Domů > O nás > Pochvaly

Břicho se mi zploštilo a já si pyšně vykračuji městem (Hana, 56 let)

Hana: Chci moc moc poděkovat za Vaše stránky a podněty. Je mi 56 let a za svůj život jsem zkoušela stále různé diety a trápila se pár kily navíc. Ty se mě držely v oblasti břicha, byla jsem každodenně nafouklá a bolavá. V mládí jsem krásně zhubla dělenou stravou, kterou jsem přísně držela 7 let. Ale když jsem se vdala, muž dělenou stravu jíst nechtěl a já nakonec začala jíst jako on. No a váha šla opět nahoru. Kamarádka mi nadšeně vyprávěla o nízko sacharidové dietě a já s trochou nejistoty nakoupila ketodietu. Byla to snad nejhorší dieta. Lidově řečeno připadala jsem si jako prdící velryba. Břicho bolelo ještě víc, ale jedno pozitivum to mělo: poznatek, kolik vzduchu se vejde do mých střev a jak hlučná umí být. Hodně sportuji, ale přesto 8 kilo to chtělo dolů.
Pak mi kamarádka řekla o Jíme jinak. Ten večer jsem si hned po přečtení recenzí zaplatila kurz Hubneme do plavek a celoroční členství Jíme jinak.
Evičko, děkuji mnohokrát! Naučila jsem se tolik receptů na sladké a zdravé a koupila i kurz Zdravé dezerty. Já totiž musím každý den něco dobrého.
Je pravda, že kávu si denně musím dát. Ale vypiju potom sklenici vody s lžičkou UME octa, protože podporuje překyselení a já jsem si řekla, že by to mohlo zneutralizovat to kafe :-)
UME OCET je pro mě velký objev. Je vynikající do všech salátů, do polévek a omáček.
Další objev BATÁTY. Dřív jsem je vůbec nejedla, připomínaly mi namrzlé sladké brambory. Pak jsme zkusili s manželem hranolky obalené v kukuřičném škrobu a osmažené a byly báječné. Když jsem četla, že je to skoro nejzdravější zelenina, od té doby má u nás trvalé místo v komoře.
Další úžasný poznatek: nekombinovat obiloviny a ovoce. Když Vás, Evi, neposlechnu, mám zase břicho jako velryba.
Občas jsem neměla čas vařit, ale koupila jsem si do práce zeleninu a tofu a snažila jsem se neporušit zdravé stravování. Zjistila jsem, že musím dopředu nakrájet do krabičky do lednice směs zeleniny a když přijdu utahaná z práce, hodím zeleninu na pánev na kokosový olej, přihodím tofu nebo tempeh, rýži, kterou mám stále vařenou v ledničce a jídlo je do 10 minut na stole.
To samé se sladkostmi. Když nic doma nemám udělané, sklouzla jsem párkrát v prodejně k čokoládě nebo oplatkám. Pak jsem si udělala do krabice od bonboniery kuličky z ořechů, rýžového mléka, kokosového oleje, rozmixované cizrny a pohankové mouky. Ovoním to vždy trochou rumu a kuličky obalím v kokosu a všichni je chválí! Jsou opravdu skvělé na ztlumení chutí na sladké a ještě jsou zdravé.
Evičko, miso polévky nejsou moje mňamka, ale když si je ráno dám, mám v břiše jako v pokojíčku. Když si dám chlebík z kvásku a moje kafe, je mi hůř.
No a za necelé dva měsíce jsem shodila 5 kilo. Podotýkám, že ale také pravidelně cvičím a chodím na dlouhé vycházky. Břicho se mi zploštilo a já si pyšně vykračuji městem! A za to vděčím tipům na Jíme Jinak a radám, které Evičko, dáváš.
Fígl pro zaměstnané ženy je v tom, že vymyslíme zdravé předpracované potraviny, které máme po ruce a pak jen tepelně upravíme. Skvělá je konzervovaná cizrna v Lidlu, když nestíhám namáčet a vařit. Super je batátový “bramborový” salát se SOJANÉZOU, další ingredience kromě vajec jsou jako v klasickém brambor. salátu. Já tam ještě dávám vařenou červenou řepu. K tomu se dá obalované tofu nebo taky nic a jím to jen tak. Po klasickém bramborovém salátu mě vždy pálila žáha, ale po tomto ne a manžel si libuje, jak je skvělý. Prostě vše si předpřipravit, protože nejhorší je jít do práce a nemít co jíst nebo přijít domů a zhltnout půl ledničky ve stresu. Začínám si v tom hrát a mít radost, jak zkouším nové recepty, mám chuť do cvičení a běhání, 5 kilo je 5 kilo. Jsou to 3 petky plné vody nebo 5 litrový kanystr s vodou. Je to rozdíl běhat s ním :-))) nebo bez něj!
Doporučuji upřímně vaše stránky, Evi, máte s tím hodně práce a jsem ráda, že Vás mohu podpořit koupí kurzů. Vše se mi vrátilo ve skvělém pocitu ze sebe i z vaření. A připojuji se k Tvé radě, že nejhorší je ze dne na den překopat své zajeté zvyklosti, vyloučit kávu a úplně se zříci masa. Já si ho 1 x za 14 dní dám, ale krůtí, pochutnám si na něm a už zas jedu zdravě. I tak to funguje. Evičko, děkuji moc a přeji Vám hodně spokojených klientů a úspěchů. Hanka

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář