Ten, kdo jí jinak, se dříve či později začne zajímat o původ toho co jí. A dříve nebo později se zděsí, jak to vlastně je skoro všechno geneticky modifikované a chemicky ošetřené. A většina z nás také zatouží si něco vypěstovat sama. Pro radost i pro zdraví. Nebo aspoň bereme zeleninu od místního farmáře, který pěstuje šetrně a bez chemie. A tady je právě ten problém. Pro nás, pro farmáře, pro všechny. Už brzy může být v celé Evropské Unii trestné, když zasadíte semínka nebo sadbu, které jste sami sebrali z rostlin v předchozím roce, nebo které vám dal soused. Nesmysl? Kéž by! Evropská Komise nyní pracuje na návrhu zákona zakazujícího šíření osiva mezi drobnými zemědělci i běžnou populací. Zahrádkáře a drobné zemědělce staví do role velkých pěstitelů, kteří by museli mít registrované každé semínko, které vsadí do země. A budete-li chtít sázet neschválené, stanete se v podstatě kriminálníkem.

Je za pět minut dvanáctPěstujete si doma sazeničky ze semínek z loňské úrody? To by mohlo být trestné.

Jestli máme něco udělat, máme čas jen do konce října. Běžný občan tuto věc obvykle nezaregistruje. V médiích se to moc neřeší, všude samá politika a nadcházející volby….a zatím v pozadí toho všeho se schvalují tak moc důležité věci. Pokud se náhodou někde nějaká zmínka najde, vyznívá to jako cosi vzdáleného, co se týká velkopěstitelů a jeden to přejde bez povšimnutí, aniž tuší, že se jedná o jeho základní zdroj obživy – veškeré plodiny. Aniž tuší, že si nebude moci legálně zasadit třeba semínka z dýně od maminky. Ale jde vlastně ještě o mnohem víc. Nechceme totiž jíst jen geneticky modifikované rostliny (GMO). Pokud chceme odvrátit nesmyslný zákon, máme na to 10 dnů.

Neplodné rostliny – neplodní lidé

Už to bude rok, co jsme se přestěhovali z pražského bytu do domku na samotě v lese. Po mnoha a mnoha letech jsem se tedy na jaře s nadšením pustila do sázení a setí. Maminka mě vybavila některými cibulkami a semínky kytek i zeleniny, zbytek jsem dokoupila v zahradnictví. Když jsem jí nadšeně říkala, že si zasadím kdeco a co se povede, od toho si schovám semínka na další rok, tak se jen zasmála: „Kdepak, takhle to nefunguje. To co koupíš z sáčku, to se ti příští rok už nepodaří namnožit. Budeš si to muset koupit znovu.“ Vůbec jsem tomu nerozuměla. Jak to, že se to nedá namnožit??? Jako nováček v oblasti pěstování čehokoli jsem to nejdřív vzala jako hotovou věc. Moje máme je zahradník, kterému se i násada od koštěte zakoření, kdyby ji do země vsadila. Takže jsem neměla pochyb, že mi říká pravdu. Ale vrtalo mi to v hlavě a začala jsem bádat. S hrůzou jsem zjistila to, co již mnozí možná dávno víte. Nejznámnější je asi geneticky modifikovaná sója a kukuřice Že v USA už to takhle funguje, tam si sami nic nenamnožíte. Semíka z geneticky modifikovaných plodin jsou neplodná a nevyrostou. Geneticky modifikované rostliny mají hrozivý dopad na zdraví lidí. Že není náhoda, že s rostoucí konzumací neplodných rostlin roste neplodnost mezi lidmi. Že konzumace GMO potravin způsobuje pomalou smrt během několika let. Uměle mutované plodiny totiž neumí tělo odstranit. Výsledkem jsou mimo jiné zacpaná játra, jedy ukládané v kůži a orgánech. Dochází k předčasnému rychlému zestárnutí organismu s následkem smrti. Už dnes jsou prý udělané tajné studie, které hovoří o lidech, kteří jedli jenom GMO potraviny a dožili se pouze 20 až 30 let. Níže tedy připojuji informace, které máme k dispozici a zároveň vás prosím o podporu v petici, která by tomuto nebezpečnému kroku měla zamezit.

