Domů > Magazín > Vaše příběhy

Léky už nepotřebuji – Jitka (45 let)

Jitka vždy ráda jedla a také ráda vařila. Jenže stále stupňující se zdravotní potíže ji brzy dohnaly do ordinace mnoha lékařů. Bohužel nikdo ji nedokázal pomoci. Až když Jitka úplně změnila jídleníček, začalo se její zdraví zlepšovat. Kromě 7 kg dole se Jitka zbavila většiny zdravotních potíží a už nemusí brát žádné léky.

Bývalo mi občas špatně

Jmenuji se Jitka, je mi 45 let, mám hodného manžela a bezva syny 18 a 24 let. V dětství jsem bydlela na vesnici, jídla dost, muselo se dojídat, a tak jsem byla vždycky trochu oplácaná. Nemocná jsem nebývala, jen mi bylo občas špatně, noční zvracení, atd. To se vyřešilo větou, že mám prostě háklivý žaludek. Stejně to pokračovalo i v době studií na SŠ a VŠ, kde jsem moje stavy přičítala příšernému stravovacímu režimu. Přes týden málo jídla nebo dieta a o víkendu doma přecpávání.

Snažila jsem se zhubnout

Po dětech (27 let) mi zbyla nějaká kila navíc. Zkoušela jsem tabletky z reklamy(což vůbec nefunguje) , diety s omezením množství jídla (což nefunguje na mě, protože já moc ráda jím a když mám hlad, bylo mi zas hrozně špatně z hladu a byla jsem na všechny vzteklá) a hlavně cvičení, což naštěstí zabíralo. Jenže do toho stále pokračovaly mé problémy s nevolnostmi. Po 30. narozeninách už mi bylo špatně každý podzim a každé jaro. Začala jsem navštěvovat lékaře, ale nějak mi ty jejich léky nepomáhaly. Říkali, že nemám jíst tučné. Bylo mi špatně, ať jsem jedla nebo nejedla, pamatuji si i jeden rok, kdy mi bylo špatně skoro pořád. Dotáhla jsem to až na gastroskopii, kde se nic nenašlo a dostala jsem léky na nervy. Pak taky na cholesterol. Preventivně.

Zkusila jsem celostní medicínu

Pak jsem se konečně dostala k celostní medicíně. Pod dohledem jedné šikovné paní jsem dodnes. Manželovi odhalila jeho oslabené ledviny, mně samozřejmě oslabenou slinivku, tlusté střevo atd. Antibiotika u nás skončila a mé nevolnosti byly vyřešeny vždy v krátkém čase. Ale vracely se stále. Paní sice mluvila o nutnosti změnit stravu, ale byla asi málo naléhavá, takže mi to stále nedošlo. Pak se přihlásily hemoroidy, absolvovala jsem 3x ambulantní zákrok, ale potíže se občas v mírné formě vracely.

Po 40. narozeninách se přidaly další obtíže

Po 40. narozeninách jsem začala mít obtíže nového druhu. Někdy mě svědilo celé tělo, někdy mě svědilo v uších, někdy se mi udělaly příšerně svědivé pupínky na břiše. Opět jsem navštěvovala lékaře, byla jsem na kožním, na alergologii, ale výsledek 0. To už jsem uvažovala o lepku a tak jsem ho zkoušela vysadit. Ale protože jsem nevěděla, čím pečivo nahradit, tak jsem se k němu zase vrátila.

V prosinci (42let) už to bouchlo. Začala mě strašně bolet hlava. Opět jsem vyrazila k lékaři, protože bolest byla strašná, stálá a brufen nepomáhal. Takže jiné léky, pak antibiotika, pak podezření na krční páteř. K tomu jsem začala strašně tloustnout a přidala se neuvěřitelná únava. Mně cesta do práce trvá 7 minut pěšky a mám to z kopce, ale v tuhle dobu jsem měla pocit, že tam nedojdu. V práci mám také dost pohybu, musím často z patra do patra a moc si nesednu, takže to bylo utrpení.  A každým dnem jsem byla tlustší. Špeky začaly přetékat, ale musejí počkat. Absolvovala jsem vyšetření na ortopedii a na rehabilitaci. Na oboje jsem čekala 3 týdny, ale hlava přestala a to bylo hlavní. To bylo na konci února. 28.března se bolest vrátila, nekonečná a trýznivá jako předtím. Při představě, že budu muset znova absolvovat 3 týdny čekání na ortop. a pak 3 týdny, než mě vezmou na rehabilitaci s tak malým výsledkem, bylo mi špatně už jen z toho. Takže opět alternativní cesta.

Bez zásadní změny jídelníčku to nepůjde

Podařilo se mi získat kontakt na člověka, který sestavil metodu, kdy po vyšetření ze stavu páteře a svalů zjistí, kde je v těle problém a pak pomocí dýchacích cviků se dá tělo do pořádku. Jela jsem k němu s velkým očekáváním. Vyšetření bylo velmi netradiční a po jeho skončení jsem se dověděla , že už mám velký náběh na cukrovku (proto mi bylo vždycky špatně při hladu) a hraniční hodnoty štítné žlázy (proto to tloustnutí) atd. Na závěr mi drsně řekl, že bez změny jídla to nepůjde. Sice musím cvičit ty jeho cviky, ale musím vynechat pšenici, maso, kafe, nastavit pitný režim, jíst luštěniny atd. Celé to říkal tak chladně, jako by mi nevěřil, že to dokážu. Žádná laskavá slova, ale naopak a to přesně jsem potřebovala. Tak jsem se rozhodla, že mu ukážu a ten rohlík, co jsem si vezla s sebou na svačinu, už jsem nesnědla.

