Dnešní pitná voda už není to, co bývala dřív. Často obsahuje nepříliš vhodné látky a zbytky antibiotik, pesticidů aj. Přitom čistá a čerstvá voda je jedním z nejdůležitějších základů pro zdravý život. Jedním ze způsobů, jak to změnit, jsou filtrační systémy na vodu. Vyzkoušeli jsme filtr Berkey a domluvili pro vás slevu až několik tisíc Kč.

Takto vypadá naše vodovodní potrubí

Viděli jste někdy potrubí, ze kterého teče kohoutková voda? Tak se podívejte na fotky níže. Nevypadá to moc vábně, že? To je důvod, proč je důležité věnovat vodě pozornost a zamyslet se nad tím, co pijeme. Voda je jedním z nejdůležitějších základů pro zdravý život.

Jaká je chuť filtrované vody?
A pokud se ptáte, jak přefiltrovaná voda systémem Berkey chutná… jako voda ze studánky. Když jednou zkusíte, už nebudete chtít jinou a poznáte ten rozdíl vždy, když si někde nalijete z kohoutku :-) A navíc nemá nepříjemnou chuť, ani zápach jako kohoutková.

Filtrační systém Berkey

V naší domácnosti na úpravu vody používáme systém Berkey. Odstraňuje viry, patogenní bakterie, cysty a parazity z vody, stejně jako zdraví škodlivé chemické znečišťující látky (i těžké kovy a chlór) a jiné nečistoty, ale přitom ponechává v pitné vodě základní minerály (voda z jiných filtračních systémů je většinou na minerály chudá). Zajímavé je, že dokáže odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, ale zachová v ní minerály.

Krom toho, že voda z něj je čistá, velmi chutná a lahodná, tak má i pěkný design a v kuchyni vypadá elegantně :-) A není třeba žádné složité instalace, připevňování nebo vrtání v kuchyni.

Lze s ním přefiltrovat jak vodu z kohoutku, tak také neupravenou vodu z jiných zdrojů. Berkey se používá i při katastrofách (filtrují 8x rychleji než jiné systémy a jsou velmi výkonné) – gravitační filtraci používají mezinárodní humanitární organizace, jako je UNICEF, mírové sbory, Červený kříž, misionáři a humanitární pracovníci ve více než 140 zemích na celém světě.

Bereme ho s sebou

Cestovní Berkey filtr a láhev s filtrem

Systém Berkey je natolik skladný, že se dá vzít kamkoliv s sebou. Stačí jen horní část zasunout do dolní a dá se vzít na dovolenou, do zahraničí, na kempování, na rekreační lodě, chatu atp. Pokud ale častěji cestujete, vyplatí se investovat do menšího cestovního Berkey filtru.

A na menší výlety se hodí přenosná láhev s filtračním systémem. Já ji používám hodně když cestuji a nemám v kufru místo na celý filtr, např. do Mexika a na Bali, kde se nefiltrovaná voda nemůže pít a balená voda je neekologická, anebo ven např. do lesa, kde už i voda z potoka nebo jezera je často kontaminovaná.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové klubu Jíme Jinak mají nadstandardní slevu [ přihlaste se ] na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky) v e- shopu www.traminal.cz. [ přihlaste se ].

Členové klubu Jíme Jinak mají mimořádnou slevu [ přihlaste se ] na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. [ přihlaste se ].

Na ostatní značky mají členové slevu 10 % v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[ přihlaste se ].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [ přihlaste se ].

UPOZORNĚNÍ
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!

Jídlo je perfektní, i děti uždibují (Lada)

Lada: Dneska třetí den a jídlo za mě perfektní....

Z jídel jsem nadšená, jedí to i moji chlapi

Maca.s.: Z jídel jsem úplně nadšená, už jsem dělala...

Výborné recepty

Zlatka: Již týden vařím podle vašich receptů, výborné!

