Domů > Magazín > Žijeme jinak

Co s dřevěnými bedýnkami? Krásně zrecyklovat!

Nosíte si domů dřevěné bedýnky od ovoce a zeleniny a nevíte co s nimi? Podívejte se, jak je recykluji já. Pro mě je to  tvořivý relax při odpočinku doma.

Radostná recyklace

Jíme Jinak nejsou jen stránky o jídle a receptech, jde nám o celkový životní styl. Naší filozofií je neplýtvat, šikovně recyklovat a dělat život krásnější a veselejší sobě i druhým. Myslíme při tom na planetu a udržitelný život. A tak vznikl tenhle článek, ve kterém jde o zábavu a relax. Možná to někoho potěší a jako já si sedne v klidu a tichu a začne tvořit.
Pokaždé, když jdu na nákup do mého obchodu se zdravou výživou, jsou u východu k dispozici různé papírové a dřevěné bedýnky – krabice, ve kterých obchod dostává zboží. Tyto krabice jsou pak k dispozici zákazníkům, kteří nemají tašky nebo preferují skladné balení do auta. Já si záměrně beru ty dřevěné bedýnky a mám doma o zábavu postaráno.

Dárkové bedýnky

V létě, když mám přebytek ovoce a zeleniny se vždy najde někdo, kdo jí nemá vůbec, nemá zahradu a je odkázán pouze na supermarkety. Já tyto bedýnky používám na dárkové balení. Když přijdou příbuzní, přátelům nebo sousedům takové dárky přijdou vhod a vždy jsou moc rádi, když jim něco takového připravím. No a jelikož jsem hračička a hezky si je rozmazluju, tak je trošičku zkrášlím a na jednu stranu třeba napíšu i věnování, podle toho, komu je bedýnka určena. Takže i vy můžete takovou bedýnku někomu pro radost připravit.

Pelíšek pro domácí miláčky

Kdo má doma kočku, ví, jak se ty mršky rádi vrhají do různých krabic a beden. Takže proč jím nějakou takovou nepřipravit? Uvidíte, že se bude moc líbit. Stačí vystlat bedýnku dekou a nějakým polštářkem a váš miláček bude spokojený. Teda alespoň můj byl. Udělala jsem jí na bedýnku cedulku se jménem, nic jednoduššího mě nenapadlo. Jasně, že dnes je v obchodech k mání všechno. Tisíckrát hezčí a lepší, ale já mám vždycky moc krásný pocit, když si něco vytvořím sama. Její oblíbené místo je u topení, šup tam s bedýnkou.

Co k tomu potřebujete

Moje bedýnky jsou opravdu hodně obyčejné a rustikální. Tak pokud nechcete utrácet peníze za lak na potření bedýnek nebo za nákup různých dekorací, které by sice bedýnky vylepšily a zkrášlily, vystačíte si s černou fixou a papírovou šablonou (prodávají se pod názvem stencil, obtiskový papír nebo stamp paper). Pokud máte rádi barvy, můžete zakoupit barevné fixy a vyřádit se dle libosti. Tyto bedýnky lze použít i doma na různé věci. Bude záležet pouze na vaší fantazii jaký užitek z bedýnky budete mít. Můžete z nich mít úložný box v kuchyni, nebo v garáži nebo i na zahradě. A až vás bedýnky omrzí nebo se zničí, můžete s nimi zatopit.
Pokud to zkusíte, podělte se o svoje výtvory fotkou v komentáři pod článkem.

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Ráda bych ukázala lidem, že veganská strava není jednotvárná, nudná a chudá, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Jídlo pro mě má být zdravé a ne jednotvárné, skoro nemocniční. Mé recepty jsou určeny pro ty, kterým vaření z kvalitních ingrediencí, přináší radost, pro ty, co se nebojí experimentovat a chtějí poznat nové chutě, pro ty, pro ty co si rádi u sporáku hrají, pro ty co nepotřebují zasytit jen žaludek, pro ty co si najdou čas pro sebe i svojí rodinu a nebojí se do vaření investovat trochu času. Jste připraveni opustit vaší komfortní zónu?

10 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Žakale
3. 4. 2024

Vierko , ty jsi šikulka, a máš spousty vychytávek…😉 díky za tvou inspiraci….

Take rada recykluji, nerada vyhazuji neco, co muze dal slouzit,…ale v tom se nekdy neshodneme s muzem :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

18
2

Domácí adventní kalendáře za babku: pro celou rodinu!

Kupované adventní kalendáře s běžnými sladkostmi nejsou zdravé a navíc jsou nudné. Zkuste to letos jinak. Přinášíme vám spoustu nápadů a také postup toho n...
4

6 tipů na Velikonoční kraslice (bez vejce!)

Na kreslení kraslic není třeba slepičí vejce. Zkuste některou z těch 6 vegan friendly alternativ. A zapojte i děti!
19
6

Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkový...

Nenuďte se! Tvořte!

Slovo nuda určitě nepatří do mého slovníku. Nemám ráda nečinně sedět a koukat na televizi jen proto, že momentálně mě nic lepšího nenapadá. Mě toho bohužel...
32
79

Vánoce, televize a tak

Je neskutečný rozdíl sledovat předvánoční čas očima těch, kdo uvažují jinak, nebo jsou třeba s námi přímo ve vánočním kurzu, a očima ostatních lidí. Díky p...

Velikonoční kraslice ze šnečích ulit

Mám pro vás další nápad, jak s dětmi připravit jarní nebo přímo velikonoční výzdobu, aniž byste museli shánět a vyfukovat vajce. Tentokrát to bude ještě le...