Nevěděla jsem co mám jíst

Následoval týden, kdy jsem jedla jen kukuřičné placky, ovesné vločky a mrkev. Nevěděla jsem co jíst, co si mám uvařit. Každý den jsem po práci vyrážela do města a zkoumala obchody z nového hlediska. Hledala jsem recepty na internetu, ale tápala jsem. Rodina mě sice podporovala, ale jim jsem vařila jako předtím. A pak se stalo to, co popisujete na vašich stránkách: když něco chcete, ,,osud“ vám pomůže. Přistěhovali se k nám noví sousedi a sousedka vařila samá voňavá jídla a samou zeleninu. Když jsem chtěla recepty, tak mi je řekla, až jednoho dne konečně prohlásila: Teď nemám čas, najdi si to na stránkách JJ!

Začala jsem si pro sebe vařit

A dál už to znáte od ostatních členek JJ, týden jsem ležela ve stránkách, hltala všechny články a všechno bylo najednou jasné a jednoduché. Hodně mě potěšilo poznání, že se můžu najíst dosyta, a nic zlého se nestane. Nakoupila jsem si malé kastrolky, malý papiňák a začala jsem si vařit svoje jídlo.

ráda jím, takže nejsem líná si uvařit. Doma si vařím zvlášť, ale už to mám dost vychytané. Základ společný, pak si oddělím a chlapům dodělám. Oni musí povinně ochutnat moje jídlo, ale nenutím je. Aspoň mi víc zbyde. Polévky jedí se mnou podle JJ, takže s miso pastou, ani o tom neví. Rodině dále vařím zdánlivě stejně, ale taky bez mouky, bez mléka, takže jedí taky zdravěji, aniž by si všimli. Knedlíky 1x měsíčně, konec omáček, méně brambor, více rýže. Jednoho dne mi rodina oznámila, že už nemám péct a přestali jsme jíst sladké.

Děti jsou velké, všichni někde sportují, tak mám času dost. To je moje výhoda. Rodina i okolí mi jídlo chválí, že hezky voní, nebo hezky vypadá, ale jedí si to svoje. Manžel občas čte vaše články, hlavně o ledvinách, a malé změny už také udělal. To je u něj pokrok.

Zhubla jsem 7 kg, vysadila léky a nic mě nebolí a nesvědí

Už na 1. kontrole po 2 měsících byly mé červené hodnoty grafu na polovině a stále se zlepšují. Je mi dobře, nic mě nebolí, nesvědí, nemám hlad a nejsem tolik unavená. Zhubla jsem málo, jen asi 7 kg, ale na správných místech. Vysadila jsem léky na cholesterol a HA. Po roce jsem se zbavila chronické rýmy a letos na podzim v období problémů s hemoroidy už se také nic nekonalo.

Místo velikosti L kupuji M. Řídím se vašimi radami a je mi dobře. Samozřejmě taky hřeším, ale neprožívám to, prostě začnu znova. Moc vám děkuji za vaši práci na stránkách JJ, mně jste určitě velmi pomohly a někdy si říkám, že možná i zachránily. Já bych to sama nedokázala.

 

Děkuji Jitka

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

23 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Bylo by zbytečné posílat kontakt na léčitele, když mi vlastně radil to, co děvčata na Jíme jinak. K tomu cvičení orgánové sestavy ráno nebo 5 tibeťanů. Ušetříte peníze, dostaly byste stejné rady! Jitka

Dobrý den Jitko, úžasný příběh! Moc Vám gratuluji a děkuji za článek, jste velkou motivací. Moc se mi i líbí, jak hezky to vzala Vaše rodina, jak Vás podporovali.
Mohla bych se Vás, prosím, zeptat na ty hemoroidy? Po jaké vlastně době se Vám to zlepšilo? Manžela to hodně trápí, už byl také na několika zákrocích. Dnes mi říkal, že ho to zase začalo zlobit a to jsem myslela, že už se to díky změně stravy zastavilo. Předem Vám moc děkuji, jestli najdete čas k odpovědi buďto sem nebo na soukupova@center.cz

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

19
2

Shodil jsem 16 kg, svaly a energie zůstaly (František, 44 let)

Mám dole 16 kg a nespočet centimetrů. Zbavil jsem se úporného průjmu, křečí i zánětu v kyčli. Nepřišel jsem o svaly a energie mám na rozdávání. Přítelkyně ...
22

Po každém jídle mi bylo těžko (Andrea 46 let)

Po jídle mi bývalo na zvracení. Měla jsem pocit, že mám břicho zevnitř oteklé. Lékaři žádnou alergii nenašli, prý je to tím, že jsem jiného etnika. Ale sta...