Cítím se lépe, kila mizí a manžel si pochutnává se mnou (Jarmila)

Jarmila: Ahoj všichni, chtěla bych touto cestou moc poděkovat...

Jsem ráda, že jsem do toho šla!

Giana: Chtěla bych moc poděkovat za celé zpracování kurzu,...

Jíme jinak je fantastický web

Sisi: Jíme jinak je fantastický web, který vás musí...

MŇÁM! Zatím nejlepší polévka! I manžel profík kuchař chválil

Gitaberangb: MŇÁÁÁM!!!! Zatím pro mě nejlepší polévka - JJ...

Všechny vaše recepty jsou úžasné

Bobina: Všechny vaše recepty, které jsem zatím vyzkoušela (hlavní...

Méně únavy a čistší pleť (Daniela)

Daniela: Moc Vás zdravím a i já bych ráda...

Díky Klubu jsem za měsíc zhubla 6 kilo a cítím se skvěle

Hana a Olda: chci Vám moc poděkovat za úžasné recepty,...

Jste pro mě životní inspirací

Alena: moc děkuji za super stránky a za to,...

Stojí to za to!

Pařízková: Ahoj všichni, jsem ráda, že jsem s jj...

S vámi je očista vždy příjemnější

Iva: Každý rok si říkám, že budu šetřit a...

Zvládl jsem si dva měsíce vařit sám, i když dřív jsem vařit neuměl (Jaroslav)

Jaroslav: Dobrý den, chtěl bych zhodnotit jarní očistu, která...

Po 3 týdnech detoxu se cítím báječně (Věra)

Věra: Evi, opět naprosto úžasný oběd. Dcera se cpala...

Je mi skvěle na duši i po těle (Jana)

Jana: V článcích a komentářích na webu Jíme Jinak...

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

  • Nemám, mám studniční vodu a filtr, ale jakákoli vědomá úprava vody určitě pomůže. Víme, že vliv má i myšlenka, vyřčené slovo, takže karafi s květem života apod. jistě pomohou vodu oživit a vrátit charakter, který má v přírodě. Mikroplasty, bakterie apod. ale asi bude potřeba ošetřit jinak.

  • Do kolonky s názvem SLEVOVÝ KUPÓN. TEď jsem to zkoušela a funguje. Ale podívej se do řádku, kde je to zboží, ta sleva se objeví u něj, ne dole v součtu.

 1. Dobrý den, chci si koupit tento filtr na vodu, ale nevím, jak velký. Jsme dvoučlenná rodina, občas přijedou děti. Vařím téměř denně, ale v přiměřeném množství. Jak dlouho může voda stát ve filtru, aniž by přišla o svou nabytou kvalitu?

  • Záleží, kolik vody se vám během dvou tří dnů podaří spostřebovat, pak je dobré dát novou. Někdo to řeší tak, že vodu přefiltruje a dá do lednice, čím ji má na delší použití. Někdo v ní vaří úplně vše a případným přebytkem zalívá kytky. My máme 5 litrů a co dva tři dny ji dolívám. Ale nevařím z ní, máme dobrou studniční, tuto bereme jen na pití. Jsme většinou 4.

 2. Dobrý den, reference na tento filtr se ke mně dostaly už z více stran. Mám doporučení, ze si mám koupit rovnou ten filtr na 8 filtračních jednotek, pokud z toho chci i vařit. Jakou máte zkušenost vy? Pokud jsme 4-členná rodina s denním vařením, s dítětem doma na MD…
  Děkuji moc.

  • Edito, to pak asi jo. My jsme doma teď průměrně čtyři a ten velký filtr máme na den dva, což je ideální, že tam ta voda nestárne.

 3. Dobrý den. Dekuji za zajimavou navidku. Jen bych se chtěla zeptat na jakém principu filtr pracuje? Nejde o reverzní osmozu? Tzv.docista dočista…. Předem děkuji za informaci. Renata

 4. Zobrazit všech 12 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKorejská kimchi pizza
Další článekOříškové minimuffinky