Bruce Lipton – Myšlením dokážeme změnit geny

Určitě víte, že nás geny předurčují a co je dáno geneticky se změnit nedá. Možná ale nevíte, že Bruce Lipton ukázal, jak myšlením změnit geny. Konec výmluv, "duchovní nauky" o pozitivním myšlení dostaly vědecké vysvětlení. Pusťte si toto video.

 

Bruce Lipton, Ph.D. je univerzitní pedagog, biolog a vědec. Publikoval řadu knih, bestsellerů a odborných článků. Nejčastěji je spojován s objevy kolem epi-genetiky. Bruce Lipton říká a potvrzuje, že nejen geny, ale i okolní prostředí formuje výslednou podobu a vlastnosti. Vyplývá s toho, že například myšlením dokážeme přeprogramovat, které geny se aktivují a které ne.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

15 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Velmi zajímavé.. Tak my pořád doma rešíme jídlo a on bude problém jinde 🤔 vážně to může člověk zvládnou sám změnit programy..?

  • Ono je to všechno propojené, Evi. Určitě to můžeme zvládnout sami – základ je mít tu informace, a pak už se vydat na cestu změny. Kdo potřebuje vedení, může si najít kouče, lektora, dojít na nějaký seminář,…ale stejně to za něj nikdo nezmění, nikdo nás nepřeprogramuje, tu práci musíme odmakat sami :-))

 2. Snažím se na konci každého cvičení ještě zameditovat, a pak nasměrovat myšlenku k tomu,co si přeji. Velmi mi to pomáhá. A dějí se věci. Např. na konci každého cvičení poděkuji každé části svého těla, pohladím ji a řeknu, že ji miluji. Zbavila jsem se tak spousty neduhů, třeba bolesti páteře. Dělám to už 3 roky. Začala jsem v těhotenství, které bylo rizikové, a bylo nutné, abych si nějak pomohla sama 🙂 Myslím, že je to taková epigenetika. A taky odpouštět lidem, rodičům, apod.

  • Moc děkujeme za krásný komentář, Renato. Velmi mě oslovila věta: ” …a bylo nutné, abych si nějak pomohla sama.” Kéž by ji vidělo víc lidí, až si to od vás přečte 🙂

 3. Evi a nedala by si mi typ na také terapie? O niečom už viem, ale hľadám este. Vo videu spomínali hypnózu, opakovanie nových zvykov.😉

 4. Ďakujem za tento príspevok. Dlhšiu dobu mi vŕta v hlave, ako zmeniť tie moje programy. Ako povedali aj tu, jednou z možností je aj učenie sa nových návykov. Tak sa to učím aj v tomto kurze. Staré programy sú asi “kvalitne naprogramované”, keď mi to ide tak ťažko 😀. Ale teraz znovu vážne – vďaka za príspevok, telku nepozerám, ale Adela máva naozaj inšpiratívnych hostí.

  • Staré programy se přepisují pracně, protože jsou uloženy v části mozku, která jede na mnohonásobně vyšší otáčky než část, ve které jsme běžně přítomní, většinu času jsme v duchu v budoucnosti nebo přítomnosti, ne právě teď, takže i ty programy z minulosti mají na nás tak zásadní vliv. Proto jsou tak úspěšné terapie, kdy se zpracovávají traumata z dětství apod. Jsme rádi, že se líbí.

 5. Zobrazit všech 15 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.