Domů > Magazín > Žijeme jinak

Žijete svůj život? Poznejte naprogramované procesy.

Pozastavili jste se někdy nad tím, co si myslíte? Co prožíváte, a jak reagujete v různých situacích svého života? Podívejte se dnes na své myšlenky. Jelikož ty utvářejí právě teď váš život.

Myšlenky v kruhu

Když jsem se dozvěděla o tom, že převážná část myšlenek, které mám dnes, přijde opět zítra, nevěřila jsem tomu. Prý je až 90 % myšlenek stále stejných. To není možné! Točila bych se přece v kruhu! A hele, řekla jsem si, netočíš se tam náhodou, holka? Nervozita z koncertů, ze zkoušek, malá sebedůvěra, sebeponižování, přehnané sebekritizování… To a mnohem více byl můj denní chléb. A dost! Tohle přece musí jít zastavit. Ale jak?

Kde se vzaly

Odkud se myšlenky berou a kde vznikají? Je nějaké záhadné místo v mozku? Faktem je, že vědci si nad tímhle stále lámou hlavy. Přicházejí s různým vysvětlením, ale jedno popírá druhé. Co takhle se podívat do našeho vývoje. Už jen slovní obrat – napadá mě myšlenka, mi přijde kuriózní a stojí za povšimnutí. Takže myšlenka mě napadla? Jak? Bere si boxerky nebo vrták, aby se prodrala do mé hlavy?

Pozitivní myšlení. Žena maluje modré nebe

Návrat do minulosti

Podívejte se se mnou do své minulosti. Kdo vás nejvíc formoval? V prvé řadě to byli nejspíš rodiče. Ani si neuvědomujeme, kolik vědomých, a hlavně nevědomých návyků, od nich přebíráme. Jako děti jsme od přírody naprogramované opakovat. Tím se nejvíc učíme. Rodiče, ti velcí tvorové, jsou naši bohové! Do určitého věku nás ani nenapadne zpochybnit to, co říkají nebo dělají. Jak se ve svém vývoji dostáváme dál, a jsme schopni reálně vidět věci v rámci kritického myšlení, přichází pochopení rodičů i z druhé strany. Už pro nás nejsou pouze ti dokonalí. Vidíme jejich chyby, ale v tom lepším případě jsme schopni vnímat, že vše, co dělají, je tak, jak nejlépe mohou. Vidíme širší kontext jejich života, jakožto působení jejich rodičů a rodičů jejich rodičů …

Nevědomé přebírání

Pokud se v určitý okamžik nezastavíme, nejspíš se nám stane, že nevědomě přebereme jejich vzorce. A tak něco hodnotíme jako dobré nebo špatné, ne z vlastního rozhodnutí, ale právě na podkladech z dětství. Zkušenosti nemusí být vědomě v našich vzpomínkách, aby na nevědomé rovině stále aktivně pracovaly.

Kocka sedi na větvi v noci při úplňku

Černá kočka

Dám jednoduchý příklad. Může se stát, že jdete po ulici a jakmile před vámi přeběhne černá kočka, zatočíte se třikrát dokola a odplivnete. Jak to, že věříte, že by vám kočka přinesla smůlu? Je to na podkladě vašich zkušeností? Nebo to tak dělala vaše matka a vy jste přebrali vzorec – černá kočka znamená neštěstí? Pokud byste něco podobného udělali třeba v Peru, asi by se na vás všichni dívali trochu divně. Kočka je tam zkrátka kočka. Když přejedeme hranice k jiným kulturám, hodnoty budou zase úplně jinde. Co je tedy správně? Do jaké míry nás formuje společnost, ve které vyrůstáme?

Je to váš život

Je prožívání života skutečně tím vaším? Opravdu žijete svůj život nebo pokračujete v linii života svých rodičů? Vím. Tohle téma je opravdu náročné a možná těžké. Stojí za to si skutečně uvědomit: Hele, jsem tohle doopravdy já? Pramení tahle reakce ze mě nebo jsem se to někde naučil? Co kdybych to příště zkusil trochu jinak! A tak třeba zjistíte, že ve vypjatých situacích jednáte podrážděně, protože jste to tak viděli. Nebo pochopíte, že děláte práci, která vás nebaví, jelikož jste slýchávali, že práce je nutnost, kterou musíte přetrpět. Je tu mnoho prostoru ke zkoumání. Třeba věčná otázka peněz. Kolik z nás má peníze nevědomě spojené s něčím špatným (Peníze musí proudit).