Co je za tím doopravdy

Pokud připravovaný zákon projde, zemědělci i spotřebitelé se stanou závislými na velkých osivářských firmách. Podle zveřejněného pracovního návrhu nařízení musejí všechny odrůdy splňovat požadavky pro průmyslově šlechtěné uniformní odrůdy. Staré krajové odrůdy a odrůdy pro ekologické zemědělství nebudou splňovat požadavky pro registraci. Přitom právě rozmanitost odrůd plodin je dědictvím a velkým bohatstvím, jelikož lépe odpovídají místním podmínkám daného místa. Odhaduje se, že v zemích EU zmizelo za poslední století 90% odrůd kulturních plodin. Uniformní odrůdy budou v nepříznivých místních podmínkách vyžadovat zvýšené dávky hnojiv, pesticidů,…kdo nám tom má zájem, je jasné. A je jasné, že mi, co jíme jinak, to nejsme. Ať se chystaný zákon tváří navenek jakkoli ušlechtile, ve skutečnosti jde o omezení potravinové suverenity jednotlivých států, regionů a skupin. Čili o kontrolu nad potravinami jakožto stěžejního bodu kontroly obyvatelstva ve prospěch velkých nadnárodních osivářských firem. Více než polovinu světového trhu s osivy dne s ovládají pouhé 3 koncerny! Více informací najdete například zde.  Koncept tohoto zákona si lze prohlédnout zde.Semínka z geneticky modifikovaných rostlin vám další rok už nevzejdou

Jak vyplnit petici

Pokud byste chtěli vyjádřit nesouhlas s tímto připravovaným nařízením, můžete tak učinit zadáním svých nacionále na internetovou petici za udržení rozmanitosti osiv, která běží v řadě států EU. Z ČR je třeba do konce října sebrat 5 tis. podpisů. V tuto chvíli jich chybí něco kolem 2000, jelikož lidé o tomto připravovaném nařízení nevědí. Věřím, že s vaší pomocí se podaří potřebného počtu dosáhnout. Tuto petici je potřeba dostat mezi co nejvíce lidí v co nejkratší době. Vyplnění je snadné. Nejprve vyberte jazyk čeština v pravém horním rohu webu. Do 4 okének je třeba zadat celé jméno, PSČ a město, ulici a číslo domu a nakonec e-mail.  V okénku pod jménem pak vyberete stát (Česká republika  je skoro na konci seznamu). Vpravo ťuknete na žluté okénko Podepsání. Pokud byste nechtěli, aby vaše jméno bylo uvedeno na webu petice, zaškrtnete Registrace Anonymní vedle státu. Pokud by se vám náhodou kolonky zobrazovaly německy, ťukněte na okénko a objeví se vysvětlující text, který se po chvilce střídá český a německý.

V USA už to tak funguje

Budeme si muset každý rok všechno koupit znovu?

Podobné nařízení už pár let platí v USA. Semena tam dnes používaná v zemědělství jsou už jen genticky modifikovaná – přírodní osivo se nesežene. Kdo by pěstoval z přírodního osiva, které si sám uchoval z předchozí úrody, je považován za zločince . Tak se měl ve vězení ocitnout farmář, který si navzdory novému zákonu vesele sázel rodinné sazenice se stoletou tradicí. Kde chce vědět více, určitě najde na internetu další informace. Navíc genetická modifikace osiva zahrnuje i fakt, že ze semen těchto GMO rostlin v 2. generaci už nic nevzejde. Proto si zemědělci musejí kupovat toto osivo každý rok nové právě od osivářských koncernů. Cena osiva je samozřejmě v rukou těchto firem a každý rok se zvedá.

