Principy Jíme Jinak znám, ale během roku jsem dost polevila a tak jsem potřebovala nejen zlepšit váhu a bolesti hlavy, ale taky se dostat do zdravého režimu a posunout se zase o kousek dál.

Už rok jsem členem Klubu Jíme Jinak. Na jaře jsem úspěšně prošla Jarní očistou a teď na podzim jsem se moc těšila na Podzimní detox. Opět bylo mým cílem zlepšení zdravotního stavu, hlavně časté bolesti hlavy a také zhubnutí. Během roku se totiž mé stravovací návyky trochu zvrtly, tak jsem se těšila na vedení programem a na sestavený jídelníček. Navíc ručička na váze se začínala přehupovat přes 90 kg a to se mi vůbec nelíbilo.

Občas se přidá i rodina

Kurz byl opět skvěle vymyšlen, jídelníčky parádně sestaveny, úroda dýní se mi na ně hodila. :) Když jsem doposud jen snídala podle Jíme Jinak, vařila jsem si miso polévky. Teď jsem objevila úžasné chutě ranních kaší. Obědy jsem si občas zjednodušila. Mám celkem výhodu, že si přinesu do práce polotovary (uvařené obilí a luštěninu/tempeh) a zeleninu si připravím v práci čerstvou. O to víc jsem si pak doma užila vaření večeře. Vyzkoušela jsem i 4 druhy vánočního cukroví, florentýnky (marokánky) měly největší úspěch. A na Nový rok jsme pozvali na oběd manželovu maminku (protože přece musí být k jídlu čočka) a moc jí u nás chutnalo. Měli jsme novoroční kompletní talíř. Manžel byl taktéž spokojen, jídla dle Jíme Jinak už zná a občas je se mnou jí.

Pár kilo dole a bolesti hlavy polevily

Zhruba po 14 dnech od začátku detoxu jsem cítila, že mi jsou volnější pracovní kalhoty a zjistila jsem, že jsem zhubla 3 kg.

Oblékla jsem džíny, které čekaly ve skříni na svoji druhou šanci, prostě paráda. Ale dál nic… Hrůza! Naštěstí mě podpořily holky v programu, že 3 kg jsou super a že na podzim se hubne hůře než na jaře. Holky, znovu vám děkuji za podporu :) . I kolegyně v práci mi řekla, že je to vidět, že jsem zhubla, tak jsem se trochu uklidnila a zbytek programu si užívala s tím, že po zimě půjde vše lépe. Bolest hlavy nebyla na konci programu tak častá.

Nebylo to jen o jídle

Přiznám se, že cvičení jsem moc nedala, ale úklid se mi podařil. Nejlépe dopadla ložnice, kterou jsme kvůli odstraňování plísně a malování skoro celou vyklidili a následně důkladně protřídili, co vlastně potřebujeme a co ne.

Pokračuju dál

Dál se více méně stravuji podle Jíme Jinak. Jím nejdéle do 18. hodiny a chystám se na jakýkoliv dort podle Jíme Jinak, protože na oslavy stále peču ty nezdravé, na které jsme všichni zvyklí. Nějaké dezerty a buchty jsem už zkoušela, ale dort, to je pro mě velká výzva!

Jana

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJarní očista začíná – víte, jak vstoupit?
Další článekJak upravit stravu na jaře