Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Prázdniny jinak

Čtyři dny v krásné přírodě, úžasném harmonicky zařízeném areálu s príma lidmi a zdravou stravou.To jsou tak trochu jiné prázdniny. Přijedou za námi skvělí přednášející, lektoři a koučové. Strávíme večer s Jaroslavem Duškem. Mužským tématům a vztahům se bude věnovat Bob Carr a Zdeněk Štěpánek. Workshop pro ženy, cvičení a koučink ve výchově dětí povede Helena Furterová. Praktické zkušenosti z našich rodin, ukázky vaření a diskusi povedeme my dvě. Bude čas na meditaci a práci s energií. Během raní rozcvičky budete moci vyzkoušet TaičiHatha jogu, Chi-kung a Mohendžodáro. Večer se sejdeme u ohně, jednou s bubínky, jednou na zdravou grilovačku. 

Hned v úvodu se musíme omluvit, že anoncujeme něco, co je v tuto chvíli obsazeno. Přednostně totiž všechny akce s menší kapacitou nabízíme členům klubu JJ. No a oni ji obratem naplnili. V praxi se ale stává, že se někdo přihlásí a teprve dodatečně zjistí, že partner s ním nepojede, nedostane volno nebo prostě nezaplatí zálohu. Takto uvolněná místa pak nabízíme automaticky náhradníkům, kteří se přihlásí do systému. Pokud byste tedy měli zájem, čtěte dále a hlaste se jako náhradník

Pojďte si s námi odpočinout do krásné přírody a nádherného areálu. Postaráme se o program a vy nebudete muset čtyři dny vařit, prát a uklízet. Budete bydlet v úžasném dřevěném apartmánu připomínajícím hobití domeček a budete mít možnost se potkávat s podobně naladěnými lidmi na zajímavých přednáškách a workshopech. Budeme zdravě jíst, cvičit, bavit se a užívat si přírodu a klid nebo zábavu a společnost podle nálady.  O děti se vám postaráme v táboře, takže se programu budete moci účastnit oba, v případě, že pojedete jako rodina. 

Kdy

Středa 20.8. až neděle 24.8.

Ubytovat se můžete ve středu od 14:00 hodin, program začíná v 16:00 hodin (Jaroslav Dušek).  Poslední workshop končí svačinou v neděli v 15:00. Ubytování je potřeba vyklidit do 14:00 hodin v neděli, areál je k dispozici do večera.

stažený soubor (5)

Kde

Apartmány na vršku naleznete v malebném údolí obce Libchavy v podhůři Orlických hor. Jsou tak ideálním místem pro trávení volného času. Ať už se jedná o vycházky do přírody (Zemská brána, přehrada Pastviny, westernkemp Vochtánka, Kralický sněžník) nebo za bohatou historií Východních Čech (zřícenina hradu Potštejn, Lanšperk, hrad Litice, zámek v Litomyšli, Nové Hrady, Ratibořice) vždy máte vše na dosah a v blízkém okolí apartmánů.

Adresa: Apartmány na vršku, Horní Libchavy 127, 561 16 Libchavy (u Ústí nad Orlicí) 

 

Ubytování

Přírodní materiály, jedinečné prostory, příroda orlického podhůří a hlavně pohoda a klid. To jsou Apartmány na vršku Každý z osmi apartmánů je unikátní nejen svým prostorem, ale i použitým materiálem dřeva.  Dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem.  Vybavená kuchyňská linka. Součástí je lednice s minibarem, vařič, varná konvice, mikrovlnná trouba, grilovací sada. Na všechno jsou zařízení, klient je tu na prvním místě, budete nadšení. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky, nočníčky a jídelní židličky. V areálu je dětské hřiště a pro větší děti připraven tábor.

Můžete si prohlédnout video.

