Myslela jsem si, že kuřecí kůži a celulitidu prostě mám a mít budu. Stejně jako migrény a špatnou pleť. Jídlem se to zásadně zlepšilo a navíc jsem získala odvahu udělat i další kroky než je ty kolem sporáku.

Nechci být takový hlupák

Moje cesta k Jíme Jinak vlastně začala v létě 2020, kdy jsem si přivodila úraz kolene. Najednou jsem musela fungovat s ortézou a o berlích a uvědomila jsem si, že mi moje nadváha překáží. Měřím 158 cm a v té době jsem žila přes 70 kg. Nejvíc jsem měla asi na jaře 2019, a to i 73 kg! V únoru 2021 jsem absolvovala operaci kolene s váhou 69 kg a to už jsem brouzdala na webu Jíme Jinak. Četla jsem skoro neuvěřitelné příběhy úžasných lidí, kteří si vybrali změnu a v jejich předchozích životech jsem se poznávala. Nadváha, špatná pleť, migrény, sladké – dobrý den, to jsem já! Pak jsem narazila na citát, že jen hlupák dělá stále stejné věci a očeká jiný výsledek. Ale já nechci být takový hlupák, něco musím změnit. Už jsem chtěla, ale ještě přesně nevěděla jak. Teď už vím, že všechno má svůj čas.

Malé změny a prvních 5 kg dole

Rozmýšlení a rozhoupávání mi ještě chvíli trvalo, ale postupně jsem zavedla změny tak malé a pomalé, že už si na ně nevzpomenu. První kaši s mrkví mám vyfocenou v dubnu, takže tam někde už jsem měnila snídaně. Tímhle tří až čtyřměsíčním okukováním jsem ztratila prvních 5 kg. Musela jsem se v duchu Jíme Jinak omluvit, protože doporučovaná mokrá, teplá a zeleninová snídaně“ mi zněla jako něco pro exoty. Ale sama jsem si byla důkazem, že to funguje.

Překážky jsou jen v naší hlavě

Proto jsem ještě v červnu 2021 naskočila do rychlovlaku s názvem Hubneme do plavek, to jsem žila 64 kg. Vyzkoušela jsem svůj první půst a naučila se i obědy a večeře. Jídelníčky, postupy a suroviny mi tak vyhovovaly, že jsem pokračovala až k dalšímu velkému milníku a tím se stal v listopadu a prosinci 2021 Podzimní detox, kde jsem konečně připravila svůj první kompletní talíř, kde kromě zeleniny, obilniny a luštěniny byla kvašená i napařená zelenina. Užila jsem si svůj 2. půst a prožilas kurzem báječný adventní čas.
Koupila jsem si dvě Esbit termosky a tři dny v týdnu si ráno vařím, abych měla v práci miso polévku ke snídani a teplý oběd.

Díky Jíme Jinak jsem sebrala odvahu a využila v zaměstnání možnost 2 dny v týdnu pracovat z domova. Mé staré já by mělo obavu, jak to bude fungovat a jak to budu zvládat, ale teď už skutečně vidím, že všechno jde a překážky jsou jen v naší hlavě.

Radost z výsledků

Teď v lednu 2022 oslavím 29. narozeniny, žím 58 kg a cítím se dobře. Migrénu jsem neměla ani nepamatuji, zlepšila se mi pokožka – vymizela celulitida a „kuřecí kůže“, o nichž jsem byla přesvědčená, že je prostě mám a mít budu. Při úklidu jsem našla svůj očkovací průkaz a zjistila jsem, že jsem teď na váze, co jsem měla mezi patnácti (55 kg) a sedmnácti (61 kg)!

Jsem ráda, že jsem na Jíme Jinak narazila (a už vím, že nic se neděje náhodou) a moc děkuji Evě, Romanovi a všem, kteří tvoří tento příjemný prostor.

Těším se na pokračování společné cesty, na setkání v Jarní očistě a na své další milníky jako je klíčení semínek, posypky a velká výzva, totiž jídlo mimo domov.

Petra

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Já se vždy dívám, jak ty lidi začnou úplně zářit , i u tebe Petro je ta změna v očích a výrazu tváře znát…!!! a klidně bych zašla na oběd..:)

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekDomácí plněné čokoládové pralinky – foto návod
Další článekKalendář sázení a setí aneb připravujeme semínka na novou sezónu