Už vloni, když jsme prvně osívali nové políčko, chtěli jsme použít metodu, o které se píše v knize Anastasia. Ale když jsme měli pár hodin na to, abychom do země vpravili několik kilo semen, nezbyl na to čas. Letos jsem se k setí dostali dřív a částečně jsme se o tuhle metodu pokusili.

Informace pro semínko

Kdo jste četl knihu Anastasia nebo sledoval rozhovor s Bobem Carrem o pěstování zeleniny, tak víte, o čem je řeč. V kostce je to tak, že semínko se před zasetím dá do úst, podrží se pod jazykem, dlaně se přitom otočí k nebi a bosá chodidla se dotýkají země, do které se bude sázet. Pak se na ně ještě dýchne. Díky tomuto postupu pak semínko ví, pro koho roste a co dotyčný potřebuje. Nedělá se to se všemi semínky, stačí jich takto „informovat“ pár, ony si pak informaci mezi s sebou předají.

Je mi jasné, že pár lidí už teď leží smíchy pod stolem a že v jejich očích se měním z trochu alternativní matky na totální ezoterickou magorku. Ale kdo vyzkoušel, ví své. I u nás je to několikaletý vývoj. Jako se vším. Když jsem před lety Romanovi četla o Anastasii a jejímu přístupu k výchově dítěte v lese, bylo to na něj taky moc. Dneska je to naše oddychové povídání do auta na dlouhé cesty a ničemu se už nedivíme, některé ty věci i žijeme. A tak jsme chtěli aktivovat pomocí slin a zemských i vesmírných energií semínka naší zeleniny.

Kila semínek

Jenže, když jsme vloni jsme prvně osívali naše nové políčko, bylo málo času. Všechny polní práce se neskutečně zpozdily a my vysévali až na konci května. Děěěsně pozdě pro semínka a totálně pozdě na to, abychom je dávali do úst. Když jsem viděla ta kila semínek, co Roman nakoupil, bylo jasné, že budeme rádi, když je do večera dostaneme do země.

Vloni se tedy vkládání semínek do úst nekonalo. Trochu mě to mrzelo, ale byla jsem ráda, že jsme se k pěstování vůbec dostali. Koupila jsem si ještě pár semínek v květinářství, co jsem si chtěla zasadit do vyvýšených záhonů na zahradě u domu. Ta bych sice bývala byla stihla dát do pusy, ale když jsem viděla ty barvy, došlo mi, že to není stejné jako čistá bio semínka, co jsme seli na pole, a rychle mě ten plán přešel.

Šišlálkové na poli

Když jsme se vydali na políčko letos, nechtěla jsem si nechat svoji šanci uniknout. Vzala jsem misku fazole, co se nám urodily vloni, a jala se je dávat po třech do úst a do země. S ohledem na počasí jsem neměla odvahu se zout. Foukal studený vítr a začínalo mírně pršet. Nejsem z cukru, řekla jsem si a pravila jsem Romanovi: „Nehapomen si dat pah semineh tahy do pusy.“ Chvíli na mě zmateně koukal, ale pak pochopil a přidal se. Přiběhly i naše holky a protože o aktivaci semínek vědí, bez váhání se přidaly. A protože mají potřebu neustále mluvit, ozývalo se z našeho políčka šišlavé žvatlaní. Kdyby nás někdo pozoroval, nejspíš by vůbec nechápal, zda sejeme nebo se cpeme semínky. Společnými silami jsme vpravili do země misku fazolí a chystali se na další semínka, když nás z pole vyhnal déšť. Nejsme z cukru, ale co je moc, to je moc. A mě už vážně byla zima. Šla jsem domů první. Sice co jím jinak jsem mnohem odolnější na nějaké nachlazení, ale proč to pokoušet, že. Takže pokračování zase příště. Ale mám radost, že prvních pár semínek už ví, pro koho rostou. Pro nás na míru.

Očista byla super!

Janakralicek: Očista byla super, diplom jsem si udělila, byla...

Jde z vás nakažlivá energie

Iveta: Jde z Vás ohromná energie, která je krásně...

Díky vám jsem začala po 20 letech snídat!

Duetka: Jídlo je úplně skvělé. Díky vám Evi konečně...

Konečně po všech nezdarech našla (Veronika)

Veronika: Na luštěniny jsem si zvykla téměř hned, ty...

I okolí si všimlo (Sylva)

Sylva: Přeji krásný den všem, protože já krásný den...

Děkuji za skvělý kurz

Ilona: Děkuji, děvčata, za skvělý kurz. Tady to jde...

Zase si tančím a zpívám (Monika)

Monika: Krásná ženo Evo 🌺 Velmi Ti děkuji za...

Moc nám chutná. I můj masožravec je nadšený (Lebell)

Lebell: Vaše recepty jsou Super! Super! Super! Nečekala jsem,...

Nevěřila jsem, že jídlo může být tak chutné

Holajna: Dnes jsem uvařila první jídlo. Všechno bylo vynikající....

Lepší než doktor

Mija: Krásný den všem, chtěla bych se poprvé podělit...

Alergie a průjmy mizí (Andrea)

Andrea: Zdravím všechny a přeji krásný večer 🌞 Zahájila...

Vyřešilo se plno mých zdravotních problémů

Krizoak: Ráda bych vyjádřila obrovské díky Evičce a celému...

Můj 19letý syn začal sám vařit dle JJ

Magda: Před chvílí se starší syn (19 let) ptá,...

Zlepšily se mi vlasy, nehty i kůže (Lidka)

Lidka: Kila dole jsou super, ale víc se mi...

S vámi jsem získala pestrý, jednoduchý a lahodný jídelníček

Fpc: Jsem ráda, že jsem tyto stránky objevila těsně...

Cítím se skvěle a moje tělo nasává živiny

Iva: Dobrý den, jsem velice překvapena! Moje tělo reaguje...
  1. Evo, děkuji za připomenutí. Letost jsem opět na tuto metodu zapoměla. Mám většinu semínek zaseto (už sklízím), čekají mě ale ještě fazole, dýně a cukety, tak informaci předám alespoň jim. No to budou mít zase okolní zahradkáři divadlo, jak mě uvidí naboso s rukama k nebesům, přitom si dávám něco do pusy a opět to vyplivuji…už teď se divně dívají na moji perma zahrádku.

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekProžitek TADY A TEĎ (i s dětmi na mateřské)
Další článekPolévka z bílého chřestu jinak