Rýžový ples už je tradicí. Každý rok v lednu si můžete zatančit v nekuřáckém prostředí, dát si zdravé občerstvení a shlédnout zajímavý program. Letos je tomu zrovna tak, navíc organizátoři připravili mnoho novinek a pro Klubáky jsme domluvily o 100 Kč levnější vstupenku! Rezervujte si ji včas, ples se koná už 23. ledna.!

Co

5. Rýžový plesRP_Iška Fišárková_3

Kdy

23. ledna 2016

Kde

Kulturní zařízení Domovina, Praha – Holešovice

Kdo přijde

Rýžový ples je společenskou gala akcí, které se tradičně účastní především lidé zajímající se o zdravý životní styl, lidé, kteří se chtějí inspirovat, setkat, pobavit, zatančit si a ochutnat zdravé dobroty.

Je nám velkým potěšením a ctí, že můžeme na 5. Rýžovém plese přivítat paní Táňu Fischerovou, která opět převzala záštitu nad plesem.

ProgramRP_Moderátoři_3

Pro jubilejní 5 ročník plesu je připraveno nemálo novinek. Nejmarkantnější je nové místo konání – kulturní zařízení Domovina. Nachází se v Holešovicích a bylo postaveno v modernistickém stylu před bezmála sto lety. Členitá dispozice budovy umožňuje provozovat hned dva taneční parkety. Ve velkém – Foersterově sále bude hrát opět kapela Karyna plesové melodie rozličného druhu, v malém – latino sále bude návštěvníky doprovázet hudba DJ Kudláčka. Někteří účastníci plesu tohoto šikovného mladíka z Dobrušky jistě znají z jiných společenských akcí. Zcela nově byli také vybráni učinkující v programu. Hned po zahájení plesu vystoupí Jan Chrostek s manželkou a zatančí ukázku poutavého Argentinského tanga. Pan Chrostek je majitelem taneční školy Bailemos, která má v KZ Domovina své sídlo. Tanečníky bude doprovázet slavný akordeonista Ladislav Horák. Aby si i účastníci mohli vyzkoušet tento neobvyklý tanec, který se tančí spíše intuitivně, bude následovat výuka Argentinského tanga pod vedením manželů Chrostkových.RP_na parketě 2

Již tradičně Rýžový ples doprovází módní přehlídka zajímavých, nevšedních módních návrhářek. Tentokrát své půvabné, skoro vílí modely představí módní návrhářka a známá raw-kuchařka Radmila Zrůstková. Její hedvábné šaty, sukně a další modely představí tančící víly z Tanečního divadla Bílá velryba. Ty však na Rýžový ples nepřišly jen předvést osobitý umělecký styl paní Zrůstkové, ale především samy ukázat něco ze své tvorby. Proto později večer zatančí ukázku z jejich spirituálního projektu Otvírání sedmi bran (rozuměj sedmi čaker). Pro ples si děvčata vybrala čakru třetí – oheň, odhodlání, sebeprosazení. Završením plesového programu bude vyhlášení hlavních cen těsně před půlnocí.

Jaké bude občerstveníRP_Samba předtančení_8

Na plese bude nabízeno občerstvení hned čtyřmi dodavateli. Makrobiotické zajišťuje již tradičně Paní-Dýně a nově i mladá, sympatická a šikovná kuchařka Jana Burešová. Raw občerstvení dodává opět Rawstlinka (Petra Slabá) a nově i Živé potěšení v čele se sympatickým Davidem Šubrtem.

Plesem provází

Co by byl ples bez moderátorů! Další novinkou je, že plesem budou účastníky provázet moderátoři dva. Staronově učitel, spisovatel, písničkář, hudebník Honza Jícha a nově elegantní energická dáma, manažerka, koučka, lektorka a Brňačka Markéta Tichá. Tato moderátorská dvojce bude jistě třešinkou na plesovém dortuJ.

TombolaRP_Tango předtančení_2

Již několik měsíců před plesem pracuje organizační tým na sestavení bohaté plesové tomboly. Dbáme na to, abychom pro návštěvníky plesu vybírali kvalitní, originální, pokud možno bio, či eko dárky. Výherci v tombole si opravdu přijdou na své. A není jich málo – naším minimálním cílem je výhra pro každý druhý los.

Prostě, HOĎTE SE DO GALA A PŘIJĎTE SI ZATANČIT!

Těšíme se na Vás, organizátoři z Duhového Koníka

Vstupné

 • v předprodeji 390 Kč (do 23.1.2015)
 •  na plese 490 Kč
Cena vstupenky pro členy Klubu Jíme Jinak 290 Kč, tedy ušetříte 100 Kč!

Zvýhodněnou vstupenku si rezervujte nejpozději do 21.1. na emailu info@duhovykonik.cz. Do emailu uveďte jméno osoby, která dostane zvýhodněnou vstupenku a heslo, které najdete v sekci Výhody pro členy. Každý člen má nárok na jednu vstupenku.