Program

 • Jaroslav Dušek – večer na téma Čtyři dohody a Páta dohodastažený soubor (17)
 • Helena Futerová – workshop na téma Koučink ve výchově dětí (Výchova nebo ochočování?)
 • Bob Carr – workshop pouze pro muže (s překladem z angličtiny) na téma Mužské záležitosti (Hubnutí při změně jídelníčku, ztráta a nalezení libida, vztahy mezi mužem a ženou, vliv stravy na sexualitu a další podle vašich dotazů
 • Helena Futerová – workshop pouze pro ženy na téma Žena ve všech svých podobách (Jak být renesanční ženou, která je zdravě toužící, přiměřeně a s lehkostí pracující, kvalitně relaxující, otevřeně komunikující a díky tomu mající hojnost všeho, co ženu dělá ženou.)
 • Josef Musil – večerní nordic walking
 • Eva Cikrytová a Helena Jirsová (Jíme Jinak) – oblíbený diskusní večer, kde se můžete ptát, na co chcete
 • Eva Cikrytová a Helena Jirsová (Jíme Jinak) – praktické ukázky vaření 
 • Bob Carr – letní spirituální večer s meditací, léčivými zvuky, cvičení na uvolnění čaker, aktivity pro otevření vědomí a získání energie
 • František Radvanvečer s bubny
 • Bob Carr – otevřená diskuse na téma Makrobiotické zkušenosti (Bob má přes 40 let praxe a studoval u Kushiho), Makrobiotika pro zdraví a zábavu 
 • Eva Cikrytová a Helena Jirsová (Jíme Jinak) –  povídání o vlastních zkušenostech s přirozenými porody, kojení, bezplenkování, šátkování a znakování s Evou a Helenou
 • Zdeněk Štěpánek – workshop na téma Mužsko-ženský princip (Jste-li v kontaktu se svým vnitřní mužem a vnitřní ženou, máte pozitivní vztahy a partnerství. Jste v kontaktu s oběma těmito svými částmi?)
 • Eva Cikrytová a Helena Jirsová (Jíme Jinak) – praktické workshopy na téma Jak se stravovat v práci a na cestách, Jídlo a svačiny do školky a školy, Jak na muže, děti a prarodiče 
 • Podle počasí, nálady a dovezených hudebních nástrojů pak také večery u ohně


Účast na jednotlivých přednáškách a workshopech je samozřejmě dobrovolná. Můžete jít na všechny nebo si vybrat, co vás zajímá.

Kdo jsou naši přednášející

Eva Cikrytová a Helena Jirsová

Jsme dvě mámy na mateřské dovolené, jsme kamarádky a vedeme tyto stránky. V našich blocích budeme vařit, ochutnávat a mluvit o našich zkušenostech. Sbíraly jsme je pracně a leckdy bolestně přes 20 let a konečně je před pár lety dotáhly ke kýženému výsledku. Našly jsme cestu ke zdraví, štíhlé postavě a spokojenější mysli v dobrém jídle. Ale jak si povíme v létě, není to jen o jídle. Každá žijeme jinak a jinde, naši manželé a děti mají různý přístup.  Podělíme se s vámi o všechny praktické záležitosti, které vás budou zajímat. Máme dva malé kluky a dvě malé holčičky na této stravě. Vyzkoušely jsme si těhotenství, porod a kojení před a po změně jídelníčku. Máme zkušenosti s jídlem do práce, s jídlem na cesty a do školky. Poradíme, jak zvládnout děti, manžely, manželky i babičky a dědečky, když jde o změnu jídelníčku. Přizpůsobíme téma vašim potřebám a dáme prostor vašim příběhům a zkušenostem.

 

 

 

Jaroslav Dušek

Jardu Duška není potřeba představovat. Ať ho znáte z filmů či z divadla, je to prostě jedinečná herecká osobnost. Velmi populární jsou jeho představení Čtyři dohody a Pátá dohoda, což je také téma našeho středečního večera s Jardou Duškem Máme nesmírnou radost, že přijal naše pozvání na tuhle letní akci a je ochotný se s námi podělit o své myšlenky. Jarda má svůj osobitý styl, nebojí se říct nahlas svůj názor a rozhodně se nestydí za svůj alternativní způsob života. Jeho filozofie je nám blízká a je nám ctí, že s námi stráví středeční večer a odstartuje tak tento letní kurz.

 

Bob Carr

Bob je fenomén. Svůj životná styl zcela změnil již před 44 lety. Vychoval (a obilným mlékem odkojil) 3 adoptované děti. Nyní, v 68 letech, má se svojí ženou půlročního synka. Je neuvěřitelné aktivní, má energii na rozdávání.  Jeho radost ze života je nakažlivá. Ve světě je známý jako odborníkdlouholetý lektor makrobiotického životního stylu. Bob je přímý žák Kushiho, Aiharových a Madame Riviery. Byl ředitel East-West Centra v Clevelandu (USA). Své zkušenosti předával v mnoha zemích (Severní Amerika, Evropa, Austrálie, Japonsko). Vyučoval shiatsu a orientální medicínu na universitě The Ohio College of Massotherapy. Byl editor časopisu MacroNewsLetter a autor mnoha publikací (v ČR – Energie potravin). V současné době se zabývá výzkumem Parkinsonovy nemoci, ekozemědělstvím a mnoha dalšími záležitostmi. Bob se s námi podělí o své letité zkušenosti, budete mít možnost se ho ptát na cokoli, co vás zajímá. Protože Bob je Američana nemluví dobře česky, bude jeho přednáška tlumočena do Češtiny.

