Domů > Magazín > Vaše příběhy

Nadváha, špatná pleť, migrény, sladké – to vše už je minulostí (Petra, 29 let)

Myslela jsem si, že kuřecí kůži a celulitidu prostě mám a mít budu. Stejně jako migrény a špatnou pleť. Jídlem se to zásadně zlepšilo a navíc jsem získala odvahu udělat i další kroky než je ty kolem sporáku.

Nechci být takový hlupák

Moje cesta k Jíme Jinak vlastně začala v létě 2020, kdy jsem si přivodila úraz kolene. Najednou jsem musela fungovat s ortézou a o berlích a uvědomila jsem si, že mi moje nadváha překáží. Měřím 158 cm a v té době jsem žila přes 70 kg. Nejvíc jsem měla asi na jaře 2019, a to i 73 kg! V únoru 2021 jsem absolvovala operaci kolene s váhou 69 kg a to už jsem brouzdala na webu Jíme Jinak. Četla jsem skoro neuvěřitelné příběhy úžasných lidí, kteří si vybrali změnu a v jejich předchozích životech jsem se poznávala. Nadváha, špatná pleť, migrény, sladké – dobrý den, to jsem já! Pak jsem narazila na citát, že jen hlupák dělá stále stejné věci a očeká jiný výsledek. Ale já nechci být takový hlupák, něco musím změnit. Už jsem chtěla, ale ještě přesně nevěděla jak. Teď už vím, že všechno má svůj čas.

Malé změny a prvních 5 kg dole

Rozmýšlení a rozhoupávání mi ještě chvíli trvalo, ale postupně jsem zavedla změny tak malé a pomalé, že už si na ně nevzpomenu. První kaši s mrkví mám vyfocenou v dubnu, takže tam někde už jsem měnila snídaně. Tímhle tří až čtyřměsíčním okukováním jsem ztratila prvních 5 kg. Musela jsem se v duchu Jíme Jinak omluvit, protože doporučovaná mokrá, teplá a zeleninová snídaně” mi zněla jako něco pro exoty. Ale sama jsem si byla důkazem, že to funguje.

Překážky jsou jen v naší hlavě

Proto jsem ještě v červnu 2021 naskočila do rychlovlaku s názvem Hubneme do plavek, to jsem žila 64 kg. Vyzkoušela jsem svůj první půst a naučila se i obědy a večeře. Jídelníčky, postupy a suroviny mi tak vyhovovaly, že jsem pokračovala až k dalšímu velkému milníku a tím se stal v listopadu a prosinci 2021 Podzimní detox, kde jsem konečně připravila svůj první kompletní talíř, kde kromě zeleniny, obilniny a luštěniny byla kvašená i napařená zelenina. Užila jsem si svůj 2. půst a prožilas kurzem báječný adventní čas.
Koupila jsem si dvě Esbit termosky a tři dny v týdnu si ráno vařím, abych měla v práci miso polévku ke snídani a teplý oběd.

Díky Jíme Jinak jsem sebrala odvahu a využila v zaměstnání možnost 2 dny v týdnu pracovat z domova. Mé staré já by mělo obavu, jak to bude fungovat a jak to budu zvládat, ale teď už skutečně vidím, že všechno jde a překážky jsou jen v naší hlavě.

Radost z výsledků

Teď v lednu 2022 oslavím 29. narozeniny, žím 58 kg a cítím se dobře. Migrénu jsem neměla ani nepamatuji, zlepšila se mi pokožka – vymizela celulitida a “kuřecí kůže”, o nichž jsem byla přesvědčená, že je prostě mám a mít budu. Při úklidu jsem našla svůj očkovací průkaz a zjistila jsem, že jsem teď na váze, co jsem měla mezi patnácti (55 kg) a sedmnácti (61 kg)!

Jsem ráda, že jsem na Jíme Jinak narazila (a už vím, že nic se neděje náhodou) a moc děkuji Evě, Romanovi a všem, kteří tvoří tento příjemný prostor.

Těším se na pokračování společné cesty, na setkání v Jarní očistě a na své další milníky jako je klíčení semínek, posypky a velká výzva, totiž jídlo mimo domov.

Petra

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Já se vždy dívám, jak ty lidi začnou úplně zářit , i u tebe Petro je ta změna v očích a výrazu tváře znát…!!! a klidně bych zašla na oběd..:)

Super změna!🙂. A ty talíře vypadají nádherně 🤩 To by bylo, aby se nepromítly i na těle… ☺️

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

5
3

Dala jsem sbohem refluxu, únavě i 4 kilům (Jana, 29 let)

Chcela som sa zbaviť únavy, mala som oslabenú slinivku, takže reflux a nepríjemný pocit po najedení. Tiež som jedla dosť neskoro a potom ma otravovalo to, ...

Džíny čekající na svou druhou šanci se dočkaly (Jana, 43 let)

Principy Jíme Jinak znám, ale během roku jsem dost polevila a tak jsem potřebovala nejen zlepšit váhu a bolesti hlavy, ale taky se dostat do zdravého režim...

Tělo mi vypovědělo službu (Jana, 35 let)

Poslední dobou mi nebylo dobře. Dlouhé roky jsem se cítila velmi unavená, znuděná, bez nálady, bez energie, vystresovaná, objevovaly se mi neurčité bolesti...
27
5

Loučím s letitými zdravotními problémy (Libuše, 60 let)

Hubnutí nebylo vůbec prioritou, toužila jsem zbavit se léků a potíží. Výsledkem je, že se mi po šesti letech neměnné hodnoty konečně srovnal cholesterol, l...

Cítím se svěží a fit (Eva, 68 let)

Po přechodu jsem hodně nabrala. Zkusila jsem drahou dietu s koktejly a doplňky. Shodila jsem, ale neměla radost ze života, šly na mě chmury a málem deprese...

Šli jsme do toho společně (Hanka, 47 let a Marian, 52 let)

Do kurzu jsme se přihlásili společně motivováni touhou zlepšit si svoje zdraví a postavu a nyní bychom se s vámi rádi podělili o naše výsledky.