Mám ohromnou chuť pustit se do úklidu, mám první nápady na dárky, ale nic neobjednávám, nic neuklízím, počkám si na vás. S vámi v kurzu to bude větší legrace. Parta už se rýsuje, do první stovky ještě pár zbývá, takže zatím je cena o 1.000 Kč nižší. V pondělí 17.10. to vypukne, bude to náš první společný den na cestě za pohodovými Vánoci.

Mám chuť se do toho už pustit

Jak se ochladilo, musela jsem zaštrachat ve skříních a vyndat podzimní oblečení. Září bylo krásné, štědré na slunce a letní teploty, takže až nyní hledám větrovky, kšiltovky, vesty a nepromokavé boty. A jak jsem začala sobě i dětem měnit šatník, dostala jsem ohromnou chuť pustit se do podzimní debordelizace. Už už jsem se chystala vyhrnout obsah skříně na podlahu, když mi došlo, že za 14 dní se do úklidu pustíme společně a zase jsem skříň zavřela. S vámi to bude větší sranda a budeme se moci dělit o zážitky z nalezených věcí, z nových nápadů, z možnosti darovat nepotřebné věci potřebným, zkrátka jako loni a předloni.

Vánoce s vámi

Vždycky jsem toužila po vánocích ve velkém, s celou rodinou, jak to znám z filmů. Kdo už s námi v kurzu byl, tak ví, jak to v mojí rodině chodí a že jsem si tedy tento typ Vánoc až tak neužila. Ale s vámi jsme v kurzu jedna velká rodina, pomáháme si, sdílíme nápady, chápeme, čím prochází ti druzí, vaříme si podle stejného jídelníčku. Zkrátka jsme velmi sladěni a to souznění je přesně to, co se mi na Vánocích tak líbí. Takže Vánoce s kurzisty jsou vlastně takovým mým splněným snem a rozhodně si je s vámi užívám násobně více než jen v rámci naší malé rodiny. A navíc díky důmyslnému postupu budou Vánoce zase v klidu. A to nejen onen Štědrý den, ale celý Advent si budeme užívat, i když se vlastně budeme čistit a postit zdravě.

Vánoční zázraky

Kurz Vánoce jinak není jen o změně jídelníčku nebo úklidu, což vědí všichni, kdo v něm s námi byli. Je i o posunech v našich životech, které se nestaly jen tak náhodou, ale proto, že na nich cíleně těch 9 týdnů kurzu pracujeme. Ale je to práce radostná, protože je dobrovolná, sdílená a chápaná tolika lidmi. No řekněte, kolik lidí s vámi v životě souhlasí a rozumíte si s nimi v oblasti stravování a životních hodnot? V lepším případě partner, s dětmi to bývá horší, s rodiči obvykle také nic moc a kolegové v práci jen někteří. Zbývá hrstka přátel. A tady v kurzu najednou pro vaše radosti i starosti má pochopení třeba stovka lidí! No a v té síle se pak daří plnit i některé zázraky.

Mě se třeba vloni splnil sen být na Štědrý den s rodinou. Měla jsem doma mámu a jejího manžela a užili jsme si krásný den s postěním, slavnostní večeří, procházkou, koupáním v řece (tedy jen polovina sešlosti) a s dárky pod stromečkem.

Kdo byl v kurzu s námi, tak ví, že vánočních zázraků se stala celá řada mnohým z vás. Od hubnutí přes léčení běžných neduhů až po vyladění vztahů či po změnu povolání. Cokoli se může stát, když se sejde taková parta!

Vaše otázky

Od chvíle, kdy jsme o kurzu napsaly, dostáváme mraky emailů s dotazy na kurz. Není v našich silách odpovídat každému zvlášť, tak nám dejte nám chvilku, zpracujeme je a zveřejníme formou článku.

 

Už se tedy moc těším, až to vypukne. Pro nás to bude spousta práce v kurzu, ale zároveň všechno to potěšení k tomu. A vrcholem všeho díla pak vyladěný Štědrý den.

Príma nedělní večer,

Eva

 

 

 

 

 

 

 

 

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

 1. Já už se taky nemůžu dočkat, trochu jsem váhala, jarní kurz jsem nějak nezvládla, jak bych si představovala, ale loni vánoční jsem byla se sebou moc spokojená, tak to nakonec rozhodlo pro ano :) Je pravda, že se změnou šatníku jsem taky dostala chuť na debordelizaci. A dárečky už skoro vymyšlené mám, spíš mi půjde o jejich realizaci. Už aby to bylo, potřebuju hromadnou motivaci na hříšky, které bych ráda zase odstranila!

  • Debordelizaci potřebujeme všichni a se zhoršeným počasím mě i začíná bavit, zatím se ale brzdím a čekám až to vypukne a půjdeme na to všichni spolu.

 2. Tak už jsem na to přišla. Asi jsem se vyděsila, že do kurzu nebudu moct, že jsem začala panikařit :-D. Šla jsem na úpravu objednávky a nechala tam „jen“ kurz. Takže jsem přihlášená a zaplacená a můžu se těšit. Na ten úklid už má chuť už taky asi týden až dva, ale říkala jsem si stejně jako Evča, že si počkám do kurzu :).

 3. Chtěla jsem se přihlásit do kurzu, ale vždy mi to tam ukáže variantu i s členstvím v klubu. Můžete mi dát vědět? Zkoušela jsem to teď párkrát po sobě. Můžete se na to prosím mrknou? Díky moc a těším se!

 4. TAky už mám první dárečky, takže mám malý náskok :-)
  A tento kurzík je dárek pro mne a už se moc těším, až jej rozbalím. Už mám na sobě ozkoušeno, že mi stravování jinak vyhovuje a že je prospěšné nejen pro mé tělíčko, ale pro celý můj život. Strachy mizí, odhodlání něco udělat a energie přicházejí, …
  V rámci přípravy na kurz jsem začlenila kompletní talíř na oběd a už se dějí posuny – šup, už šoupu skříně :-D
  Moc se těším :-)

  • My se také těšíme! Bez vás nadšených účastnic byl kurz Vánoce Jinak nefungoval. Za chvíli už to vypukne!

 5. jééje a já už koupila v pondělí první dárek. Ale čekat se nedalo byl to boj, aby jsem urvala jeden kousek :-D. Tak jsem napřed :-D

 6. Dobrý večer, do kurzu jsem přihlášena, jen si nejsem moc jista, jak to budu zvládat spolu s 9mesicni dcerkou Terezkou. ?

  • Lucko stihnete jen co stihnete, máte malé dítě o to je teď priorita. Kurz není o tom stihnout všechno, ale někam se posunout a udělat si Vánoce lépe než loni.

 7. Zobrazit všech 10 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekKrok 3: Jak zvládat námitky + praktické cvičení (3 videa)
Další článekÚnava, migrény, ucpaný nos a bolení v krku