 

 

 

Zdeněk Štěpánek

Profil koučeStojí za to přehrát si video , které najdete na webu Apartmánů na vršku. Zdeněk je zakladatel několika úspěšných firem, generální ředitel prodal po 15ti letech všechny vybudované firmy a splnil si dětsky sen, byt „učitelem“ … Sedm let intenzivně studuje koučink, NLP, konstelace. Koučink je pro něho životní filosofií. V soukromé sféře klientů se zaměřuje na koučink osobních krizí a obnovováni životních sil. Jeho profil si můžete prohlédnout zde nebo se podívejte na video.

 

 

 

Helena Futerová

V padesáti letech opustila jistotu vysokého postu v oblasti řízení lidských zdrojů a pustila se do podnikání. Helena je žena, kterou musíte obdivovat pro její ženství a životní vitalitu. Máma 2 dětí, aktivní babička, 35 let manželka, instruktorka Hatha-jogy, krásná žena a nadšená manažerka. Její profil si můžete prohlédnout zde nebo se podívejte na video.

Josef Musil

V současnosti s velkým nadšením zajišťuje provoz ubytovacího zařízení Apartmány na vršku, které jsou součástí areálu Akademie Libchavy. Nordic Walking mu osobně pomohl při řešení zdravotních těžkostí a skvěle zapadl do jiného chápání života. Josef je certifikovaným trenérem Nordic Walking. Můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, že je příjemným společníkem na kurzech Nordic Walking hlavně pro svoje nadšení, profesionalitu a optimismus. Více o Nordic Walking zde.

 

Strava

Plná penze zcela ve stylu Jíme Jinak. V ceně je snídaně (miso polévka a obilná kaše), oběd, dezert, večeře, čaj, káva, voda. Jeden večer nás čeká zdravé grilování (ryby a veganský špíz). 

Strava pro děti

Strava pro děti je stejná jako strava pro dospělé s tím, že si můžete si zvolit, zda chcete pro dítě poloviční či plnou porci a v případě potřeby to během pobytu změnit. Při snídani si můžete odebrat obilnou kaši na dopolední svačinu, odpoledne bude dezert.

Pro nejmenší bude k dispozici při snídani, obědu a večeři kojenecký raut složený z jednoduchého obilného mléka, nesolené a nemaštěné kojenecké polévky, vždy bude k dispozici nesolené a nemaštěné obilí, luštěnina a zelenina. Maminky si sami poskládají talíř podle potřeb svého dítěte. 

stažený soubor (8)

Bude k dispozici pasírovač a mixér. Při snídani si budou moci odebrat na dopolední svačinu a zároveň dostanou svačinu na odpoledne přizpůsobenou nejmladším dětem (zeleninový krém, obilný krém, ovocné pyré apod.). V případě potřeby jiné stravy než nabízíme, je v apartmánech k dispozici plně vybavená kuchyňka a lednice


 
Při rezervaci je nutné uvést, zda chcete pro dítě kojeneckou stravu, poloviční nebo plnou porci.

Cvičení

Každé ráno rozcvička. Budete mít možnost vyzkoušet si od každého trochu. Vystřídáme TaičiHatha jogu, Chi-kung, Mohendžodáro a mediataci. Rozcvičky povedou František Radvan a Helena Futerová. Rozcvičky jsou vhodné i pro úplně začátečníky. Cílem je ochutnat různé styly a uvolnit se, nikoli zničit. Účast je dobrovolná :-)

 

Tábor pro děti

Aby mohli na přednášky a workshopy oba rodiče, připravili jsme pro vaše děti tábor. Pro malé děti může sloužit jako hlídání přes den. Větší děti mohou být na táboře během všech čtyř dnů včetně spaní. Spát se bude v týpí nebo slaměném domečku podle počtu dětí. Tábor se koná ve stejném areálu, ale děti budou mít vlastní program, aby si rodiče opravdu odpočinuli. Strava pro děti je samozřejmě stejně zdravá jako pro dospělé. Program bude podle počasí uzpůsoben tak, aby děti byly co nejvíc na vzduchu.

