Domů > Magazín > Vaše příběhy

Tak takhle to funguje v JJ?! (Iva 30 let)

Pro Ivu byla účast v očistě výzvou a zároveň snem. Zpočátku byla kritická, ale aby mohla kritizovat, potřebovala nejdřív vyzkoušet – a teď už ví jistě, že se nechce vracet zpět. Sen se jí splnil, zhubla, cítí se dobře, zvládla nepodporu rodiny, zabíjačky, dovolenou, dvojí vaření (i s dětmi, co na ní při vaření visely). Když v závěru očisty celá rodina onemocněla, považovala za největší odměnu, že ji všechny nemoci obešly obloukem. A ještě jeden zázrak se stal.

 

Stát se vegankou?!

K jarní očistě jsem se dostala tak nějak mimochodem. Už ani nevím, co jsem zrovna „googlila“, když na mě vyskočila tahle výzva. Už minulý rok se mi podařilo splnit si jeden  ze svých snů – upéct kváskový chleba. A druhý sen jsem měla právě před sebou. 

Stát se na nějaký čas vegankou bylo pro mne nejdřív něco nepředstavitelného – zvlášť, když jsem kolem sebe slyšela jen samou kritiku a varování před hazardováním se zdravím a podobně. I já jsem zpočátku pochybovala a byla kritická, ale (jak je mé povaze blízké) když chci kritizovat, musím to nejdřív poznat a zkusit. A dneska můžu sama sobě slavnostně napsat:  SEN SPLNĚN! Já to vážně dala! A víte co? S kritikou běžte všichni příbuzní do háje, nemusím vám nic vysvětlovat. Já se cítím lépe než dříve, a to ve všech rovinách, fyzické i nefyzické.

Pokračuju dál

Zhubla jsem! Nevážím, neměřím, ale vidí to všichni okolo, vidím to já, a je to znát i na mých kalhotách, které jsem oblékla po třetím dítěti až nyní. Chtěla bych zhubnout ještě trošku, takže pokračuju dál! Velikonoce byly trochu oříšek, ale už se vracím tam, kde jsem byla.

Zabíjačky, dovolená, děti u sporáku

O podpoře rodiny moc mluvit nemůžu – manžel mě podpořil tím, že mlčel, děti bohužel zůstávají ze  70% u dřívější stravy. Až na toho nejmenšího, ten je v tom se mnou. Vzhledem k dvougeneračnímu bydlení jsem terčem kritiky tchýně i tchána. Děti v tom všem mají trochu guláš, tajně doufám, že aspoň ten veganský. A tak se nedivte, že se musím pochlubit tím, na co jsem hrdá:  přežila jsem dvě zabíjačky!!! Dovedete si představit tu společnost? A v něm vegana?! Bezva zážitek!

Taky jsem hrdá na to, že jsem zvládla naprosto příkladně dovolenou na horách!

A do třetice (a hlavně) na to, že celou tu dobu, co jsem se snažila něco udělat pro sebe, jsem neustále vařila dvojmo. Občas mě trochu frustrovaly děti visící mi na nohách, když jsem běhala kolem sporáku, ale neměnila bych. Už jsem se i vycvičila a příprava jídla pro mne mi nezabere tolik času.

Dary a zázraky

Vše korunoval závěr jarní očisty. Celá rodina lehla pod tíhou chřipky, kterou já dnes už vnímám úplně jinak, onemocněla i tchýně s tchánem. Do chřipky se přidaly neštovice, do neštovic znovu laryngitida –  a já vše zvládám. Ne úplně levou zadní, ale zvládám. Neonemocněla jsem totiž (a že dávku virů a bacilů jsem musela dostát vážně pořádnou!),  a to považuji za největší odměnu a dar.

A ještě jeden zázrak musím zmínit: můj muž totiž souhlasil s tím, že by nás mohlo být v budoucnu ještě o jednoho víc (bránil se už u třetího). Tím by se splnil jeden z mých životních snů.

Takhle to funguje v JJ?! Jestli ano, nemám nejmenší důvod vracet se tam, kde jsem byla. Proč bych měla dělat kroky zpět?!

Iva

 

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

10 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

verunura
27. 5. 2015

Ivo, to je paráda! Já sama mám plnou podporu manžela ale už jen neustále narážet na odpor, komentáře a znejišťování širší rodiny, která mi neustále předkládá své pravdy podložené “odbornými” články z novin, které mi nosí, mě vysiluje. Jste borka. Zkušenost s dovolenou a masovými hody (i když ne zabíjačkou) mám taky a šlo to, ALE! To dvojí vaření je pro mě nepředstavitelná záležitost. Strašně Vás za to obdivuji a přeji mnoho krásných dalších darů a zázraků! Jo a moc Vám to sluší!!!

Ivo, přeji vám , aby vám to vydrželo. Nápor je veliký a moc dobře to znám. Jste super máma.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Celozrnné perníčky s polevou

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně perníčků. Receptů je nespočet a každá rodina má ten svůj osvědčený, tohle je můj oblíbený bez cukru, bez bílé mouky, má...

Plán zdravého vánočního pečení: kdy péct které cukroví?

Cukroví neodmyslitelně patří k českým Vánocům. To naše je bez cukru a bílém mouky. Poradíme vám, jak si zdravé pečení rozvrhnout tak, aby bylo vše hotové v...

Plněné vanilkové košíčky bezlepkové

Košíčky jsou naším favoritem mezi vánočním cukrovím. V bezlepkové variantě jsou k nerozeznání od klasické pšeničné verze. Tyhle jsou přirozeně bezlepkové, ...

Zelná pečínka

Neobyčejný pokrm z obyčejného zelí, který nás přímo nadchl. Kondiment je opravdu vynikající, doufám, že vyzkoušíte a pochutnáte si jako my.

Jak podpořit své zdraví v prosinci

Co si vybavíte, když se řekne prosinec? Možná počínající sněhovou pokrývku, nadcházející vánoční čas či konec roku a začátek bilancování. Co můžete udělat ...

Kváskové koláče

Kváskové koláče bez cukru, bílé mouky, mléka i vajec a přesto jako od babičky. Pochutná si na nich celá rodina a jistě jimi potěšíte každou návštěvu.