Domů > Magazín > Vaše příběhy

Džíny čekající na svou druhou šanci se dočkaly (Jana, 43 let)

Principy Jíme Jinak znám, ale během roku jsem dost polevila a tak jsem potřebovala nejen zlepšit váhu a bolesti hlavy, ale taky se dostat do zdravého režimu a posunout se zase o kousek dál.

Už rok jsem členem Klubu Jíme Jinak. Na jaře jsem úspěšně prošla Jarní očistou a teď na podzim jsem se moc těšila na Podzimní detox. Opět bylo mým cílem zlepšení zdravotního stavu, hlavně časté bolesti hlavy a také zhubnutí. Během roku se totiž mé stravovací návyky trochu zvrtly, tak jsem se těšila na vedení programem a na sestavený jídelníček. Navíc ručička na váze se začínala přehupovat přes 90 kg a to se mi vůbec nelíbilo.

Občas se přidá i rodina

Kurz byl opět skvěle vymyšlen, jídelníčky parádně sestaveny, úroda dýní se mi na ně hodila. :) Když jsem doposud jen snídala podle Jíme Jinak, vařila jsem si miso polévky. Teď jsem objevila úžasné chutě ranních kaší. Obědy jsem si občas zjednodušila. Mám celkem výhodu, že si přinesu do práce polotovary (uvařené obilí a luštěninu/tempeh) a zeleninu si připravím v práci čerstvou. O to víc jsem si pak doma užila vaření večeře. Vyzkoušela jsem i 4 druhy vánočního cukroví, florentýnky (marokánky) měly největší úspěch. A na Nový rok jsme pozvali na oběd manželovu maminku (protože přece musí být k jídlu čočka) a moc jí u nás chutnalo. Měli jsme novoroční kompletní talíř. Manžel byl taktéž spokojen, jídla dle Jíme Jinak už zná a občas je se mnou jí.

Pár kilo dole a bolesti hlavy polevily

Zhruba po 14 dnech od začátku detoxu jsem cítila, že mi jsou volnější pracovní kalhoty a zjistila jsem, že jsem zhubla 3 kg.

Oblékla jsem džíny, které čekaly ve skříni na svoji druhou šanci, prostě paráda. Ale dál nic… Hrůza! Naštěstí mě podpořily holky v programu, že 3 kg jsou super a že na podzim se hubne hůře než na jaře. Holky, znovu vám děkuji za podporu :) . I kolegyně v práci mi řekla, že je to vidět, že jsem zhubla, tak jsem se trochu uklidnila a zbytek programu si užívala s tím, že po zimě půjde vše lépe. Bolest hlavy nebyla na konci programu tak častá.

Nebylo to jen o jídle

Přiznám se, že cvičení jsem moc nedala, ale úklid se mi podařil. Nejlépe dopadla ložnice, kterou jsme kvůli odstraňování plísně a malování skoro celou vyklidili a následně důkladně protřídili, co vlastně potřebujeme a co ne.

Pokračuju dál

Dál se více méně stravuji podle Jíme Jinak. Jím nejdéle do 18. hodiny a chystám se na jakýkoliv dort podle Jíme Jinak, protože na oslavy stále peču ty nezdravé, na které jsme všichni zvyklí. Nějaké dezerty a buchty jsem už zkoušela, ale dort, to je pro mě velká výzva!

Jana

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

14 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Tak to se s tím úklidem klaním. Už roky se mi nedaří pohnout s úklidem ani s kurzem předvánočním či jarním, prostě oni tam napíšou – probereme, vyházíme… ale tak to snadné v praxi fakt není. Tedy samozřejmě pro mě. Já mám pořádek vcelku trvale dobrý, jen moc věcí, ale ty se můžou všechny hodit, a opravdu občas i hodí… Že nebudu litovat, když něco vyhodím, že se osvobodím? Kéž by, ale ono to tak není, necítím to tak, lituju, často a někdy opravdu neskutečně dlouho!! Holt lpím, ale vyhozením si nepomůžu… No, právě začíná další kolo, zítra startujem, tak uvidím, zas tomu chci dát šanci. Třeba se letos sama překvapím.

Paráda, gratuluji 🙂👍A chtěla jsem se zeptat, jak jste zdolali tu plíseň? My ji máme v domě taky a zatím nepomohlo nic. Zvazujeme podřezání zdí, pokud budou v lete penize….

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.

Nadváha, špatná pleť, migrény, sladké – to vše už je minulostí (Petra, 29 let)

Myslela jsem si, že kuřecí kůži a celulitidu prostě mám a mít budu. Stejně jako migrény a špatnou pleť. Jídlem se to zásadně zlepšilo a navíc jsem získala ...

Omladla som o 10 rokov (Karin, 49 let)

Na stránky Jíme Jinak som zablúdila prvýkrát vlani v septembri, keď som si v zdravej výžive kúpila niečo, čo som predtým nikdy nevidela, nejedla a nevedela...
82
7

Loučím s letitými zdravotními problémy (Libuše, 60 let)

Hubnutí nebylo vůbec prioritou, toužila jsem zbavit se léků a potíží. Výsledkem je, že se mi po šesti letech neměnné hodnoty konečně srovnal cholesterol, l...

10 týdnů s Jíme Jinak mi vrátilo svobodu (Marie, 50 let)

Diet jsem kvůli váze vyzkoušela hodně, s váhou to bylo vždycky jak na houpačce. Výsledkem byly bolavé kotníky, strhané koleno a rameno, stále nafouklé břic...