Děti

Děti nemají přístup na přednášky (vyjma miminek tiše spinkajících v šátku) a nesmějí rušit ostatní účastníky programu. 

S sebou

stažený soubor (16)

Díky dokonale vybavenému areálu a ubytování potřebujete jen pohodlné sportovní oblečení a boty, tušku a papír na poznámky. Maminkám menších dětí se bude hodit krabička na svačiny. Na cvičení si můžete přivést vlastní podložku. Teplejší oblečení se bude hodit na posezení u ohně a plavky na případné koupání v nedalekém rybníku. Ručníky a povlečení jsou v ceně ubytování.

 

Ceny a rezervace

Ceny za ubytování závisí na zvolené variantě, stejně jako strava u dětí. Pro páry a rodiny jsou také připraveny různé slevy. Detaily si, prosím, přečtěte pod rezervačním formulářem a požadované varianty ubytování a stravy napište v případě zájmu o účast do objednávkového formuláře.

Po odeslání vaší rezervace dostanete potvrzující email o přijetí vašeho požadavku. Prosíme, vyčkejte, až vás zkontaktují z Apartmánů na vršku. Jakmile budete mít potvrzen počet míst a finální cenu, bude následovat výzva k úhradě 50% zálohy. Po jejím zaplacení bude vaše rezervace kompletní a jste očekávání. Pokud zálohu neodešlete v požadovaném termínu, bude vaše místo postoupeno dalším zájemcům.

V současnosti je kapacita již naplněna, ale první zájemci jsou teprve obesíláni k zaplacení zálohy, může se tedy uvolnit místo. Máte-li zájem, zaregistrujte se zde jako náhradník. Zadejte svůj email a mobilní telefon.V momentě, kdy někdo zruší svoji rezervaci nebo nezaplatí zálohu, budete kontaktováni s možností se přihlásit.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Pro členy klubu hodinová masáž v hodnotě 500 Kč zdarma. Pro její uplatnění uveďte do rezervace heslo uvedené v sekci Výhody pro členy. Na masáž zdarma má nárok pouze člen Klubu Jíme Jinak, ne další členové jeho rodiny. Masáž je možno si doobjednat i pro nečleny.

Kontakty  

Akci pořádá Jíme Jinak  a Apartmány na vršku. Kontakt pro více informací ohledně ubytování: Josef Musil, tel.: +420 775 552 980, email: info@apartmanynavrsku.cz  

Těšíme se na viděnou v létě!

Eva a Helena

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Vytvořili jsme FB stránku pro účastníky akce, kde je možné sdílet informace a propojit se. Můžete tak například spolujízdu, společný program, seznámit se dopředu, atd. https://www.facebook.com/events/303787333131725

valkovan
27. 5. 2014

V dobrem zavidim :) Vsechno zni skvele, prajem krasne chvile

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

98
26

Chcete lepší postavu? Zkuste tento letní jídelníček

Biologické léto je tu! Co máme jíst a pít? Čemu se raději vyhnout a co v této sezóně přidat? Vylaďte jídelníček na letní, spravte si postavu do plavek a zl...

Zelený energetický krém

Netradiční polévka nebo omáčka z hrášku. Matcha, citrón a kokosové mléko zaručí zvláštní chuť, která věřím, že nezklame.

Fazolová smaženice

Proč je tento recept pojmenován smaženice pochopíte hned, jak jídlo ochutnáte. Je to bašta, kterou budete mít připravenou během chvilky a navíc si na ní bá...
27
6

Konec krutých podmínek pro zvířata

Jsme velmi potěšení aktuální zprávou o zlepšení podmínek pro hospodářská zvířata ve Velké Britániii. Empatie ke zvířatům, vytrvalost a cílevědomost přinesl...
55

Letní rodinný kemp v Krkonoších (červenec 2024) se slevou pro členy klubu

Jste milovníci cyklo nebo pěší turistiky? Dáváte přednost tomu strávit kus prázdnin aktivně a pestře, spolu s vaší rodinou? Připravili jsme na každý den ně...

Jarní krémové boby

Velmi jednoduché a rychlé jídlo. Pokud nemáte k dispozici bob, zkuste klidně připravit recept s hráškem.