Jedním z těchto nechvalně proslulých koncernů je firma MONSANTO produkující geneticky modifikované plodiny a světoznámý prý „neškodný“ herbicid ROUNDUP, který zničí všechno kromě jejích GMO plodin, jež jsou vůči němu imunní. Firma prý byla usvědčena z úplatkářství na vládní úrovni v různých částech světa.  Za 15 let, co jsou na trh uvedeny genetiky modifikované potraviny, proběhla konečně už studie, co to vlastně s organismem udělá, když se mu podává GMO strava. V testu byly potkani po dobu dvou let krmeni geneticky modifikovanou kukuřicí a část z nich navíc ještě ošetřenou Roundupem. Výsledky studie jsou šokující – polovina těchto potkanů zemřela předčasně, měli obrovské nádory mléčných žláz a těžké poškození jater a ledvin. 

Na první pohled vypadají GMO semínka stejně jako ta přirozená

Odkaz na jiné výzkumy uvádí, že Roundup ve 3. generaci laboratorních zvířat způsobil neplodnost. Tato studie probíhala v utajení. Když včelařští výzkumníci poukazovali na neblahý vliv Roundapu na včely, firma Monsanto tyto výzkumné včelařské ústavy skoupila, aby vědci bádali jiným směrem… Zadáte-li si do internetového vyhledavače Monsanto nebo GM potraviny, vyjede vám spousta zajímavých odkazů.

My to tak nechceme

A proto jsme se rozhodli petici podpořit. Je to vůbec poprvé, kdy se na vás obracíme s něčím podobným. Tušíme ale, že jde o mnoho a že se to týká nás všech, i těch, kteří nejí jinak a stravu (zatím) neřeší.  Zvažte proto, prosím, svoji účast.

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!
 1. Dnes jsme byli s rodinkou na kostu vina v Roudnici…Tedy tolik tlustych az obeznich lidi jsem snad nikdy nevidela…Spontane me napadla myslenka ze gmo lososi uz dorazili i k nam….malo zerou, ale rostou ctyrnasob…. to preci neni mozny, aby ten narust obezity byl kazdym rokem tak obrovsky…jasne, ze se lidi malo hybou, sedi v kancelarich, ve vsem je cukr…ale tohle neni normalni…s tim beznym jidlem neni neco v poradku…aby uz batole, bylo tak tluste ze sotva leze….dnes jsem usoudila, ze tloustka je v tezke prevaze nad normalem…stihlost uz skoro neni…je to docela smutny pohled, zvlast na deti…..

  • Taky jsem si toho poslední dobou začala všímat. Někdy když někde jsem tak se na to schválně zaměřuji a nestačím zírat kolik je tam obézních lidí. Přijde mi že každý druhý dospělý má alespoň nadváhu. Když je někdo štíhlý tak je to většinou mladý člověk, ale těch už je dneska bohužel taky dost s nadváhou.

   • Vloni jsem u řeky pozorovala děti a za celé léto jsem viděla jen dvě normálně rostlé holčičky a pár kluků adekvátně svému věku, jinak to byla dost zvláštní podívaná. Sleduju to už roky a přijde mi, že je to horší a horší. Můj muž mi nejdřív tvrdil, že to je něco jako nemoc z povolání, ale pak vyrazil s našima holkama na bazén v Praze a vrátil se úplně vyděšený tím, co tam viděl. Tlustá máma a tlustý táta krmí svoje tlusté děti hranolkama, krát sto. Takhle nějak na to vzpomínal.

