Geny za vaše nemoci nemohou (MUDr. Jas)

Pokud máte za to, že geny předurčují vaše zdraví, budete hodně překvapeni! MUDr. Jas (jehož pravá identita je utajena) vám objasní, jak je to doopravdy. 

Na Jíme Jinak vám s radostí představujeme doktora Jase.  V tomto videu s ním řešíme téma genetiky a genetických nemocí.

A kdo že doktor Jas? To zatím nemůžeme prozradit a jeho identitu musíme tajit. Můžeme říct jen to, že jeho znalosti jsou obrovské a my je rádi na Jíme Jinak využijeme. Podívejte se a dejte nám vědět, jak se vám líbí tato první epizoda pořadu.

Líbí se vám video? Pomozte nám jej sdílet.

Pokud chcete vzít zdraví do svých rukou, začněte tady.

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Neuvěřitelných 53 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Proboha, neřešte masku. Komu vadí, ať se nedívá a jen poslouchá. 😉 Evi, neboj. I ti, komu nesedí, si postupně zvyknou.
  Jediné, co trošiličku napadalo mě (rušivě), je, že tím, že nevím, kdo to je, musím vám vlastně jen věřit, že je to lékař. Ale to mi brzy vadit přestalo, neboť většinu toho, co říkal, vím, něco z práce, ze studia, něco z knih, a tím pádem vím, že říká opravdu ověřené informace a nejsou to žádné výmysly. To je to, co je pro mne důležité.
  Možná by pomohlo nějak lépe popsat, že se jedná skutečně o člověka z oboru, který si nevymýšlí… Ale to je asi blbost…
  Prostě a jednoduše, podporuji vás v tomto počinu. Toto video je tak úderné, že si ho budu pouštět možná několik dní po sobě, aby mi to přešlo do epigenů. 😉

  • A ještě mě teď, Evo, po dalším shlédnutí (a podívání se na tu úvodní fotku) napadlo, že, spíš než vzpomínky na fantomase :-)), za těmi negativními emocemi vyvolanými maskou možná bude to, že se ta maska neusmívá. Že asi kdyby se usmívala, působila by na lidi přívětivěji, jako působí i pánův hlas. Takhle to psychologicky možná vyvolává určitý rozpor, kdy výraz „obličeje“ neodpovídá slyšenému, což opravdu čistě psychologicky lidé špatně snášejí. (A geneticky, možná spíš epigeneticky ;-).)

   • To určitě hraje roli, Zuzko, člověka mate tvář, která se nehýbe (to mě zase evokuje toho Fantomase, který ať se chechtá nebo vyhrožuje, tváří se furt stejně). Ale to taky změnit neumíme 😃

  • 😃😃 Do epigenů 👍 Dneska nás venku napadlo, že další děti se narodí s epigeny na nošení roušky. Díky za podporu, Zuzko, to nás samozřejmě napadlo o něm něco uvést, ale to už pak bude jasné, kdo s námi spolupracuje. Proto taky říká jen věci doložitelné, ověřitelné.

 2. Milá Evi a Romane, za mě jednička s minimálně jednou hvězdičkou-:) obsah velmi jasný a srozumitelný, jsem nadšená. Prosím nenechte se odradit, pokračujte dál. Už teď se těším na další epizody. Moc často se k článkům a videím nevyjadřuji, ale u tohoto jsem udělala výjimku. Jde o obsah sdělení, to je zde hlavní, ne o to, jaká je skutečná identita osoby MUDr. „Jase“. Ještě jednou díky!

 3. Ahoj Evi, děkuji za skvělé informace, obsahově naprosto výborné, opravdu jasné a přehledné. Další dílek mozaiky zapadl přesně tam, kam měl😉 Těším se moc na pokračování. Chápu, že maska je tam z dobrých důvodů, pročetla jsem komentáře. Tak jsem poslouchala a jako bych viděla místo masky člověka jiného, laskavého, klidného, taková moje osobní vizualizace, protože obsah a hlasové podání bylo prostě takové ❤️ Děkuji . Liba

 4. Evi, prosím, nevzdávejte to 🙏. Je to super!! Každý den se sem dívám jestli náhodou není nový díl :-) Člověk se nemůže vždy zavděčit všem. S tou maskou mi to přijde absurdní, vždyť je pěkná 😊 Držím palce 🍀🍀

 5. Ahoj Evi, připojuji se s názorem k Zakale, info uzasne, ale forma, tedy maska ne – doposlechnu bez videa, abych se soustředila…. jinak se těším na pokračování…. třeba by to šlo jen s hlasem bez přítomnosti pana doktora s maskou…???

