Zubní pasta a kartáček
Zubní pastu používám denně, proto je pro mě důležité vědět, z čeho je složená a jestli mi nemůže nějak ublížit. Klasické zubní pasty obsahují mnoho hormonálních disruptorů, které např. u teenagerů způsobují dřívější dospívání, rakovinu i autismus. Pasty (např. Colgate) také často obsahují nebezpečnou látku triklosan, proto si zubní pastu velmi dobře vybírám. Nejraději používám přírodní pasty od značek Urtekram nebo Young Living, ale existuje spousta dalších přírodních past s dobrým složením.
Zubní kartáček používám nejraději ekologický, z bambusu. S sebou na cesty si vozím také kartáček Yoni – žvýkací dřívko. Díky tomu si mohu zuby vyčistit třeba i v autobuse a nepotřebuji k tomu ani zubní pastu.
Stáhni si ZDARMA
V mé koupelně nechybí také kokosový olej, který používám na tzv. oil pulling. Čas od času si dám období, kdy si ještě než si vyčistím zuby, dám lžičku oleje do pusy a v ústech ho převaluji a za 20 minut vyplivnu a poté vyčistím zuby. Díky tomu se krásně pročistí ústní dutina a vybělí zuby.
Šampon
I když existuje i no poo (bezšampónová) metoda, já šampón používám. Ale o to více věnuji pozornosti jeho složení, protože podobně jako další kosmetika obsahuje ve velkém hormonální disruptory. Tady opět nedám dopustit na mou oblíbenou značku 100 % pure a urtekram.
Řasenka
Je jedinou dekorativní kosmetikou, kterou používám. Klasické řasenky jsou chemický koktejl, proto je pro mě velmi důležité mít řasenku s co nejčistším složením. Na řasenku od 100% Pure nedám dopustit. Je sice dražší, ale vím, že v sobě neobsahuje nic chemického.
Pleťová voda
Není nutná, ale já ji mám ráda. Často sportuji (tj. potím se) a pohybuji se i ve městě a pro mou pleť to bývá zápřah. Proto ji ráda 1-2 x denně osvěžím a očistím pomocí čistě přírodní pleťové vody a bavlněného tampónku. Moje oblíbená je pleťová voda od Purity Vision (nejraději mám zklidňující levanduli).
Peeling a maska
Peeling si nejčastěji dělám sama doma, podle tohoto receptu. Je to jednoduché, rychlé a levné. Někdy používám i peeling či masku z ovesných vloček, který se dá také vyrobit doma. Masku si také někdy udělám z prášku ze zeleného ječmenu nebo spiruliny či z jílu od Purity Vision.
Balzám na rty
Čas od času (zejména v zimě), nebo když sním něco špatného, mívám problémy se suššími rty, proto v mé taštičce nikdy nechybí balzám na rty. Nejvíce se mi osvědčil s lysinem nebo třešňový od 100 % Pure.
Tělový krém a máslo
Krémy příliš nepoužívám. Pro případ potřeby tu ale nějaký mám. Používám ho občas v zimě, když mám suché ruce a potřebuji je promastit. Buď používám klasický kuchyňský olej (např. sezamový nebo olivový), nebo krém od Dulcia či 100 % Pure. Ještě tu mám 100% bambucké máslo, které používám i v létě, například když jsem u moře a pleť dostává zabrat od sluníčka.
Tip ode mě – jak hodnotit složení kosmetiky?
Pokud neznáte jednotlivé látky ze složení kosmetického přípravku, mrkněte na ně do encyklopedie od Biooo.
Co máte v kosmetické taštičce vy?
Napište nám, jak vypadá vaše kosmetická taštička a koupelna a co rádi používáte :-)
PS: Cítíte se pořád unavená a bez energie?
Vstáváte ráno s pocitem, že byste nejraději zůstala v posteli? Co si dobít baterky a postarat konečně i o sebe? Je čas na podzimní detox. Mrkněte jak opět získat energii.
Komentáře
Ahojky,byl by tip na dobrý odličovač očí.Nejlépe v bio kvalitě,vegan a netestovaný na zvířatech?Děkuji🌹
Kde je k dostání uvedená řasenka, prosím ❤️?