  • Bohužel, je to tak. Normální to není, ale čím víc tlustých lidí je, tím míň nám to připadá divné, tím méně se to řeší třeba u dětí. Já měla v devíti letech pár kilo navíc, protože jsem po roční rehabilitaci z přechozené mononukleózy skončila bez pohybu a na jaterní dietě, na které se dá i dobře nabrat, a už to řešili všichni příbuzní a učitelé a už mě hnali na nějaké lekce rytmiky :-)

 2. Téda članek je sice staršího data, ale vyděsil mě fest….hned cítim bolest v krku…a pak, že moje št.žláza neni psychosomatická…:-(….mno, doufám, že GMO nikdy neprojde…jinak věřím, že je to začátek konce…

  • On už na mnoha úrovních a v mnoha zemích prošel. Třeba 80% krmiva už je z modifikované kukuřice a sóji… Kdo baští maso, mléko, sýry, vejce,..už to baští taky. A nám se rodina směje, že jsme bio. Moc legrace to není, když se člověk začne zajímat, jak věci fungují a co jíme. Věřím, že na tohle svět nedojede, že dostaneme rozum a začneme se chovat jako myslící bytosti se srdcem a duší.

   • Živočišné potraviny by se měly konzumovat co nejvíce v biokvalitě, u konvenčních je určitě zátěž řádově vyšší. Pro biochovy je stanovené pravidlo, že minimálně 80% krmiva v musí pocházet z ekologického zemědělství a zbytek z „přechodového“ – viz např. http://biospotrebitel.cz/bio-poradna/casto-kladene-dotazy/jaka-jsou-povolena-krmiva-pro-zvirata-v-ez
    Je samozřejmě otázka, zda se to doopravdy dodržuje…

 3. Devatenáct z 28 států EU nechce pěstovat GMO – ČR mezi nimi není – článek na wwwteckabiopomlckainfoteckacz

 4. Ono to tak drsné, jak píšete v článku není. Dokonce náš zákon, který je teď platný je přísnější, než ten navrhovaný EU :-). Nebylo by trestné si pěstovat svá semínka, to by nespadalo do definice registrace. Je tam ale plno šotků a vypadá to, že díky petici se o tom bude více jednat.

  V GMO rostlinách vidím největší problém v tom, že některé jsou modifikované proto, aby je nezničil totální herbicid Roundup (semínka i herbicid je od jedné firmy – Monsanto). Tím pádem se tento herbicit v rostlinách může hromadit. Jedná se hlavně o sóju pěstovanou v Jižní Americe, kterou je krmena většina zvířat chovaných v Evropě na maso.

  Jinak ta semínka, co si koupíte v krámě si můžete další rok sami zasadit. Pokud budou správně zralá a přes zimu dobře skladovaná, tak vám vyklíčí. Jen musíte hlídat, aby na obalu nebylo napsáno „F1“. Je to kříženec první generace a tím pádem potomstvo bude rozdílné než to, co jste si přinesli v tom pytlíčku :-).

 5. Dobrý den Evo,
  nevíte, jak to s tou peticí celkově dopadlo? Já jsem dnes narazila na článek
  ze 17. listopadu, kde pan Václav Codl píše, že za Česko se vybralo přes 10 tis.
  podpisů,takže za Česko splněno.Ale ta naše petice je zřejmě součástí celkové
  „evropské“ petice a tam že je potřeba do 4 dnů ještě asi 100 tis. podpisů
  a vyzývá k dalšímu podepisování.

 6. Hoky, lidi, to je děs! Škoda, že se o takových zprávách nedovíme třeba na ČT1… Kažodpádně petici jsem podepsala a rozeslala dál.

  • Zdravím všechny, uz je tam 98% podpisů dosaženo, tak snad se petici podaří do konce měsíce podpořit na 100% a víc :-) rozum zůstává nad některými výplody stát ;-0

 7. Děkuji za odkaz na petici, už mám podepsáno delší dobu. Ale říkám si, jestli už dávno nejíme všichni GMO, aniž bychom to tušili… Viz tento článek: http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/284-je-zazracna-repka-od-monsanto-pestovana-babisem-skutecne-gmo-je

 8. Dobrý večer, chci se Vás zeptat na věc, která je tomuto hodně blízká a to, zda kupujete stále mořské řasy, které jsou importovány z Japonská. Vzhledem k obrovskému každodenním úniku radioaktivní vody z Fukušimi se toho dost bojím je používat. Jak to vidíte vy?