Někdy to může být bolestivé a těžké z toho vystoupit, ale jakmile to uděláte, máte jistotu, že berete život do svých rukou. A to znamená více spokojenosti, radosti a pocitu štěstí.

Jdete do toho se mnou?

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

35 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Zaujímavý článok .Zaujal ma lebo aj mne pre 12 rokmi tragická udalosť zmenila život zo dňa na deň. A až to ma donútilo pozrieť sa na svoj život z druhej strany. Snažila som sa začať žiť inak. čo sa mi aj čiastočne podarilo. Tento článok mi však trochu otvoril oči a vidím že znova sa tak trochu “motám” v kruhu. Verím že aj s pomocou JJ z neho vystúpim a pôjdem zase len svojou cestou. Ďakujem.😊😊😊

Eliška
6. 3. 2023

26.4.2022 se nám kompletně pretocil život. Narodila se nám holčička, narodila se podle nás, podle sebe i se zásahem vyšší moci.

Nakonec všechno dopadlo podle mého nejhoršího scénáře (no jo, síla myšlenek a strachu je silná + vesmír nezná NE).

Vše bylo v hlavě (strach, vzorce, doma jsme nemohli ani říct, že máme v plánu určité scénáře), Neřekli jsme jméno, chtěli jsme spát s ní v posteli, prostě všechno špatně. Rady, tipy, návody, které absolutně nerezonovaly s tím, jak ji chceme vychovávat. Od porodu začalo peklo. Tchýně s tchanem se rozhodli dělat peklo, doteď, a to je malé už 10 měsíců, si myslí, že nám budou řídit svět, oni vychovali 2 děti, ví to líp, oni dělali tohle a tohle a my jsme v sekte a na hlavu, otáčí proti nám obě naše rodiny a snaží se pomocí násilí, výhrůžkek a manipulace dostat své.

Naštěstí, není to snadné, jsme na všechno sami, bez babiček, dědečků, protože odmítání respektovat naše hranice a my nechceme být nešťastní jen proto, aby oni byli šťastní.

Byl a stále je to těžký krok, ale cítíme najednou tu lehkost, že nic nemusíme vysvětlovat, obhajovat, dokazovat… věříme sami sobě a o to víc nás to spojilo.

VÝSLEDEK: začátek byl velice těžký, zdravotní komplikace apod, ale byl to konec špatného a začátek nového a nebýt této facky, tak se točivého v kruhu.

Od té doby slo

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

34
2

4 kroky, jak zvládnout bolest

Bolest v životě je nevyhnutelná. Jako lidské bytosti jsme propojeni vnímáním bolesti. Ať se jedná o bolest emocionální či fyzickou, jasné je, že nám převáž...
127
2

Kdo bydlí uvnitř nás?

Zajímalo by vás, kdo bydlí uvnitř? Udělejte si čas pro sebe. Hoďte nohy nahoru, uvolněte se. Zapněte si klidnou hudbu a zhluboka se nadechněte. Právě vstup...

Cesta našich dětí ke svobodě

Dáme-li svým dětem svobodu, uvěříme-li v jejich nekonečné schopnosti a vnitřní touhu být tu samy za sebe, budou se dít zázraky!
32
79

Vánoce, televize a tak

Je neskutečný rozdíl sledovat předvánoční čas očima těch, kdo uvažují jinak, nebo jsou třeba s námi přímo ve vánočním kurzu, a očima ostatních lidí. Díky p...
40
14

Vánoční dárky za hubičku: 6x domácí kosmetika

Chcete dát blízkým jako dárek kosmetiku, ale ne tu chemickou? Vyrobte jim přírodní kosmetiku sami! Mrkněte na našich 6 tipů na rychlou a jednoduchou domácí...
65
7

Umíráme každý den

Každý den je nový začátek. Pojďte se podívat na techniky, jak být ve svém životě spokojenější. Přijetím situace tak jak je, bez měřítka hodnocení, dáváme p...