  • Uvidíme, Mony, řešíme s Romanem, jestli má cenu taková videa dělat. Je s tím hodně práce, stojí to mraky času nás i dotyčného, který k nám jede, a aby se toho ženské pak bály apod., to je zbytečné. Tak spíš asi budeme zpovídat jen lidi, kteří jsou „veřejně korektní“ a bude to v klidu 😉

    • Spíš, jaké budou ještě reakce od lidí. Děláme to pro ně, ne pro sebe, my toto všechno už víme.

   • Milá Evičko, nebuď zklamaná, možná by stačilo rozhovor sepsat… Obsah videa je samozřejmě velmi přínosný, ale ta maska mu ubírá na věrohodnosti. Tyto informace nejsou nijak tajné a mnozí z mé generace, kteří si prošli nějakými trablemi kvůli svým názorům a neochotě jít s davem, si budou myslet něco o malé osobní statečnosti. Ty jistě víš, jak to myslím; jsem si vědoma, kolik úsilí obětavě věnuješ těmto stránkám, jak jsi srdečná, otevřená, panuje tady důvěra a vzájemná pomoc a podpora… Možná také proto ta latexová strnulá maska sem nějak „nezapadá“.

    • Děkuju, Dagmar, zklamaná vůbec nejsem, spíš jsme oba velmi překvapení. Dokonce už jsme tomu s Romanem možná přišli na kloub – v našem mládí běžel v televizi Fantomas a my se všichni té masky tak trochu báli :-)) Napadlo nás, že to možná zůstává někde v podvědomí a brnká na strunku starého strachu z masky.

 6. Prispejem aj ja svojou troškou :). Som tu s Vami v JJ dnes prvý deň a rovno som natrafila na toto videlo. S epigenetikou som sa už zoznámila v knihe Čínska studia, takze vysvetlenia pána doktora považujem za veľmi zrozumiteľne a podané jednoduchou formou. Čo sa týka ich implementácie do života- to už vyžaduje aby sme na sebe popracovali ☺️. Fakt že má pán doktor masku mi je celkom ľahostajný. Môj postoj je taký že keďže v súčasnom svete predáva len to čo dobre vyzerá( aj keď to je čo sa týka obsahu odpad), nejako som sa už obrnila voči tomu žeby som hodnotila na základe výzoru. Vierohodne je pre mna to, čo rezonuje s mojim vnútrom. Takze za mna palec hore- teším sa na ďalšie videjka( kludne môžu byt aj odbornejsie).😉

 7. Moc zajímavý rozhovor, děkuji! Pan doktor se vyjadřuje naprosto srozumitelně a i když jsem už mnohé věděla, získala jsem další hodnotné informace. Forma možná trochu nezvyklá, ale chápu to a nemám s tím problém. Těším se na další epizodu :-)

 8. Za mě super. Forma mi nevadí. Pan doktor se vyjadřuje stručně, logicky, přináší zajímavé poznatky (dokonce i jakožto molekulární biolog jsem nejednou zůstala celkem překvapená), proto má veškerou mojí důvěru (tu mám samozřejmě i ve vás). Jsem za toto video ráda a budu moc ráda za další. Anonymitu zcela chápu. Maska, rozkostičkování (myslím, že by bylo mnohem rušivější) nebo jen podcast – je to jedno, hlavně ať se vám to dobře tvoří. Děkuji za to co děláte!

 9. Evka, ja som zo začiatku nechápala prečo to tak je, ale keď som sa započúvala do obsahu videa, tak som veľmi vďačná za toto video. Pre mňa je veľmi hodnotné a ja som sa zamerala na prínos videa a teda pre mňa má veľkú hodnotu. Tak ma zaujali informácie, že ma nič vizuálne nevyrušovalo. Ja ti ďakujem a teda ja sa teším všetkým videám z vašej produkcie. Priznám sa, že mne veľmi vyhovuje celý obsah Jíme Jinak, nemám potrebu už nikde chodiť a „hľadať“, všetko, čo potrebujem, tu nájdem a vždy vo veľmi zrozumiteľnej forme. Už som si videjko pozrela dvakrát a teda idem si ho pozrieť znovu…rada sa vzdelávam, ak robím bežné domáce práce a vaše videa ma často sprevádzajú. Teším sa na ďalšiu vašu tvorbu. Ďakujem <3.

