Domů > O nás > Pochvaly

Manžel si ani nevšiml, že jíme jinak

Alena.brunova:
Před pár dny mne manžel načapal u monitoru, odkud jsem mu četla, že si na druhý den uvaříme dýňovo-řepovou tymiánovou omáčku, když že bude mít práci z domu. A on se zarazil a povídá – cože to jsi zase v nějakém kurzu? – Hahaha, nojo, miláčku, už pár týdnů, to sis ničeho nevšiml, že nám vařím, co ti nejede? – No ani ne, zeleninu se do nás snažíš nacpat horem dolem furt… a možná ještě něco o jáhlech stihnul říct. A já byla pobavená a potěšená…
Takže jsem si pak uvědomila, že ano, co si opravdu přejeme, vesmír vyslyší (od slova vyslyší průběžně a občas splňuje). Jak jsem někdy před rokem byla nešťastná, že na mateřské nevím, co si vařit, jak jíst. A pak stačilo zapsat se na jarní kurz a už se to se mnou vezlo (k lepšímu).

A taky si uvědomuju, když mne přepadá splín z toho, že jím “furt to samé” a nevím, co si připravit, abych měla taky změnu, že je to přeci jinak: Dřív bych z prvosurovin jedla mléko, vejce, pšenici, brambory, cukr, maso, přídatné a konzervační látky, okurku, papriku, rajče, jablka a krapet jiného ovoce, kakao a za odměnu mandle … zatímco teď jím rýži, ječmen, proso, pohanku, pšenici, kukuřici, cibuli, mrkev, pórek, zelí, petržel, celer, dýni, cuketu, květák, brokolici, řepu, kapustu, žampiony, jablka, mořské řasy, semínka taková a maková všelijaká jakož i ořechy, sóju, ume, občas mléko, maso, ryby – tak přeci ten výčet současných surovin je mnohem pestřejší, nee?!?
Evi a spol., moc díky!

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Mrkváček do skleničky bez lepku

Máte rádi mrkvový dort? A co takhle si jej připravit do skleniček? Je to jednodušsí varianta tohoto skvělého zákusku a věřím, že si pochutnáte.

Ovesný nákyp s adzuki fazolemi

Jak se venku ochladí, začneme dělat nákypy. Rodina je nadšená ze slavnostního jídla a já efektivně zrecykluji přebytky uvařeného obilí a luštěnin.

Fialkový čaj

Failky právě kvetou. Přineste si domu hrst květů a můžete si z nich připravit nálev účinný na odkašlávání a na léčbu zánětu plic. Vypadá krásně, voní a chu...

Polévka s divokou zeleninou a rýžovými těstovinami

Jakmile venku potkáte česnkáček, bršlici nebo kopřivu, vezměte je domů a někam je přidejte. Třeba do téhle polévky.

Vafle s tempehem

Vafle naslano – vynikající konzistence, křupavý povrch, vůně česneku, tohle je prostě super svačinka.

Kroupové placky s kopřivou

Rychlé placky s nášupem jarních kopřiv, to je ta pravá jarní fitness strava.