Domů > Jak začít > Inspirace

Špízy po vegetariánsku

ŠPÍZY 4 ks

  • 2 vegetariánské párky na kolečka
  • dvě střední cibule nakrájené na kroužky
  • 1 červená paprika na plátky
  • 1 uzené tofu nebo tempeh na proužky
  • olej, česnek, sójová omáčka

Střídavě napichujte na špejli papriku, tofu, cibuli, párek…

V dostatečně veliké misce si uděláte marinádu z několika lžic oleje, stroužků česneku dle libosti a trocha sójové omáčky. Špízy v marinádě pěkně vykoupete, pomocí štětečku to jde lépe a na oleji pomalu restujete ze všech stran do změknutí zeleniny, cca 15-20 minut.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Jak je to s tou paprikou? Chystáme se o víkendu grilovat a já přemýšlím, co dát na své špízy, aby nebyly jen o cuketě a tofu, ale zároveň splňovaly zásady zdravé výživy. Dřív jsem grilovala ještě papriku a lilek, ale lilkovitou zeleninu nedoporučujete. Máte nějaký tip?

Skvela rychlovka, dcerku to bavilo napichovat, zjedla sice iba tofu…upiekli sme to na troske oleja v trube, k tomu kuskus, cvikla, super

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

24
9

Zelené výhonky čočky

Používání čerstvých výhonků je výbornou prevencí před jarní únavou. Olistěné výhonky červené čočky poskytují krom jiného také chlorofyl ceněný pro své deto...

Hlívové řízečky

Hlívové řízečky se hodí se ke všemu – k salátům, k teplé zelenině, do placek nebo jen jednoduše s chlebem a nějakou salsou či dipem.

Bob zahradní – zdravá jarní zelenina

Bob zahradní je typickou jarní zeleninou. Je nejen velmi zdravý a bohatý zejména na železo, ale hlavně chutný a snadný na pěstování takřka kdekoli. Víte, j...

Ezogelin çorbası – turecká hustá polévka

Dnes se s vámi podělím o recept na polévku z turecké kuchyně, která doslova voní Anatolií. Hlavní složkou této výživné, chutné a přitom jednoduché polévky ...

Bohaté fusilli s květákem

Tento recept je bohatý nejen na ingredience, ale hlavně na vůně a chutě, které s v něm krásně se prolínají. Pro milovníky těstovinových jídel.

Veganský Mac and Cheese

Příznivci originálních receptů a tradic se asi chytnou za hlavu! Co má tohle společného s klasickým Mac and Cheese? Ochutnejte a posuďte sami.