Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Zrnosetí 2018 – vítání léta

Opět po roce nejzdravější akce vítání léta – zveme vás.

Celodenní sled přednášek a kulturních vystoupení, jarmark se zdravou výživou za výhodné ceny, ochutnávky, čerstvý oběd a jiné lahůdky, biomóda, kuchyňské vybavení, šperky a doplňky.

Kde

Toulcův Dvůr, Kubatova 32/1, PRAHA 10, MHD zastávka Toulcův Dvůr, zobrazit na mapě.

Kdy

Neděle 6. května 2018 od 9.00 do 19.00

Program

9:15 – 10:00 Aby dětem zdravá výživa neškodila

Klára Jíchová
Když se rodiče rozhodnou, že chtějí, aby jejich rodina jedla zdravěji, často přijdou mnohé obavy o děti. Jestli dostanou všechny důležité látky z “nových” potravin, jestli nebudou vyčleněni z kolektivů a tak dále.

Dlouholetá lektorka v oblasti péče o děti, zkušená maminka 4 dětí a učitelka na základní škole, Klára Jíchová, se s námi podělí o své postřehy “z terénu” a společně si odpovíme na otázky jak výživové, tak psychologické.

  • Jde zajistit příjem vitaminu B12 ve veganské stravě?
  • Jak je na tom železo, vápník, vitamin D?
  • Jak zajistit správnou míru bílkovin, sacharidů a tuků ve stravě, která je založena na rostlinných zdrojích?
  • Jak zařídit, aby se dítě cítilo dobře v běžném dětském kolektivu i se “svým jiným jídlem”?
  • Jak jednoduše sdělit dětem, že je důležité jíst zdravě a zároveň neodsuzovat ostatní, kteří zdravě nejí?

10:15 – 11:15 Zdravá výživa pro sport a aktivní život bez chemických doplňků

Ota a Petra Reissovi
Je možné i v dnešní době ve sportu dosahovat skvělých výsledků, aniž by se člověk dopoval chemickými doplňky? Jak vybírat jednotlivé druhy obilovin a zelenin pro jednotlivé druhy sportů a fyzické zátěže? Potřebuje sportovec živočišné potraviny? Rady zkušených sportovců, lektorů a rodičů vrcholové sportovkyně.

Ota, Petra a jejich dcera Jana byli hosty pořadu Dobré ráno:

11.30 – 12.15 Život bez odpadu, Czech Zero Waste

Helena Škrdlíková 
Unikátní hnutí “Zero waste” se rapidně šíří po celém světě s jednotnou myšlenkou: přestat produkovat tolik odpadu! Alarmující stav (i) našich lesů, polí, ale hlavně řek, moří a oceánů burcuje k tomu, abychom začali přemýšlet nad tím, jak žít tak, abychom neprodukovali odpad. Nad tím se zamýšlí trojice žen z Czech Zero Waste, které se rozhodly, že inspirují svoji zemi, abychom i my v ČR začaly hledat cesty, jak redukovat svůj odpad. Krátké představení projektu z úst jedné z autorek najdete zde: https://slideslive.com/38901739/czech-zero-waste.

13:45 – 14:30 Kompletní eliminace autismu metodou CEASE

Miroslav Ešner
Co je příčinou autistických disfunkcí, čeho se vyvarovat, jak je rozpoznat a hlavně jak je odstranit.  Autor metody Tinus Smits plně navrátil všech 300 případů s kterými pracoval. Taková úspěšnost nemá ve světě léčení obdobu. Informace jsou velice poučné pro všechny rodiče, hlavně pro ty nastávající a čerstvé. Tinus naprosto jednoznačně prokázal z čeho tyto poruchy vznikají. Často si ani neuvědomujeme, že zvýšená nemocnost, poruchy chování, hyperaktivita, agresivita a opožděný vývoj dětí mají společnou příčinu.

Lekce vaření

14:45 – 16.30 Jak trvale skoncovat s alergiemi

Bob Carr a Kateřina Kyselová
Na této přednášce spojené s praktickou ukázkou vaření probereme příčiny většiny alergií a jaké změny udělat v jídelníčku, abychom se jich trvale zbavili. Budeme mluvit o alergiích pylových, potravinových (lepek, mléčné výrobky, ořechy, …) , ale i o astmatu a dalších. Uvaříme spoustu delikates, které  chutnají a zároveň uzdravují.

Kulturní vystoupení

Od 13:45 Odpolední divadlo pro děti

Po obědě bude probíhat v dětském koutku divadlo pro děti (paralelně s programem přednášek).

16:35 – 16:55 Divadlo – O Perníkové chaloupce

Divadelní vystoupení: Svérázný způsob, jak se zbavit závislosti na cukru.

17:00 – 18:00 Koncert

Honza Jícha a kapela a možná bude i divadlo pro děti, ale to ještě nemůžeme slíbit, slíbit se ale dá vyžití pro děti

Vstupné

180 Kč, děti do 16 let 50 Kč do 4 let zdarma, rodina 350 Kč (máma, táta a děti), páry 300 Kč

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak a online Magazínu Zrnění

Členové Klubu Jíme Jinak a předplatitelé online Magazínu Zrnění mají vstup svého partner/partnerku zdarma. Sleva platí pouze pro manželé/partnery nikoli pro přátele a známé.

[přihlaste se]

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Černý talíř

Vyzkoušejte tento rychlý, jednoduchý a lahodný recept obsahující černou rýži a fazole. Pochutnáte si a zároveň uděláte něco pro posílení vašich ledvin.
46
21

Černé potraviny posilují ledviny. Víte, které to jsou?

Pokud jste si pročetli materiály na zimu, narazili jste na informaci, že v zimě se mají pro posílení ledvin na talíř dostat tmavě modré až černé potraviny....
20
23

Unavená? Posilte v zimě ledviny!

Biologická zima je tu. Je proto chytré upravit jídelníček, pitný režim, používání soli a tuků, změnit způsob vaření a životní styl, abychom si zimu a blíží...
41
44

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o kr...
104

Recepty na bezlepkové cukroví – 40 výborných receptů

Cukroví bez lepku, cukru, mléka a vajec: jde to vůbec? Ano! A může být opravdu vynikající. V tomto článku vám ukážeme naše odzkoušené recepty na bezlepkové...

Zimní Kung Pao (vegan)

Pikantní voňavé jídlo, které vás zahřeje, taková je tato variace na oblíbené Kung Pao. Dejte vědět, jak vám chutnalo.