Pokud jíte jinak, tak tyhle filmy vás rozhodně budou zajímat! Podívejte se na program a upoutávky a uvidíte sami, že je jeden zajímavější než druhý. My už si sháníme hlídání. A jestli jste v Klubu, máte vstupenky o 20% až 30% levnější, podle toho, na které filmy se vydáte. Rezervovat si je můžete do 11.10. nebo do vyprodání.

Jak bude vypadat naše zemědělství za pár desítek let, pokud budeme hospodařit jako doposud?brzy-i-na-vasem-taliri

Jak nakrmíme 10 miliard obyvatel v roce 2050, pokud se musí světová produkce potravin dle předpokladů zvýšit až o 70 %, i přes to, že dodnes 800 milionů lidí na světě trpí chronickým hladem? Přírodní zdroje se vyčerpávají rychleji než je možná jejich obnova, dochází k degradaci zemědělské půdy a ztrátě biodiverzity do takové míry, která je považována za kritickou experty, zemědělci, ale i samotnými občany. Stále viditelnější jsou klimatické změny a rostoucí monopolní síla několika společností v agrobyznysu, které mění pravidla hry v neprospěch přírody v oblasti osiva, půdy i růstu rostlin.zitrek

Žijeme však v době, kdy změna je možná a odpovědné a udržitelné alternativy již existují. Díky práci inspirativních institucí i jednotlivců jsou tyto změny již realitou, které se postupně derou vpřed, a slýcháme o nich, naštěstí stále častěji. Jíst uvědoměleji může každý z nás a přispět tak malými sousty k podobě světa, ve kterém můžeme, a snad i chceme, žít.

Tvář zítřka je tak v rukou nás všech! Staňme se tváří změn a tvořme nové příběhy, novou kapitolu světového potravinového systému.

Filmový festival Země na Talíři (v zahraničí známý jako AlimenTerre) pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis a již šestým rokem se koná v Praze u příležitosti Světového dne výživy (16. října). Díky dalším organizacím a jednotlivcům se prostřednictvím regionálních promítání a doprovodných akcí šíří po celé České republice. Můžete se zapojit i vy.

fb_zeme_na_taliri_glp-1

Kdy

13.-15.10. 2016 v Praze

(a také proběhnou 3.- 5.11. 2006 ve Zlíně  a 11.-13.11.2016 v Ostravě, ale možnost rezervovat lístky se slevou je v tomto článku jen pro Prahu, další města budou následovat v dalším článku)

Kde

Kino Bio OKO

Františka Křížka 15
Praha 7
170 00

Cena

Vstupenky pro veřejnost stojí 90 Kč/100 Kč na jeden film.

Můžete jít na všechny filmy nebo jen vybrané.

Členové klubu Jíme Jinak mají jednotnou cenu vstupenky 70 Kč! Tedy o 20% až 30% levnější podle typu filmu.
Rezervujte si ve formuláři níže své místo nejpozději do 11.10.2016. Nezapomeňte uvést,  na které filmy chcete jít. Výhodnou vstupenku můžete uplatnit třeba na všechny! Vstupenky je potřeba vyzvednout v den promítání nejpozději 30 minut před promítáním filmu na pokladně, kde bude seznam s Vaším jménem a Klubáckým emailem.

[ přihlaste se ]

 

Více informací o festivalu

Podrobný program celého festivalu, najdete na webu nebo Facebooku. Najdete zde také ukázky z filmů pro snadnější rozhodování.

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJak se vyrábí mléko
Další článekTomáš Garrigue Masaryk IV.