Žádné bolesti nemám, operace nebude (Lucka, 52 let)

2

Celý dospělý život jsem držela dietu s nedobrými jídly. Bylo zdravé, ale nechutnalo mi. Úlety jsem doháněla sportem. Už pár let jsem byla vegetariánkou a později vegankou, ale stejně jsem měla potíže s kyčlemi a čekala mě operace. Než jsem narazila na stránky Jíme Jinak...

Celý život jsem držela dietu s nedobrými jídly

Byla jsem vždy holka „krev a mlíko“, do svých 22 let a narození první dcery jsem měla o 15 kg více než mám dnes. Pak jsem šla do sebe, něco zhubla a začal celoživotní boj s váhou –  mezitím proběhlo těhotenství druhé, třetí a byla to stále větší dřina udržet váhu na uzdě. Jsem člověk, kterému od přírody velmi chutná a má stále hlad – takže když jsem se odnaučila úplně cukru, bílé mouce, smaženým jídlům, tak abych se mohla najíst, držela jsem vlastně celý život striktně dietu bez tuku s omezeným množstvím sacharidů. Byla jsem zvyklá vařit celý život jinak pro sebe a jinak pro rodinu se třemi dětmi. Moje jídla byla chuťově nedobrá, spíš jen zdravá, a měla za cíl akorát nasytit. Hodně sportu, čímž jsem vyvažovala občasné povyražení s kamarády a sem tam nějakou sklenku vína. Nízkou váhu jsem se snažila udržet i kvůli problémům s kyčlemi, které mne léta trápily.

Váhu už nehlídám a cítím se skvěle

Na stránky JJ jsem narazila v létě loňského roku – vegetariánkou a později vegankou jsem byla už pár let, tady to ovšem bylo zcela něco nového! Vstřebávala jsem nové informace a učila se. Tak jako mnohým nováčkům např. to, že ráno se vaří polévka, když jsem léta jedla ovoce, připadalo jako naprostá utopie – vařit polévku? Ráno než vyrazím do práce? Nesmysl, ráno přeci cvičím! 🙂 Musím se smát, když si na to vzpomenu, protože během pár dnů bylo  naprostou samozřejmostí, že cvičím i vařím, oboje stihnu v pohodě, a to všechno proto, že jsem se rozhodla a protože chci. Najednou jsem jedla do sytosti a nemohla se nabažit toho, že váhu konečně nehlídám, jím hodně, takové dobroty a přitom se cítím tak skvěle! Děti jsou dospělé, já sportuji a dělám vše, co se mi zlíbí, co je menopauza kromě chybějící periody nevím, energie mám na rozdávání, stále dobrou náladu, ale i takovou vnitřní vyklidněnost a pohodu 🙂

Bolesti kyčlí už nemám, operace se nekoná

Než jsem najela na stravu dle JJ, moje problémy s kyčlemi se stupňovaly, jedla jsem a pila různé želatiny, chodila po doktorech a vesměs se na tom shodli všichni, že operaci bude v brzké době nevyhnutelná. Sportovala jsem dál, tam mne bolest nijak neomezovala, ale nejhůř mi bylo při obyčejné chůzi. Po změně stravy dle JJ, myslím, že v rekordně krátkém čase 2-3 měsíců jsem najednou zjistila, že žádné bolesti nemám! 🙂 Pravdou je, že zároveň jsem začala cvičit i jógu, ale i tak jsem přesvědčena o tom, že léčivé jídlo mne zbavilo bolestí a omezení, nyní chodím vesele na pěší tůry a jsem si jista, že mne v brzké době žádná operace rozhodně nečeká!:-)

Co na to rodina?

