Domů > Magazín > Blog

Těhotenství 4. – 7. měsíc – strachy a emoční cvičení (Neli, 28 let)

Už se pomalu blížím k porodu a mám spoustu nových zážitků, o které se s vámi chci podělit. Kromě jídla jsem musela zapracovat na velikém strachu, který přišel. Naštěstí už vím, proč se objevil, a podařilo se mi jej zpracovat. Mám pro vás osobně vyzkoušené mentální cvičení, které vám může pomoci řešit podobné situace, nejen v těhotenství samozřejmě. Kromě strachu to zabralo i na žíly.

V minulém článku jsem vám napsala o začátku svého třetího těhotenství a o tom, jak změnu jídelníčku přijaly naše děti. Teď jsem o pár měsíců dál a o mnoho nových zážitků zkušenější.

4. měsíc – objevil se ukrutný strach

Jak jsem avizovala, ke konci prvního trimestru jsem začala používat Bachovy květové esencena, na míru. Do té doby mi vždy pomohly, tentokrát to takový úspěch nebyl. Objevil se totiž ukrutný strach, až panický, který se mnou byl, nemohla jsem se ho zbavit. Byl to strach o miminko. Ve dne, v noci mě přepadal děs, který si z čistajasna přišel a za nic nechtěl odejít. Žádná dechová cvičení, odvedení myšlenek nepomáhaly…

Požádala jsem si o pomoc a ona přišla

Když jsem viděla, že tentokrát tedy kapičky nefungují, ptala jsem se víceméně do éteru proč se to děje a co s tím. Asi až po 2 týdnech se mi dostalo pomoci, potkala jsem muže, který se se mnou podělil o “cvičení “ , které provádí on, když cítí, že to není jen jeho problém, ale pramení kdesi v minulosti. Myslím, že si každý dokážeme upřímně říct, zda se ten který problém týká hlavně nás, nebo zda jsme to přejali od rodičů apod. Jenže to bych nebyla já, abych nezapomněla přesně, jak ono cvičení formuluje. Zbyl ve mne pocit, základ, kudy na to a tak si ho dle potřeb upravuji – nebojte, je to velmi jednoduché.

Duchovní příčiny nemocí – aneb křečové žíly a moje cvičení

Kudy jsem se vydala? První příklad, na kterém jsem testovala “cvičení “ byly mé křečové žíly, které mám od prvního těhotenství a které se mi již ve 4. měsíci současného těhotenství začaly zviditelňovat a v jiných podobách dokonce rozrůstat (fialové žilky, i modrá vlákna, plus jedna vystouplá žíla, masivnější).

Křečáky mám “dědičné” z jedné rodové strany a z druhé mám skvělý materiál, jaké to má u mne příčiny – souvislosti s určitou urputností, tlakem a mimo jiné přejatým vnímaním opačného pohlaví, velký posun za mnou a ještě mnoho k napravování přede mnou… Těch duchovních příčin je mnoho, nedávno jsem natrefila na psaní, které mě naštvalo, ale je pravdivé, bohužel, např. v čem jsem jako moje maminka, které nevhodné vzorce opakuji, že žíly rozvádí radost, kam se tedy v mém životě vytratila, v jakých pro mne nevhodných situacích/vztazích/vzorcích setrvávám, apod.

Cvičení

  • Pojmenujte problém, který vás trápí – např. něco, co je u vás v rodině “dědičné”.
  • A vraťte ho tam, odkud pochází, těm od kterých pochází.
  • Nemusíte vědět, kdo to je a kdy se ten problém objevil prvně, ani nemusíte řešit, zda ti lidé jsou mezi námi či nikoliv.
  • Každý máme určité vnímání světa a názory na časoprostorové fungování, ale kdo doopravdy víme, jak to vlastně je. Nechme tedy “prostor” pracovat.

Do minulosti ráda posílám i mnoho lásky a léčivé, uzdravující energieDoporučuji k vyslanému přání/sdělení/prosbě dodat časové omezení, kdy se tak má dít (kdy má “uzdravování věcí minulých” probíhat), ideální je jeden týden. Po týdnu se podívejte na své pocity ohledně problému. Jsou stejné? Cítíte alespoň nějakou úlevu? Nebo se nic nezměnilo?

Možná pocítíte změny již za dva-tři dny a začne vás to bavit, možná po týdnu, možná že zprvu nepocítíte citelné změny, i tak doporučuji vytrvat a “očistit”, co jde, opakovat cvičení několik týdnů po sobě, až vám víceméně zbude jen váš podíl na této problematice. Těžko se to odhaduje, pojďte na to přes pocity.

Konkrétní cvičení u mne – křečové žíly

“Vracím problém s křečovými žílami těm, od kterých pramení. Posílám též mnoho lásky, pozornosti a poděkování za tuto lekci. Již mi neslouží. Nechávám vzniknout prostor pro zdraví mých nohou. Prosím, ať uzdravování probíhá od teď po dobu jednoho týdne. Děkuji.”

