Domů > Magazín > Jídlo pod lupou

Jahody ze supermarketu: zdravé a nevinné ovoce nebo ??

Nedávno jsme na našem Facebooku zveřejnili příspěvek s infografikou o jahodách ze supermarketu. Napsali jste nám spoustu svých postřehů, názorů a zkušeností. Ty nejzajímavější jsme se rozhodli sdílet.

Způsobují alergie

  • Já si zrovna dala jahody z Lidlu za 40 teď v akci předevčírem a měla jsem dva dny neuvěřitelnou migrénu, teď večer už je to lepší. Neměla jsem ji z čeho jiného mít. Den jako každý jiný a na bolesti hlavy trpím tak 5x ročně. (Kateřina)
  • Moje malá dcerka se po jahodách ze supermarketu pokaždé brutálně osypala, ze zahrady jí nevadí vůbec.” (Kačka)
  • Moje dcerka se také po jahodách ze supermarketu osypala.” (Daniela)
  • Já po nich mám afty a po těch ze zahrádky mi nic není.” (Marie)
  • Čím víc takových článků čtu, tím víc si přeji vlastní zahrádku. Nedávno jsem četla článek, ve kterém se řešilo, že holčička co běžně jahody jí, se po těch zimních taky osypala. A že to spíš než jahoda je chemicky koktejl.” (Juli)

Koupila jahody a skončila na kapačkách:

„Začalo to pocitem, že se mi dělá aft, po pár hodinách oteklý jazyk a dusivý kašel. Byla jsem hospitalizovaná. Nepředpokládám, že bych měla alergii na jahody, ale reakci na chemické ošetření jahod,“ míní Pavla M., která následně dodala, že byla u lékaře na testech a na jahody ani jiné ovoce alergii nemá. (zdroj)

Jsou bez chuti, plné pesticidů

  • Přesně tak. Vodnaté, bez chuti a bez zápachu…. Není nad ty naše domácí ze zahrádky. Voní od nich vždycky celá kuchyň. Jsou šťavnaté, červené a slaďounké. A stejné to je i s rajčaty, okurkami, paprikami…. Nic nenahradí to, co si vypěstuji doma ve skleníku. Už aby byl červen!!! :-)” (Jana)
  • V zimě je zdravá z obchodu leda tak červená řepa a zázvor. Jahody bych nekoupila, už na pohled vypadají umělé, takhle vůbec nevypadají klasické jahody, které uzrají na sluníčku.” (Jana)
  • Jahody rajčata okurky z dovozu hlavně ze Španělska sou samé pesticidy a pěstované na igelitových plantážích Už tady několikrát běžel filmový dokument v němčině. Je to velká igelitová Sahara.” (Alena)

Máte také zkušenost s jahodami ze supermarketu?

Podělte se s námi o svou zkušenost v komentářích!

PS: V pondělí 13.2. startujeme Jarní očistu!

Pokud zažíváte stres, únavu, necítíte se dobře nebo máte pár kil navíc, pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku. Už za pár týdnů uvidíte výsledky - ověřeno na lidech! 😊

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Přeji hezký den. Pro milovníky jahod kteří jsou bez zahrádky se nabízí toto řešení: https://www.berdik.bio
Já právě instaluji kulatý Berdík na zahradu.

Já kupuji jahody v Lídlu pokaždé, když jsou za přijatelnou cenu. Což bylo třeba teď. Nikdy mi po nich nic nebylo, dokonce teď jsem si říkala, jak krásně voní.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

1
4

Je čerstvé ovoce a zelenina opravdu čerstvé?

Je čerstvé ovoce a zelenina vždycky tou nejlepší možnou volbou? Asi vás napadne, že samozřejmě. Ale co když ne? Pojďme se společně podívat, jaké šokující v...

Pod lupou: pesticidy – co jsou zač a jejich vliv na nás

Co vlastně pesticidy jsou, většinou víme jen přibližně, a že s nimi není všechno úplně v pořádku, to také spíše jen tušíme. K čemu jsou dobré a čím škodí? ...
2

Naše průměrné IQ pořád klesá: vědci už vědí proč

Myslíte si, že lidé hloupnou dobou? Nový výzkum ukazuje, že vina je v našem jídelníčku. Vědci už urgují za zákaz. Zkontrolujte si svůj jídelníček.
1
6

Jahody: 10 faktů, které vás o tomto ovoci překvapí

Napadlo by vás někdy, že toto první letní ovoce patří do rodiny růží? A víte, kolik semínek obsahuje jedna jahoda? Těchto 10 zajímavých faktů o jahodách js...

7 důvodů, proč tropické ovoce patří do tropů, ne na náš stůl

Tropického ovoce je v létě velmi lákavé svými barvami, šťavnatostí a osvěžující exotickou chutí. V zimě ho zase jíme kvůli vitamínu C. Málokdo ale ví, jak ...

Mražená versus čerstvá zelenina a ovoce. Víte, co je lepší?

Už i studie vědí, že uměle dozrávané čerstvé ovoce a zelenina, které dlouho cestuje, než se dostane do supermarketu, obsahuje minimum vitamínů. Není lepší ...