Domů > Nepřehlédněte

Nejlepší způsob jak umýt hrnec od polenty

Miluju polentu z kukuřičné krupice. Vaří se sama, je hutná a chutná. Ale ten hrnec potom! Dřív jsem se to snažila marně umýt. Dnes mám na to perfektní trik.

Nechte zbytky v hrnci vychladnout

Zkuste, zda už jde sloupnout

Vyndejte ztuhlou polentu

Užijte si výsledný produkt :-)

Nechte to být

Nejsnazší způsob, jak umýt hrnec od polenty, je to nechat být. Dát stranou a počkat, až vychladne, uschne a odlepí se. Když se ji budeme snažit ihned umýt, půjde to těžko i s drátěnkou. Když jí dáme chvíli čas, pustí se sama a vy ji jednoduše vyndáte viz foto níže.

Odlepenec je nejlepší

Jak jsme se shodli s mnohými z vás, o ten výsledný produkt bývá velký zájem. Jedna čtenářka to nazvala super palačinkou, naše holky těm tenkým vrstvičkám po stranách říkají papír a loupou je ze stěn jako kdovíjakou pochoutku.

Ideální hrnec na polentu

Pokud použijete nepřilnavé nádobí, půjde to úplně samo a nebudete muset dlouho čekat. Ledva vychladne, můžete sloupnout a zbaštit. Hrnec je tak čistý, že by se ani nemusel mýt.

Já vařím polentu v hrnci značky Eaziglide viz foto (Klubáci mají super slevu). Stejně funguje titanové nádobí. V nepřilnavém nádobí se polenta odlepí i když ji zapomenete na sporáku a připeče se.

Z nerezu či smaltu, zvlášť když se trochu napeče, to jde o něco hůř a je lepší nechat hrnec půl dne, aby se polenta pustila. Nechávala jsem klidně do druhého dne, když jsem vařívala jen v nerezu.

Nebojte se vařit polentu bez míchání

V našem návodu je, že krupici vaříme bez míchání. To se většina lidí bojí. Tak už se nebojte. Když ji nezačnete míchat, nebudete ji vařit na prudko a včas ji sundáte, tak se nepřipeče. A to umazané se sundá snadno po vychladnutí.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Dobrý den, paní Evo, mohla byste mi prosím poradit, který hrnec značky Eaziglide je vhodný pro dva lidi, dekuji

Môžem tiež potvrdiť, že je to tak. Bolo to pre mňa príjemné prekvapenie, ako perlička na záver :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

55
2

5 tipů, v čem dělat kvašenou zeleninu a jak vybrat tu pravou nádobu

Na pickles (domácí kvašenou zeleninu) existuje spousta speciálních sklenic, kvašáčků, nádob a pružin, ale vystačíte si i s tím, co máte po ruce v kuchyni. ...