Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Víkend s divokými Bylinami – s Honzou Vopršalem

Wonder full life centrum vás zve na další pobyt. Tentokrát se můžete seznámit s divokými bylinami a jejich použití v kuchyni. Lektorem je Honza Voprašal, hostitelem Bob Carr a nádherná krajina Adršpachu. Registrovaní čtenáři mají slevu 5% a Klubáci 500 Kč.

Kdy

21.-23.4. 2017

Kde

WONDER FULL LIFE CENTRUM

Teplice nad Metují

Ubytování

Na statku budete ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K využití se nabízí prostorná učebna. K dispozici je i plně vybavená kuchyň, která navazuje na útulnou společenskou místnost s krbovými kamny.

Stravabob

Lehká domácí vegetariánská strava – snídaně, oběd a večeře.

K dispozici je po celý den čaj a dobrá voda.

Hostitel

Bob Carr – úžasný zkušený učitel zdravého životního stylu

Lektor

Honza Vopršal je permakulturní záhradník, makrobiotický kuchař, cvičitel čchi-kungu, překladatel, experimentátor a věčný student nejrůznějších lidských oborů. Dlouhodobě se zajímá a věnuje pěstování rostlin a životu v souladu s přírodou. V současné době se specializuje na permakulturní pěstování a pomáhá lidem zakládat zahrady. Má bohaté znalosti o divoce rostoucích rostlinách, jejich léčivých a výživových vlastnostech a jejich praktickém využití v kuchyni.

O programu

Divoké rostliny jsou naší dostupnou, lokální zásobárnou výživových, čistících i ochranných látek, minerálů a vitamínů.

Rostou nám přímo pod nohama a jsou zadarmo. Během víkendu si přiblížíme toto bohatsví naší přírody a naučíme se používat podzemní i nadzemní části divokých bylin a dřevin po celý rok a všestranně, tj. nejen v kuchyni a k léčebným účelům, do jídla a nápojů, ale i v domácnosti, k hygieně a kosmetickým účelům, a také na zahradě, k přípravě rostlinných hnojiv a ochranných preparátů.

Povíme si, jak se divoké rostliny používají jako syrová zelenina, jak se tepelně upravují do jídel a jak se dají nakládat a uchovávat bez ztráty cenných látek a delikátních chutí. Dozvíme se co, kdy, kde a jak se sbírá, jaké mají divoké rostliny přínosy a jak se dají pěstovat a množit na zahradě. Během vycházky po okolí si ukážeme, že naše příroda je bohatě prostřený stůl, vysvětlíme si zásady sběru a z nasbíraných bylin si společně připravíme jídlo.

Cena

3500 Kč a osobu (Při registraci si účtujeme nevratnou zálohu 500 Kč)
V ceně je zahrnuto ubytování, procedury a zdravá strava 3x denně se sladkými bonusovkami.

 

Výhoda pouze pro registrované čtenáře a členy Klubu Jíme Jinak

Registrovaní uživatelé mají 5% slevu. [přihlaste se]Členové Klubu mají slevu 500 Kč. [přihlaste se].

 

Rezervace a více informací

Informace na webu a registrace: info@wonder-full-life.cz

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Jéé, to je kousek od nás. Škoda, že bude synek těsně po operaci, jinak bych hned jela. Ach jo :-(

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

13
4

Konec krutých podmínek pro zvířata

Jsme velmi potěšení aktuální zprávou o zlepšení podmínek pro hospodářská zvířata ve Velké Britániii. Empatie ke zvířatům, vytrvalost a cílevědomost přinesl...
55

Letní rodinný kemp v Krkonoších (červenec 2024) se slevou pro členy klubu

Jste milovníci cyklo nebo pěší turistiky? Dáváte přednost tomu strávit kus prázdnin aktivně a pestře, spolu s vaší rodinou? Připravili jsme na každý den ně...

Jarní krémové boby

Velmi jednoduché a rychlé jídlo. Pokud nemáte k dispozici bob, zkuste klidně připravit recept s hráškem.

Zelňačka s tofu

Milujete zelňačku a nevíte jak ji uvařit zdravě bez brambor a klobásy? Nám se to povedlo a je ještě lepší, než ta klasická.
24
6

Ředkvičky 6x jinak

Máte nadúrodu ředkviček a nevíte, co s nimi? Velká škoda by byla nechat je zdřevnatět na záhonech. Máme pro vás 6 osvědčených tipů, jak je zpracovat.
47
18

Lepší postava a zdraví za 14 dnů? Jde to vůbec?

Pro spoustu lidí je těžko uvěřitelné, že 14 dní dobrého jídelníčku může způsobit nějakou výraznější změnu. Ale je to skutečně tak. Však si tady můžete přeč...