  • To je zajímavé, Renato, že to píšete, protože přesně takový dotaz napadl u tohoto článku i mě, můj muž to hodně sleduje a taky nevěří výrobkům z Japonska a jeho komentář, když jsem teď dokupovala řasy mě taky docela nahlodal. Vím, že na všem je něco, ale v té Fukušimě je to prý vážné, a to nám ještě média zdaleka neřeknou všechno. Ty řasy jsem tedy doufala, že budou z nějaké starší várky (i když asi těžko, už je to od toho zemětřesení tak dva roky, ne? ), ale další umeboschky jsem si nekoupila a ani japonské Jobovy slzy. Umeocet je taky z Japonska, zatím mám velkou láhev a používám to, ten by mi chyběl. Sojovku, co kupujeme naštěstí prý vyrábějí v Holandsku. Taky bych uvítala, jestli někdo neví o nějakých seriozních vyjádřeních odborníků na toto téma nebo tak něco.

   • No právě, mě to dost vrtá hlavou, dnes jsem byla s lékařkou co dělá celostní medicínu a ptala se jí na to, ale ona si udělala zásoby všeho na 3 roky, takže tohle neřeší a na můj dotaz, zda to kupovat pokrčila rameny…no nevím sojovka, miso, řasy….vše Japonsko.Nevíte někdo o jiném dodavateli než je Japonsko. Synovi kupuji řasy z Francie, ale o dalších výrobcích jiného původu nevím…

   • Zboží, které se z Japonska odebírá, podléhá velmi přísným technickým, chemickým a hygienickým kontrolám. Zvláště mořské řasy a čerstvé produkty. Naopak – dlouhodobě fermentované potraviny jako Miso, Tamari, sójová omáčka, Umeboshi, zázvorové pickles, Takuan, Tekka, Shiitake, Maitake a podobně, jsou zcela bezpečné, protože v hlubokých sklepích nemohly přijít do kontaktu s radiací. Propuštění zboží z Japonska do oběhu v EU se řídí směrnicí EU 297/2011, která nařizuje kontrolní postup při vstupu na území EU. Místem vstupu našeho zboží je Hamburg, kde je prováděna radiační kontrola. Zboží je deklarováno laboratorními testy z Japonska na jejichž základě a povaze zboží je rozhodnuto o postupu kontroly. Podle rozhodnutí tamního autorizovaného úřadu buď kompletní (každá položka) nebo namátková. V případě negativního výsledku je zboží propuštěno do ČR k celní kontrole.

    • Děkuju za uklidňující informace. Přece jenom, ta psychická pohoda je taky hodně důležitá, ne jenom to, co jíme. Paní ve zdravé výživě mi řikala včera zhruba totéž, ale přece jenom, ona to prodává, takže od Helči je to pro mě přece jen víc „směroplatné“ ;-)

  • Toto ma na stránkach Bob Dvořák,ktorý dováža potraviny z Japonska:
   http://www.bobdvorak.cz/co-nabizim/ je to vlavo dole na stranke,predpokladam,že by to malo platiť pre každého.

 9. Podepsáno.
  Další info o GMO na http://www.margit.cz/gm-potraviny/, http://www.margit.cz/roundup-ohrozuje/#comments.
  Paní Margit Slimáková, je příští týden pozvána ke kulatému stolu, kde se bude projednávat problematika přípravy nové legislativy týkající se semen.

 10. Zde jsou v článku další informace o GMO a firmě MONSANTO – při čtení článku mne teda mrazilo … http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2842-monsanto-necenzurovany-pribeh-skutecneho-dabla
  Jak tohle může obyčejný člověk ovlivnit? Farmaceuticko-potravinářsko-chemický moloch pomalu ovládne svět … ?

 11. Podepsáno, přeposláno. Nejspíš za tím stojí firma Monsanto, která to zapříčinila v USA. Nemohou se dostat na Evropský trh, tak si to pojistili. :(((( Co ještě budeme muset snášet ?!