Podotýkám, že těmito cvičeními si lze ulehčit hlavně na emoční rovině. Může se nám zadařit očistit alespoň o kousek víc sebe, abychom mohli žít život jako my a ne pod nánosem problémů přejatých v rodě. křečové žíly mi nezmizely, časem počítám i s lékařským ošetřením, ale i tak se cítím o mnoho lépe..

Jelikož u mne polevil tlak v nohách, v žílách, pokračovala jsem s dalšími věcmi, které mne tížily a až za dlouhé dny, cca 2 týdny, mne napadlo, že toto cvičení mohu aplikovat i na ten převeliký strach o miminko. To již bylo ale až v dalším měsíci.

5. měsíc – rekonstrukce

Pátý měsíc mého současného těhotenství neproběhl úplně pohodově. Probíhala u nás vydatná, ne s předstihem prováděná, rekonstrukce bydlení – výměna oken, vymlácení zdí, tedy papundeklu, stavění nových zdí, venkovní i vnitřní práce, venku 3 st Celsia, téměř měsíc bez topení, byli jsme v jedné místnosti. Děti to odstonaly, já nakonec také. U mne to však bylo z velké části z nervů z určitých konkrétních důvodů, které si uvědomuji.

Nervy a ekzém

V tomto měsíci jsem díky nervům nejedla dobře, rychle jsem nabírala. V předchozím i tomto měsíci jsem měla víc energie, ale špatným stravováním jsem si na elánu ubírala.

I nadále mladšího syna trápil ekzém, začali jsme najíždět na bezlepkovou dietu, pozorovali, co vše mu to zhoršuje, jak až velký problém je u něj lepek, to bylo také náročné a já to kompenzovala jedením sladkého… ve velkém…abych se uvolnila z toho všeho stresu.

Už vím, proč jsem se tolik bála

V půlce měsíce jsem se konečně i z utz dozvěděla pohlaví miminka, které se do té doby nechtělo ukázat a přestože mi již zkraje těhu hlásilo pohlaví, nechávala jsem si tam rezervu, snad ani nedoufala, že by opravdu k nám mohla přijít holčička.

Byla jsem velmi dojatá, těhu s klukama a toto jsou rozdílná, aspoň v něčem, ale o tom třeba jindy. V tu chvíli mi také docvaklo, proč mě provází takový strach o miminko. Vždyť ho moje mamka se mnou žila celých devět měsíců! A že se o mne bála hodně… Já jsem byla zdravé miminko, těhotenství bylo bezproblémové, ale předchozí zkušenost měla mamka velmi smutnou. A tak si přála hlavně zdravé mimi, ale zároveň byla plna strachu o mne, jak a jestli to tentokrát vyjde.
A s tou naší holčičkou vyplouvají tyto strachy a “usazeniny” na povrch. Ne nadarmo se říká, že pro těhotnou ženu, je to opravdu jiný stav a je to příležitost k podívání se na to, co bylo léta letoucí schované “pod pokličkou”.

Cvičení – vracím strach o miminko

“Maminko, vracím Ti strach, který si o mne měla jako o miminko. Vím, že jsi k tomu měla důvod. Mě již tento strach neslouží. Mám Tě ráda. Prosím o uzdravování této situace od teď po dobu jednoho týdne, do .. (doplňte si den v týdnu a denní dobu, která je při tomto cvičení). Děkuji.”

Wow, páni, po dvou dnech zjišťuji, že vlastně strach zmizel a já v noci klidně spím, klidně dýchám, přišla úleva

Oznamujeme těhotenství rodině rovnou i s pohlavím miminka a všichni se s námi radují, jako kdybychom všichni na tuto slečnu čekali. Boří se další ledy…

6. měsíc

Jsem nespala, z důvodu, že jsem nevěděla, jestli jsem přeci jen neměla synovi zařídit odklad. Je prázdninový, hravý, prostor pro školní zralost má a že s domácí výukou by toho s malým mimčem na mne bylo fakt moc najednou. Trvalo to, ale podařilo se nám to zařídit, uf.

7. měsíc

Zase jsem nespala – srovnávám se s tím, že situace u nás je jaká je a že asi nebude vymalováno a předělaný byt, tak jak jsem si původně představovala… a mezitím bříško roste, malá o sobě dává čiperně vědět a já řeším odběry, kontroly žil apod.

Další díl bude zase více a konkrétně o jídle. Co jsem i přes šílené mlsání jedla, jak se nám daří bezlepkovat, jaké to u nás má benefity a kde nás provází slzičky.

Nela

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Baví mne zdravý životní styl, který je zatím s různými klopýtnutími, ale i o tom to je a i to s vámi budu sdílet. Je mi velmi blízký minimalismus, intuitivní chování a pozorování a zkoumání souvislostí v životě.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Děkuji za tento článek, který jsem poprvé četla na podzim a moc mi pomohl vyjasnit se v době pár věcí a uvolnit se. Nenapadlo mě předtím totiž nikdy, že by se moje zvláštní pocity a nervozita mohly týkat něčeho starého, nevyřčeného, rodového, vztahového, nepojmenovaného atd… Děkuji, že jsem se mohla inspirovat a nakonec díky cvičení přišla na kloub mojí záležitosti. 💛🌞🌼

Ukázat další komentáře