Domů > Magazín > Jídlo pod lupou

Jahody ze supermarketu: zdravé a nevinné ovoce nebo ??

Nedávno jsme na našem Facebooku zveřejnili příspěvek s infografikou o jahodách ze supermarketu. Napsali jste nám spoustu svých postřehů, názorů a zkušeností. Ty nejzajímavější jsme se rozhodli sdílet.

Způsobují alergie

  • Já si zrovna dala jahody z Lidlu za 40 teď v akci předevčírem a měla jsem dva dny neuvěřitelnou migrénu, teď večer už je to lepší. Neměla jsem ji z čeho jiného mít. Den jako každý jiný a na bolesti hlavy trpím tak 5x ročně. (Kateřina)
  • Moje malá dcerka se po jahodách ze supermarketu pokaždé brutálně osypala, ze zahrady jí nevadí vůbec.” (Kačka)
  • Moje dcerka se také po jahodách ze supermarketu osypala.” (Daniela)
  • Já po nich mám afty a po těch ze zahrádky mi nic není.” (Marie)
  • Čím víc takových článků čtu, tím víc si přeji vlastní zahrádku. Nedávno jsem četla článek, ve kterém se řešilo, že holčička co běžně jahody jí, se po těch zimních taky osypala. A že to spíš než jahoda je chemicky koktejl.” (Juli)

Koupila jahody a skončila na kapačkách:

„Začalo to pocitem, že se mi dělá aft, po pár hodinách oteklý jazyk a dusivý kašel. Byla jsem hospitalizovaná. Nepředpokládám, že bych měla alergii na jahody, ale reakci na chemické ošetření jahod,“ míní Pavla M., která následně dodala, že byla u lékaře na testech a na jahody ani jiné ovoce alergii nemá. (zdroj)

Jsou bez chuti, plné pesticidů

  • Přesně tak. Vodnaté, bez chuti a bez zápachu…. Není nad ty naše domácí ze zahrádky. Voní od nich vždycky celá kuchyň. Jsou šťavnaté, červené a slaďounké. A stejné to je i s rajčaty, okurkami, paprikami…. Nic nenahradí to, co si vypěstuji doma ve skleníku. Už aby byl červen!!! :-)” (Jana)
  • V zimě je zdravá z obchodu leda tak červená řepa a zázvor. Jahody bych nekoupila, už na pohled vypadají umělé, takhle vůbec nevypadají klasické jahody, které uzrají na sluníčku.” (Jana)
  • Jahody rajčata okurky z dovozu hlavně ze Španělska sou samé pesticidy a pěstované na igelitových plantážích Už tady několikrát běžel filmový dokument v němčině. Je to velká igelitová Sahara.” (Alena)

Máte také zkušenost s jahodami ze supermarketu?

Podělte se s námi o svou zkušenost v komentářích!

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

28 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Veronika
15. 3. 2024

Koupila jsem jahody v supermarketu nyní v zimě, krásně červené, obrovské, dovoz nevím odkud. Dala jsem je doma do vody a posypala jedlou sodou, nechala jsem je tam omylem déle než obvykle cca přes hodinu, ale jaké překvapení mě čekalo, ani jedna jahoda nebyla k jídlu, všechny plesnivé celé černé nebo rozežrané. Teď nevím, přeci, to že najednou byly všechny plesnivé nemůže způsobit jedlá soda, ale nějaký podvod. Jako kdyby byly nastříkané něčím, aby vypadaly chutně a krásně a po omytí toho postřiku jedlou sodou se ukázalo opravdu jak vypadají, všechny do jedné šly do koše!!!

Bože, lidi, na jahodách, borůvkách ze supermarketu vyrostla moje vnučka… hyperaktivní, exematik, časté teploty, nemocnost. Už je jí 9 let, rodičům už to nevykládám, jsem za obtížnou, tak to jen sleduju… díky za článeka sdílení..

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

72
18

Nebezpečí zelených smoothie a šťáv – jsou nabité živinami, ale i riziky

Smoothie a zelené detoxikační šťávy zažívají boom. Možná o nich máte také představu, že jde o tu nejzdravější věc, kterou pro své tělo můžete udělat. Že je...
34
6

Praktický seznam: kdy je která zelenina a ovoce v sezóně

Že jíst sezónní potraviny nám přináší mnoho benefitů, o tom jistě není pochyb. Víte ale, kdy se která zelenina a ovoce sklízí a je k mání ještě čerstvá a s...
22

Sezónní jídelníček: Co jíst v květnu?

Chcete se stravovat zdravě a kvalitně, tak aby to přineslo benefity nejen vašemu tělu, ale i přírodě? Pak začněte vařit ze sezónních potravin. Seženete je ...