 10. Pan Jas : obsah se mi hodně líbí, forma se mi hodně nelíbí. Uvítám pokračování, ale bez gumové tváře.

  • Pan doktor bohužel nemůže vystupovat veřejně. Uškodilo by to jemu a mohli bychom mít problém i my, že s ním spolupracujeme.

 11. Obsah není špatný. je dokonce velmi zajímavý, ale možná by stačilo rozkostičkovat obličej? Jinak mi to až tak nevadilo, jen mi to k těmto stránkám úplně nesedí.

 12. Na mne ta maska teda taky působí všelijak, vůbec mi to k jimejinak nesedi a to jsi Evi pro mne něco jako bůh! Jim jinak skoro 2 roky a těch změn i mysleni je hodně, to musím někdy sepsat. Obsah je moc zajímavý a chci o tom vědět více. Ale možná kdyby byl pan doktor třeba otočený zády, tak by to už působilo jinak. Držím palce

 13. Podľa mňa, sú nové informácie super.
  Je pravda, že z titulnej fotky som mala zmiešané pocity a tak som si najprv prečítala komentáre a video som si pustila až potom.
  Poučená, zatvorila som oči a len počúvala.
  Myslím, že všetko malo logiku a nové vedomosti ma obohatili. Ďakujem.

 14. Toto video som začala pozerať v deň zverejnenia, dnes som ho dopozerala. Vďaka zaň. Aj za informácie, ktoré som v hlave mala, ale vďaka videu som si ich znovu pripomenula. Pre mňa dôležité pripomenutie, že denne sa rozhodujem, ako budem myslieť, aké emócie mnou budú lomcovať a tiež čo dám do pusy. Nie vždy sa darí správne si zvoliť, ale to už je na mne a aj na spracovaní toho, keď nezvolím najsprávnejšie. Veľmi sa teším na ďalšie informácie z tohto súdka od doktora JASa. Všetko dobré všetkým! :-)

 15. Zdravím všechny, že byla úvodní znělka nadsázka jsem pochopila hned. A maska mi nijak nevadila, soustředila jsem se jen obsah. Doufám, že v tom budete pokračovat dál 🙏🙏👏👏

 16. Bezva video, bezva informace. Pan doktor by měl tyto informace předávat ostatním lékařům, kteří nás stále oblbují:(( Ale bojím se, že mnoho z nich nebude raději poslouchat a pojedou si stále ty svoje naučené lži, je to pro ně jednodušší :((

 17. Je pravda, že kdybych něměla bezmeznou důvěru k Vám Evo, tak by to na mě působilo minimálně zvláštně. Ale to není můj případ, protože už jsem o epigenetice několikrát slyšela a četla a vím ,že co pošle Eva, tak to tak JE!! V dnešní době je opravdu složité rozeznat, kdy někdo mluví pravdu a nebo chce jen vydělávat. Jsem v Klubu JJ krátce…asi 4 měsíce…ale už vím , že vše funguje!! Evi věřím Vám a proto s tímto podáním problém nemám. Věra

 18. Mam stejny pocit jako Žakale..take jsem zkoumala masku a radeji jsem si to jen poslechla. Informace supr, jen ta forma podani je takova nezvykla..uvidme, jak se to bude vyvijet dal 😉 A prijde mi, ze za maskou se skryva Roman 😁

 19. No moje první reakce, : dívala jsem se chviličku, ale pak jsem zjistila, že si stále prohlížím tu gumovou hlavu a vůbec nejsme schopna se soustředit na to, co říká, pustím si to bez videa…nějak mi ta forma moc nesedí…ale přizpůsobím si to, abych to byla schopna poslechnout..

 20. k čemu potřeba nějaké konkrétní autority něco prezentující? stačí, že mluví logicky a k věci, ne?
  jste inteligentní lidi a přece vám musí stačit fakta a vlastní rozum. padlo tu spoustu důležitých věcí, které jsou jistě ověřitelné a hlavně osvobozující a povzbuzující. doktor Jas je hustej a ja mu fandim;)
  proč by to mělo někomu vadit nebo děsit nechápu.