 12. Taky o tom slyším/čtu prvně a nestačím zírat :-000 člověk si říká, že něco podobného snad ani není možné a ono to dokonce uz někde ve světě v klidu a zcela beztrestně funguje… petici jsem hned podepsala ještě před dočtením článku a jen tiše doufám, že se něco takového zde nikdy neprosadí. Člověku z toho zůstává rozum stát, co jsou někteří ochotni a schopni schválit, to je pak jisté, že z toho něco musí mít, aby cosi takového podpořili, ba dokonce prosadili ;-(

 13. Kde jsou ty studie? Ke jsou uvedené zdroje informací? Kde jsou citace? Rád bych si je přečetl.
  Neříkám, že zákaz sázení vlastních výplodů není stejná kravina jako rovné banány a kulatá rajčata. Na druhou stranu všichni chtějí zachránit hladovějící svět – jak? Geneticky modifikované rostliny mají vyšší výnosy, nasytí více hladovějících dětí v Africe! Zlatá rýže, která syntetizuje vitamín A, zachraňuje lidi, kteří vživotě neviděli mrkev na másle! Geneticky modifikované bakterie vyrábějí lidský inzulin pro cukrovkáře, kteří jsou na prasečí alergičtí!

  • Martine, GMO mají větší výnosy jen v prvních letech, podívejte se na Indii – za posledních pár let, kdy byli farmáři takřka nuceni přejít na GMbavlnu jich přes 200 000 spáchalo v důsledku zadlužení sebevraždu. Ročně se vyhodí třetina vyprodukovaných potravin. GMO opravdu není cesta, jak nasytit hladové, ale jak naplnit kapsu nenasytných. http://www.freepub.cz/2013/pet-mytu-o-gmo-odhaleno/

   Studie a informace o škodlivosti GMO najdete třeba tady http://www.responsibletechnology.org/

  • Posílám odkaz na výtah z jedné ze studií. Je tam několik fotek, jak dopadly krysy krmené GMO se stopovými zbytky Roundupu. Takže vyšší výnosy GMO pro děti v Africe a obrovské nádory k tomu … a hladovějící svět se celkem rychle vyřeší…
   http://www.naturalnews.com

  • Hladovějícím dětem v Africe by pomohlo, kdyby se tam přestalo válčit a místo zasahování zbytku světa do jejich života je nechali žít. Navíc nevím, proč si myslíme, že oni chtějí žít jako my.

   • Protože my tady na západě jsme nafoukaní egoisti, co si myslej, že všechno ví líp…v Africe umírají hladem my na přežrání.

  • Hladovějící svět se zachrání tak, že se přestane jíst maso (nebo alespoň ne tak předimenzovaně jako teď). Obiloviny, které padnou na výkrm zvířat by nasytily několikanásobně více.

   No a i takový troll by jistě byl zdravější a méně rýpavý, kdyby si pročistil organismus zdravou stravou :-p

   • Moje slova, Starojdo. Navíc se obávám že ona záchrana hladovějících GMO potravinami není žádná charita, ale test na lidech zabalený do hezkého marketignu. Nebo možná dokonce snaha o opravdové vyřešení, jak naznačil Roman :-(

 14. O tomhle čtu úplně porpvé a jsem v šoku. Samozřejmě že petici podepíši. Nejhorší je, že o tomhle se vážně nikde nemluví a nikoho to nezajímá. A když se k němu ta informace dostane, tak nevěří, že by to bylo možné. To je jako když se napíše, že bude za 10 let válka. Sdílím všude a posílám emailem.