Objednávky vstupenek a další informace

Na info@duhovykonik.cz, nebo na tel. 602 558 972.  Při objednání vstupenek za předprodejní cenu 390 Kč na osobu uveďte do emailu počet vstupenek a jméno. Obdržíte variabilní symbol a číslo účtu. Po zaplacení obdržíte potvrzení o platbě a vstupenky si vyzvednete u vstupu na ples po uvedení vašeho variabilního symbolu.

 

 

 

 

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

 1. Duhový koník pořádá od 18. – 20. 3. 2016 kurz Přírodní zahrada, uvažuje se, že to bude v centru Boba Carra.

 2. Ráda se potkávám i s lidmi, se kterými třeba vůbec nesouhlasím, je to prostě fajn, existovat a setkávat se, ale na ples žel nemůžu kvůli eliminacím :-D tak třeba příští rok nashle :-)

   • Já musím doplnit, že jsme se s paní Táňou před rokem moc hezky pobavily o tom, jak postupovat v případě, když my jako rodiče odmítáme něco, co nám stát nařizuje. Nevím, co zrovna podniká v politice, vůbec to nesleduju, ale určitě je to chytrá ženská, má kuráž a ví, jak se schvalují zákony a kdy a jak se může veřejnost smysluplně ozvat. Určitě to bylo plodné a jistě má ještě mnoho co nabídnout.

   • :-)) jak to pozoruji, věřím a doufám, že z toho u nás nebudou dva roky bez prázdnin, že už příští ples zaplesáme… ledviny a močové cesty se rozhodly očistit, hezky zgruntu, bakteriální zánět to není (za který jsem to původně měla), kameny to taky úplně nejsou, kromě leukocytů a erytrocytů v moči a bolesti je prý vše ok, i urolog nad tím kroutil hlavou.. Trvá to už tři týdny, ale do nějaké soboty to určitě přejde, ať je to co je to :-)
    K paní Fischerové – neznám ji, pozoruji její postoje relativně z dálky, je mi sympatická, a i kdybych s ní nesouhlasila, neznamená to, že bych se s ní nechtěla setkat, možná právě naopak ;-) Myslím, že je to jeden z těch lidí, s nimiž má smysl diskutovat, i kdybychom se nikdy neshodly. Kdo ví.

    • Vidím to stejně, Lenko :-) S ledvinami i Táňou. Nakonec na plese myslím ani nebyla…takže kvůli ní nejít bylo pro ty, kdo tak učinili, zcela zbytečné. My, co jsme šli, jsme si to moooooc užili! :-) Držím moc palce s těmi ledvinami. Sama jsem nositelka dvou operovaných ledvin, močovodů i měchýře s věčnými záněty a moc chci povzbudit všechny, kdo na to trpí, aby jedli dobře a teď v zimě maximálně využili možnost tyto orgány posílit, protože já jsem šťastně zdravá a už nečůůůůůrám ve dne v noci a břicho nebolíííííí, juchůůůůůů!

     • Evo, gratuluji k úspěchu, musí to být obrovská úleva. Tak bohatou ledvinovou historii zdaleka naštěstí nemám, potýkám se spíše s mírně vyšinutou imunitou, která reaguje, na co nemá a na co má, někdy nereaguje. S tím souvisí zřejmě alergie, chronické lehké, ale únavné záněty dutin a močáku, které vás vždy skolí, když to nejmíň potřebujete. Teď doufám to pomalu ale jistě nabere s MB jiný směr a je pravda, že vyšetření u MUDr. i na urologii neukázala nic kromě toho, že se něco děje, ale jejich terminologií to není uchopitelné. Sem tam se vyplaví nějaké nečistoty, sem tam je v moči na papírcích stopa krve nebo leukocytů, jindy zas ne, jako počasí. Věřím, že to tedy patří do eliminačního procesu. Mohu Vás jen poprosit o Vaši zkušenost (která je naprosto individuální a závislá na všem možném-tedy spíše pro povzbuzení), jak dlouho to trvalo od přechodu na MB k odeznívání těch dosud neustálých urol.potíží? Díky moc a zdravím. Lenka

 3. Ples vypadá zajímavě, ale co to v praxi znamená, že Táňa Fischerová převzala záštitu nad plesem? Asi se to nebude tentokrát ode mne číst pěkně, ale mě by nebylo potěšením ani ctí tam poslouchat tuto paní.Jistě ji nikdo neupírá některé zásluhy, ale soucit je potřeba nakombinovat se zdravým rozumem a to nyní u ní postrádám a jsem velice ráda, že se nestala prezidentkou. A to se přiznám, že jsem ji já bláhová v prvním kole volila.
  Jen čas ukáže, zda jedná pouze z hlouposti nebo má svůj úkol, který plní…

  • Ráda se potkávám i s lidmi, se kterými třeba vůbec nesouhlasím, je to prostě fajn, existovat a setkávat se, ale na ples žel nemůžu kvůli eliminacím ? tak třeba příští rok nashle :-)

 4. Zobrazit všech 10 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekAhoj ženy – moje cesta (Janina)
Další článekRychlé knedlíky z ovesných vloček