  • Presne tak. Je jedno ako vyzerá. Konecne prisiel doktor ktory to uprimne povedal ako to je. Podla mna si zakrýva tvár lebo lekári akoby nemohli povedať pravdu v tomto smere. Aj dcerka silna ekzematička, ockovanie spustilo ekzem predpisali antihistaminika ekzem sa zhoršoval. Hovorila som lekárom ze to ma z tych liekov. To nieje možné to ma z mojich cukrikov. Tak som dala papa lekárom a dieťa si vyliečila stravou. Detská lekarka ked sa ktomu dostaneme toleruje moje rozhodnutie nerada predpisuje lieky ale nepripusti ze lieky jej robia zle. Tak možno preto pan lekar jas nechce ukázať tvár

 21. Toto video obsahuje velmi cenné a skvěle podané informace o epigenetice. Už jen název obsahující slovo „genetika“ je pro mnohé odstrašující. Všechny informace jsou uvedeny velmi sroumitelně pro široké publikum. Snažte se vnímat zejména obsah, a ne formu. Je tu opravdu mnoho cenných informací, které mohou pomoci více, než se zdá na první pohled (poslechnutí). Za mě je to jedno z nejsrozumitelnějších videí, které jsem na toto téma viděla (v angličtině i francouzštině). Bravo!

 22. V Klubu Jíme jinak probíhá nějaký hon na čarodějnice? Nepůsobí na mě dobře ,že se pan MuDr. Jas skrývá. Jak důvěryhodně jeho slova působí na člověka ,který o tom ,o čem hovoří, neví nic? Vážím si pana MuDr. Vojáčka nebo Hnízdila ,kteří o tomtéž hovoří ,aniž by se skrývali. Tohle je tedy přitažené za vlasy……:-(

  • Naozaj, Jana, skutečně to máme ve své moci v 99% případů. Anonymita proto, že někteří lékaři a terapeuti to nemají v současnosti vůbec lehké. Na jejich pravdu není svět zvědavý a probíhá tu něco jako hon na čarodějnice. Pokud chceme jejich názory a zkušenosti prezentovat, musíme chránit jejich soukromí.

   • Dakujem, Evka, za skoru reakciu…To ‚naozaj‘ patrilo forme, nie obsahu. Najskor som si to len preklikala, nedokazala som to pozerat. Uz som sa ale prinutila pozriet si to cele. Stale nerozumiem tej anonymite, v klube som rok a pol – na stranke mate videorozhovory s viacerymi lekarmi, ktorych identita je znama. Navyse, toto video neprinasa nejake prevratne zistenia – verejne sa epigenetike venuje napr. MUDr. Jan Vojacek. To video navyse zacina exemplarne konspiracne s tou hudbou a zahmlenou identitou. Nuz a vcera som vramci propagacie tohto webu (spolu so snahou urobit ‚nabor‘ na jesenny detox :-) aby mi bolo veselsie) poslala link vacsej skupine ludi a teda, pri prvom skumani webu na nich vyskoci nejaka gumena neidentifikovatelna hlava… :-( Podla toho, ako ich poznam, doveryhodne to na nich veru posobit nebude ani trochu. Ale ok, vsetko sa mi pozdavat nemusi… velmi sa mi Vase stranky pacia, su velmi prakticke atd. Preposielat ich uz ale radsej nebudem nikomu, mna samu by zhliadnutie takehoto videa odradilo. Budem si tu nadalej vyberat, co mi vyhovuje a sluzi a pana JASa skusim nejak ‚stravit‘ a zaroven akceptovat, ze je sucastou JJ, co uz. Prajem vsetko dobre a nadalej sa tesim na jesenny detox. Snad je v poriadku, ze som dala spatnu vazbu, kedze sme mali dat vediet, ako sa nam video líbí. Tak toľko môj názor. Určite tu podo mnou budu aj pozitivne komenty, ktore zmiernia ten moj… Prajem prijemny jesenny podvecer este.

    • Jana, zpětná vazba je důležitá, díky za ní. Věřím, že přátelé, pokud mají trochu smysl pro humor, tak pochopí, že znělka je nadsázka a že holt někteří lidé nemohou vystupovat veřejně a jiní sice ano, ale buď vám na kameru neřeknou to, co mezi čtyřma očima, nebo si za rozhovor řeknou takovou částku, že ho musíte oželit. Dalo nám hodně práce získat tohoho pana doktora a jsme moc vděční, že je ochoten s námi spolupracovat, ale pokud se lidem tato forma líbit nebude, nemá cenu taková videa dělat a ztrácet tím čas, proto jsou pro nás tyto komentáře důležitým vodítkem pro další práci.

 23. Zobrazit všech 53 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.