  • Děkuji za článek, petice je samozřejmě podepsána a posílám do světa… Zní to jako z nějakého šíleného sci-fi filmu, po všemožných diktaturách a ideologiích se mluví o svobodné době, ale neuvědomujeme si, jak moc jsme součástí „systému“, jak jsme masírovaní odmala – ve školce, státních školách, reklama, seriózní zprávy, režimem Evropské unie…- „velký bratr“ si může gratulovat, stádo jde dál a udupává nepohodlné jedince… Věřím, že se mu to nepodaří! Díky, Evi, za informace a Vám všem za sdílení „jiného“ stylu života – ať jsme jakkoli daleko, má to smysl. A to jsme „JEN“ u jídla…

  • Děkujeme, ono se zdá, že by to prostě jen tak potichu prošlo a semínkářská velmoc si namastí kapsu. Jaké jsou důsledky takto modifikovaných semínek nikdo neřeší a my se jednou budeme divit.

 15. Připadá mi to jako zlý sen!!! Jak vůbec někdo muže přijít s takovým nesmyslem? Petici jsem podepsala a přeposílám dál do světa. Snad ještě není pozdě! Moc díky za info!!!

 16. K tomuto jsem viděla americký dokument o útlaku tamních farmářů, kteří chtějí pěstovat postaru a ne GMO plodiny a hodně mě to tenkrát dostalo. Jsem ráda, že jste článek napsaly. Kdo ví, jestli by se to ke mně vůbec dostalo! Lajkuju a k petici se přidám.

 17. Snad to lidi nebudou brát na lehkou váhu, je to docela mazec. V mém
  okolí to nikdo nebere vážně, dokonce někteří zpochybňují, že nějaké GMO vůbec existuje.Píše o tom i protiproud Petra Hájka -http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/614-zakaze-evropska-unie-zahradkareni-ve-hre-je-zakon-ktery-dramaticky-ztizi-moznost-pestovani-plodin-soukromymi-farmari-jeste-je-mozne-podepsat-protestni-petici.htm
  Pevně věřím, že se lidé začnou zajímat o to, kdo tady vlastně na planetě vládne(elity) a neuskuteční se plánovaný Nový světový řád.Kdo si myslí, že je to nesmysl, tak ať se už probere. Na schůzkách Bilderbergu byl párkrát i Schwarzenberg a rozhodně tam nejednali o našem blahu. Ale ještě je čas a můžeme něco dělat…

 18. Na tuto petici jsem narazil už potřetí, ale až teď jsem ji věnoval náležitou pozornost. Určitě to stojí za podporu, je to dost zásadní téma! Děkuji tedy za vaši angažovanost, bez které bych si toho nakonec nevšiml.

  Jen doplním váš návod k podepsání – součástí je totiž i e-mail, který dojde na zadanou adresu. V něm je pak aktivační link, kterým svůj podpis potvrdíte! E-mail je v němčině, ale vězte že stačí kliknout na ten první odkaz v něm a tím dojde k aktivaci.

  • Diky za doplneni. Jestli jsem to dobře přeložila z té němčiny, tak se jedná o email, který když potvrdíte, tak budete informován o stavu petice a případných dalších akcích. Neměl by na tom přímo záviset váš podpis v petici, ten je už dán vyplněním formuláře.

   • Zřejmě jsem totální negramota, ale mohl by mě někdo navést jak petici podepsat? Češtinu zvolenou mám ale 4 okénka ohledně jména, města atd. nikde nevidím…
    Díííky!

    • Katko, buď v klidu, ani se ti to nemůže zobrazovat. Nejspíš uz bylo totiž podepisování petice ukončeno. Konečný počet byl přes 23 tis. podpisů, Takže dostatek ;-) zřejmě proto se uz políčka k vyplnění nenabízí.

     • Uf tak to jsem ráda, že se to zvládlo i bez mého podpisu já jsem tam četla, že už bylo dosaženo 100%, ale říkala jsem si že za ěnco takového se prostě musím podepsat… tak to jsem ráda, že nejsem úplně tak bl… díky mé seběvědomí opět nabylo normálních rozměrů :-)

 19. Zobrazit všech 47 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekLucka na to šla postupně – výsledky byly překvapující
Další článekVeřejná přednáška: Konečně zdravé dítě