Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Festival Evolution 23.-25.3.

Bio Styl, Zdraví, EcoWorld, Alternativa a Osobní rozvoj, to vše najdete na festivalu Evolution. Téma kvality potravin a vliv výživy na zdraví bude ústředním tématem mnoha přednášek. Členové Klubu mají vstupenky zdarma (prvních 20) a s 26% slevou.

Kdy, kde a co

Už Hippokrates řekl, že jídlo může být lékem. Pokud přemýšlíte nad tím, co jíte, měly by vaše kroky směřovat o víkendu 23. – 25. března na Výstaviště v Praze Holešovicích, kde se bude konat Festival Evolution.

Program

Během tří dnů totiž na vás čeká nejen bohatá food zóna výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin, ale těšit se můžete také na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách. Chybět zde nebudou ani certifikované BIO produkty, které najdete pohromadě ve Střední hale Průmyslového paláce.

Stravou proti nemocem

Na své si na festivalu přijde opravdu každý, ať už ten, pro koho je zdravý životní styl denním chlebem, tak i ten, kdo se teprve ke změně stravovacích návyků odhodlává. A to ať už ze zdravotních důvodů nebo prostě proto, že není spokojen se svou váhou.

  • Lékař David Frej na Festivalu Evolution vystoupí s přednáškou na téma Stravou proti zánětu a civilizačním nemocem. Prozradí, jak zánět ovlivňuje naše zdraví a jak kaloricky bohatá, ale na živiny a antioxidanty chudá strava vede k neviditelnému zánětu v těle a k civilizačním nemocem, které jsou s ním spjaty, jako jsou alergie, kardiovaskulární a autoimunitní choroby, cukrovka, obezita, psychické poruchy nebo nádorová onemocnění.
  • Jana Hrinková se zase zaměří na zásadotvornou výživu a prozradí, jak výživa ovlivňuje acidobazickou rovnováhu.
  • Pokud právě přemýšlíte nad tím, jak změnit své stravovací zvyklosti, ale stále se vám to nedaří, neměla by vám uniknout přednáška Rogera Greena, který vás seznámí se svým unikátním konceptem Stravování dlouhověkosti a prozradí, co můžeme aplikovat z tradičních výživových znalostí různých kultur, jak stavět na umírněnosti, rovnováze, jednoduchosti a jak si udržet dobré zdraví po celý život.
  • Uznávaná imunoložka prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA  ve své festivalové přednášce upozorní na nedoceněné účinky zázvoru a jeho užití při problémech trávicího traktu, zánětlivých a infekčních stavech, pylových alergiích i na jeho vliv na hladinu krevních tuků a metabolismus cukrů v těle. Dozvíte se také, jak se zázvor využívá v imunologii a v podpůrné terapii pro pacienty s rakovinou.
  • Sledovat etikety se vyplatí nejen u potravin, ale i u doplňků stravy. Mgr. Michael Verde Beitlová prozradí, jak se orientovat v jejich kvalitě a ceně. Poradí, jak se vyznat v informacích uvedených na etiketách, a také vyvrátí omyly, které jsou s doplňky stravy často interpretovány.
  • Neméně zajímavá bude přednáška profesorky Anny Strunecké, která se věnuje bylinám a kořením, které mohou přispět ke zmírnění potíží při poruchách nálady, nespavosti nebo migrénách.
  • Na sobotní dopoledne pro vás připravuje PRO-BIO Liga naučně-zábavný program Od vidlí po vidličku, ve kterém projdete procesem vzniku biopotravin od dění na poli, přes zpracování a výrobu až po konečné čarování v kuchyni.

Na co dalšího se můžete těšit

Přestože by to mohlo vypadat, že se festival bude věnovat pouze výživě, není to tak úplně pravda. Stranou totiž nezůstanou ani témata z dalších oblastí, jakými jsou Bio Styl, Zdraví, EcoWorld, Alternativa a Osobní rozvoj. Celkem se během tří dnů na festivalu představí více než 400 domácích a zahraničních vystavovatelů a k tomu se na sedmi pódiích vystřídá okolo 150 účinkujících v rámci festivalového programu. Jako vždy se můžete těšit nejen na žhavé novinky, ale také na mnoho ochutnávek a speciální festivalové ceny.

Děti

Rozhodně s sebou nezapomeňte vzít také děti, pro které je připraven nejen dětský koutek (pro maminky také kojící koutek), ale také workshopy a dílničky. Rodičům potom budou určeny přednášky zaměřující se na mateřství a rodičovství. Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.

20 vstupenek ZDARMA pro členy Klubu JJ

Pro nejrychlejší klubáky máme vstupenku zdarma, pro ostatní slevu.

[přihlaste se]

Vstupenky se slevou

Členové klubu mají slevu 26%, tedy 60 Kč. (170 Kč místo 230 Kč).
Přejděte na stránku festivalu, objednejte vstupenku a vložte slevový kód. Vstupenky je potřeba vyplnit nejpozději 24.3. 2018, pokud chcete stihnout alespoň nedělní program.
[přihlaste se]

Objednat vstupenku

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

20
13

Tip na (nejen) vánoční dárek, který určitě potěší

Některé dárky nestojí ani korunu, přesto mohou být pro obdarovaného tím nejkrásnějším dárkem, jaký kdy dostal. Pokud se vám tenhle nápad líbí jako vánoční ...
klub
20
11

Jak přežít týden v hotelu na horách

Každý rok naše rodina jezdívá na 3-4 dny lyžovat na hory. Bydlíme v hotelu, kde není vlastní kuchyňka, takže musím vždy (jako jediná, která jí jinak) řešit...
16
5

Jak převést hrnky nebo lžíce na gramy

Někdo upřednostňuje měření surovin na hrnky či lžíce někdo naopak gramy. V našich receptech používáme obojí, a tak, ať už patříte do jedné nebo druhé skupi...

Léčivá síla aromaterapie

Pojďme se na chvíli ponořit do světa vůní a navodit příjemnou atmosféru v pohodlí domova. Blahodárné účinky zaručeny.

Mandlové cookies bez lepku

Máte rádi mandle? Pak jsou tyto sušenky jasná volba. Jsou raz dva hotové, bez lepku i cukru a zaručeně si pochutnáte.

Celozrnné perníčky s polevou

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně perníčků. Receptů je nespočet a každá rodina má ten svůj osvědčený, tohle je můj oblíbený bez cukru, bez bílé mouky, má...