Domů > Magazín > Žijeme jinak

Co s dřevěnými bedýnkami? Krásně zrecyklovat!

Nosíte si domů dřevěné bedýnky od ovoce a zeleniny a nevíte co s nimi? Podívejte se, jak je recykluji já. Pro mě je to  tvořivý relax při odpočinku doma.

Radostná recyklace

Jíme Jinak nejsou jen stránky o jídle a receptech, jde nám o celkový životní styl. Naší filozofií je neplýtvat, šikovně recyklovat a dělat život krásnější a veselejší sobě i druhým. Myslíme při tom na planetu a udržitelný život. A tak vznikl tenhle článek, ve kterém jde o zábavu a relax. Možná to někoho potěší a jako já si sedne v klidu a tichu a začne tvořit.
Pokaždé, když jdu na nákup do mého obchodu se zdravou výživou, jsou u východu k dispozici různé papírové a dřevěné bedýnky – krabice, ve kterých obchod dostává zboží. Tyto krabice jsou pak k dispozici zákazníkům, kteří nemají tašky nebo preferují skladné balení do auta. Já si záměrně beru ty dřevěné bedýnky a mám doma o zábavu postaráno.

Dárkové bedýnky

V létě, když mám přebytek ovoce a zeleniny se vždy najde někdo, kdo jí nemá vůbec, nemá zahradu a je odkázán pouze na supermarkety. Já tyto bedýnky používám na dárkové balení. Když přijdou příbuzní, přátelům nebo sousedům takové dárky přijdou vhod a vždy jsou moc rádi, když jim něco takového připravím. No a jelikož jsem hračička a hezky si je rozmazluju, tak je trošičku zkrášlím a na jednu stranu třeba napíšu i věnování, podle toho, komu je bedýnka určena. Takže i vy můžete takovou bedýnku někomu pro radost připravit.

Pelíšek pro domácí miláčky

Kdo má doma kočku, ví, jak se ty mršky rádi vrhají do různých krabic a beden. Takže proč jím nějakou takovou nepřipravit? Uvidíte, že se bude moc líbit. Stačí vystlat bedýnku dekou a nějakým polštářkem a váš miláček bude spokojený. Teda alespoň můj byl. Udělala jsem jí na bedýnku cedulku se jménem, nic jednoduššího mě nenapadlo. Jasně, že dnes je v obchodech k mání všechno. Tisíckrát hezčí a lepší, ale já mám vždycky moc krásný pocit, když si něco vytvořím sama. Její oblíbené místo je u topení, šup tam s bedýnkou.

Co k tomu potřebujete

Moje bedýnky jsou opravdu hodně obyčejné a rustikální. Tak pokud nechcete utrácet peníze za lak na potření bedýnek nebo za nákup různých dekorací, které by sice bedýnky vylepšily a zkrášlily, vystačíte si s černou fixou a papírovou šablonou (prodávají se pod názvem stencil, obtiskový papír nebo stamp paper). Pokud máte rádi barvy, můžete zakoupit barevné fixy a vyřádit se dle libosti. Tyto bedýnky lze použít i doma na různé věci. Bude záležet pouze na vaší fantazii jaký užitek z bedýnky budete mít. Můžete z nich mít úložný box v kuchyni, nebo v garáži nebo i na zahradě. A až vás bedýnky omrzí nebo se zničí, můžete s nimi zatopit.
Pokud to zkusíte, podělte se o svoje výtvory fotkou v komentáři pod článkem.

 

PS: Stále na sebe nemáte čas?

Co se postarat konečně i o sebe? Startujeme podzimní detox. Spravíme si jídelníčkem postavu, odstresujeme se a nabijeme energií. Budeme o vás 8 týdnů pečovat a podporovat vás na cestě k lepšímu zdraví.
Chci trochu péče a porozumění.

Ráda bych ukázala lidem, že veganská strava není jednotvárná, nudná a chudá, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Jídlo pro mě má být zdravé a ne jednotvárné, skoro nemocniční. Mé recepty jsou určeny pro ty, kterým vaření z kvalitních ingrediencí, přináší radost, pro ty, co se nebojí experimentovat a chtějí poznat nové chutě, pro ty, co si najdou čas pro sebe i svojí rodinu a nebojí se do vaření investovat trochu času. Člověk sám nemůže změnit svět, ale každý člověk může šířit poselství, které ten svět změní..

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Take rada recykluji, nerada vyhazuji neco, co muze dal slouzit,…ale v tom se nekdy neshodneme s muzem :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

6 tipů na Velikonoční kraslice (bez vejce!)

Na kreslení kraslic není třeba slepičí vejce. Zkuste některou z těch 6 vegan friendly alternativ. A zapojte i děti!
12
6

Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkový...

Polystyrenové a sádrové kraslice

Šárka, kterou znáte z komentářů a z jejího příběhu o tom, jak stravou zachraňovala malého syna, nám poslala, jak polystyrenová vajíčka vypadají, když se to...