Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Lehce pikantní fazole se zázvorem a chilli

Uvařeno
Ingredience
 • šálek přes noc namočených fazolí
 • řasa kombu
 • šálek cibule na půlměsíčky
 • bobkový list
 • Na pikantní dip
 • 3 stroužky česneku
 • 1PL olivového oleje
 • 1/4 ČL soli
 • trocha sojové omáčky nebo tamari
 • na špičku ČL chilli

Vysokohorská turistika, fotky hor, taiji. To byly mé lásky, které jsem miloval, ale artróza kolene mi je vzala. Probl...

Postup

 1. Fazole dáme vařit do papiňáku společně s řasou kombu. jakmile se začnou vařit, ztlumíme a necháme 45min. Poté vypneme, přidáme cibuli a bobkový list. přivedeme k varu, ztlumíme a necháme 20min.
 2. V době, kdy se fazole dovařují připravíme pikantní dip.
 3. Do mixéru dáme česnek, olivový olej, sůl, asi 1ČL sojové omáčky a chilli. Rozmixujeme. (Doporučuju ihned po domixování přendat do skleněné misky a mixér ihned umýt, aby nenačichl)
 4. Po dovaření fazolí půlku z nich rozmixovat. Přidat k celým fazolím společně s dipem. Nyní už jen opatrně promícháme a necháme “dojít” asi 10min, aby se chutě spojily.
 5. Takto připravené fazole můžeme jíst s rýží, nebo klidně s tortilou atp. (v tu chvíli bych rozmixovala 3/4 fazolí a celých bych nechala jen pár).

PS: Jde vařit, jíst a hubnout? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrknni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

Jsem nevyléčitelný optimista. Razím heslo, že i malí lidé dokážou dělat velké věci. A že vše začíná i končí v kuchyni. Že vše souvisí se vším, že na každou bolest existuje lék. Že všechno je správně. Moje oblíbené citáty jsou dva. On Ivana Hlinky - Hlavně se z toho nepos... a Daina Heera - Všechno je volba. Cestujeme a posloucháme jazz, blues a starý fláky z dob, kdy světu vládl beat a poctivé jídlo. Kdy vše bylo doopravdy a bez selfie.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Martina
6. 1. 2024

Ahoj, moc díky za nápad. Ráda bych zítra vyzkoušela ze zbylých adzuki. Stran zázvoru předpokládám přidat d ostatními ingrediencemi do mixéru nastrouhaný (doporučení kolik? nebo jen dochutit šťávou ze zázvoru? Díky moc za doplnění a prima večer.M.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Černé fazole s ovsem

Ovesné vločky zná každý, ale už jste si uvařili něco přímo z ovsa? Jestli ne, tak vyzkoušejte toto lahodné sladkokyselé jídlo, které na talíři tvoří krásný...
kurz
27

Zeleninový kuskus s letním salátem

Toto hlavní jídlo je nutričně vyvážené, lehké na trávení, přitom dostatečně syté, abyste při hubnutí neměli hlad. Je to rychlovka, kterou budete mít na sto...
kurz
8

Letní rýžový salát s cizrnou

Marocká kuchyně byla inspirací téhle chuťovky. Perfektní do horkých dní.

Fazole s batátem a lopuchem

Rychlé jídlo z velkých bílých fazolí je skvělou alternativou ke guláši. Hodí se k plackám i k rýži.

Krémové kroupy s černými fazolemi

Každé roční období má své kouzlo, ale jak umí kreslit podzim a co nám dává za barvy, to je prostě jedinečné. A takové je i toto jídlo. No a umeocet, ten ty...