Toto však změnilo nejen život můj, ale i mé rodiny, kde zažíváme veliké pokroky. Nejen na poli stravovacím – manžel už jí se mnou vše, ačkoli ze začátku byl k novým jídlům velmi skeptický. Odvyká cukru a bílé mouce a je nadšený, radostně vypráví kamarádům o léčivých účincích zdravého vaření dle receptů JJ a pochvaluje si, jaké dobroty vařím. Čte články, které mu dávám přečíst, což ho motivuje a těší se, že se v budoucnu zbaví ekzému a alergií, které ho od dětství sužují. Denně teplé večeře a každý den čerstvé, jiné jídlo, dokonce mi i začal pomáhat s úklidem kuchyně, a naložení „piklísků“ je zcela jeho parketa 🙂. Jak prohlásil náš dospělý synek – „Tatík už také přestoupil na temnou stranu síly :-D:-D:-D.“ Ale když přijede syn domů a je odkázaný na mojí kuchyň, jí, až se mu dělají boule za ušima 🙂. A já jsem šťastná, že pro všechny vařím jedno jídlo společné.

A abych nezapomněla – moje maminka (77 let) si sama pro sebe vaří dle Jíme Jinak také a nadšeně spolu konzultujeme kuchařské úspěchy. To, jak se báječně cítíme nás velmi sblížilo, dříve jsme si tak často nevolaly a vlastně ani neměly moc společné téma :-). Má to chudák těžké, protože táta je zapřisáhlý odpůrce, naše jídlo by nikdy ani neochutnal už z principu, takže maminka každý den vyváří jiné jídlo pro sebe a jiné pro něj.

Jsem obrovskou fanynkou stránek Jíme Jinak, nejen co se jídla týče, ale i životního stylu a přístupu k životu. Tolik nových informací a přitom lidskosti, ochoty, pohody a lásky, vzájemného sdílení a radování se z úspěchů každého z nás! Miluji tu atmosféru zde mezi námi v Klubu nebo Jarní očistě, člověka už nabije jen to, že pročítá komentáře :-). Jsem tu mezi svými, kteří nebyli líní a rozhodli se převzít zodpovědnost za vlastní zdraví, necpat se prášky, nevymlouvat se na nepřízeň osudu, ale něco s tím udělat.

Moc vám fandím, jen tak dál! 🙂

Luci

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Váš web mě stále obohacuje

Katka: Váš web mi přináší zajímavé články, obohacuje mne...

Cukroví bylo šup šup hotové

Magdalena: Tohle univerzální těsto je super svou variabilitou. Použila...

Už 4. týden bez kafe a spím hlubokým spánkem!

Tereza: Přidávám též pozitivní ohlas - kávu jsem zkusila...

Jsem vděčná za tuto stravu

Iva: Tento druh stravy mě přináší velký kus klidu,...

Každý nový článek je obrovským přínosem

Martina: Díky moc za celý "seriál" o cestování, který...

Jak krásný je svět, když máte zdraví

Vladka: Holky, chci Vám napsat krátký komentář. Byla jsem...

Jídlo je výborné, rychlé a léčí a navíc ušetřím na nákupech

Vherm: Ahoj všem, jsem 12. den v hubnutí do...

Měníte mi život k lepšímu

Pája: Ahoj, moc díky, v 50 mi měníte život...

Sladkosti už mi nechutnají

Jendula.cerna: Chci moc poděkovat za skvěle připravený kurz a...

Jsem moc ráda, že jsem do sebe za kurz investovala

Giana: Váš kurz se mi moc líbí. Jídla jsou...

Kurz byl nejkrásnějším dárkem, který jsem kdy dostala

Dagbri: Jsem moc ráda, že jsem na Vaše stránky...

S vámi se cítím jako doma, doslova!

Michaela H. S.: Evka, mám zimomriavky po celom tele a...

Já sladkoholik potvrzuji: Když má člověk všechny živiny, nepotřebuje sladkosti

Jana: Přesně tak jak tu píšou holky! Když člověk...

Z jídel jsem nadšená, jedí to i moji chlapi

Maca.s.: Z jídel jsem úplně nadšená, už jsem dělala...

Děkuji, že JJ děláte s láskou a obrovským nadšením

Žaneta: Moc se mi Vaše stránky líbí, je vidět,...

Pomohli jste mi zachránit maminku

Pátik: Pomohli jste mi zachránit maminku. Měla deprese a...

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekZápadní strava dělá muže neplodné a nemocné, vyplývá ze studie
Další článekEU zakázala nejvíce používané pesticidy v Česku