekologických principů v zemědělství a spotřebě a znovunalezením vztahu k jídlu zajistíme dlouhodobě udržitelný potravinový systém, bez kterého se v budoucnosti jednoduše neobejdeme. Odpovědné alternativy již existují, pojďme z nich vytvořit naši budoucnost!

Filmový festival Země na talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis. Díky dalším organizacím a jednotlivcům se prostřednictvím regionálních promítání a doprovodných akcí šíří po celé České republice. Můžete se zapojit i vy!

Kdy

od 21. do 24. září 2017 v Praze

V říjnu proběhne festival i v Olomouci (10. – 11. 10., Pevnost poznání) a Ostravě (21. – 22. 10., Provoz Hlubina), ale možnost rezervovat lístky se slevou je v tomto článku jen pro Prahu. Další města budou následovat v dalším článku.

Kde

V kině BIO OKO a ve Studiu ALTA na Praze 7

Letošní filmy

Na podzim v kinech je pro vás připraveno dalších šest skvělých snímků v české premiéře

  • o ekologickém zemědělství
  • o vlivech změny klimatu
  • o záborech půdy
  • o důsledcích nadměrného rybolovu
  • o využívání chemikálií při produkci potravin
  • o tom, jaká pozitiva by mělo zařazení hmyzu do našeho jídelníčku

Všechny aktuality a podrobnosti naleznete na festivalovém facebooku a na festivalové události. Trailery a odkaz na vstupenky jsou dostupné na www.zemenataliri.cz.

Cena

Vstupenky pro veřejnost stojí 100 Kč na jeden film.

Můžete jít na všechny filmy nebo jen vybrané.

Členové klubu Jíme Jinak mají vstup zcela zdarma, mohou tedy ušetřit až 600 Kč, pokud shlédnou všechny filmy stejně jako my vloni. A že to stálo za to!

Vstupenku zdarma může využít jen člen Klubu Jíme Jinak, nikoli jeho doprovod či partner.


Rezervujte si ve formuláři níže své místo nejpozději do 18.9.2017. Nezapomeňte uvést, na které filmy chcete jít. Vstupenky je potřeba vyzvednout v den promítání nejpozději 30 minut před promítáním filmu na pokladně, kde bude seznam s vaším jménem a Klubáckým emailem.

Při rezervaci uveďte kód . Pokud zjistíte, že se nemůžete zúčastnit, zrušte, prosím, svoji rezervaci na emailu gandalovicova@glopolis.org, aby vaše místa zbytečně nepropadla a nezůstala prázdná. 

[přihlaste se]

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Super,holky,jste skvělé!!!moc vám děkujeme za možnost ušetřit a moc se těšíme na Ostravu!!!

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
22

Jste element OHEŇ? Zjistěte, jací jste a jak se dostat do rovnováhy

Jste element oheň? Zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, emocionální příznaky nerovnováhy vašeho elementu, které nemoci vás mohou trápit, kterému...

Dušené shiitake

Recept je vhodný pro obohacení různých asijských receptů. Shiitake jsou lahodné houby, které dodají vašemu pokrmu jedinečnou chuť umami.

Krémové kokosové rizoto s fazolkami a pórkem

Rychlovka, která zabodovala u celé rodiny, ačkoli to vypadá jako velmi obyčejné jídlo. Stačí pár ingrediencí a za pár minut je dobrota na stole. Přestože t...
12
3

Léčebný odvar na pročištění těla od ATB

Tento léčebný nápoj se hodí zvlášť pro očištění po aplikaci antibiotik, má také schopnost regulace plísní v organismu. Příprava je snadná a potřebujete jen...
10
14

Hlávkový salát se smetanou a koprem

Zřejmě asi ten nejrychlejší salát na světě. Je to kombinace mé vzpomínky na dětství, kdy jsme jedli celé léto salát s mléčnou, sladkokyselou zálivkou, a mé...
klub
36
12

Reflux – jak vzniká a jak ho vyléčit

Trápí vás pálení žáhy, tlak po jídle, říhání, zahlenění, chronický kašel nebo pocit na zvracení po jídle? Možná máte reflux – moderní chorobu, která ...