Domů > Magazín > Hubnutí

7 nejšílenějších diet, které vám zaručeně zničí zdraví

Nespočet diet a detoxů slibujících vyčištění těla a rychlé shození přebytečných kilogramů vykukuje na každém kroku. Získáte díky nim sice krátkodobé výsledky, ale že kila potom naberete zpět, to už vám nikdo neřekne. Některé z nich jsou tak drastické, že je ve hře i vaše zdraví. Podívejte se na ty nejšílenější.

Sušenková

Zní to lákavě jíst sušenky, že? Ale na ty s čokoládou můžete zapomenout. Tuto dietu vymyslel doktor Sanford Siegal a jeho sušenky obsahují oves, celozrnnou pšeničnou mouku, rýži a otruby. Můžete jich přes den sníst kolik chcete a jediné malé hlavní jídlo vás čeká večer. Tato dieta rozhodně nezajistí optimální přísun živin a navíc je kvůli pečeným vysušeným sušenkám pro organismus velmi stahující.

Monodieta

Při této dietě se několik dní jí pouze jedna potravina – většinou se jedná o některý z druhů ovoce (např. jablka nebo grepy). Po pár soustech jí budete mít dost a navíc tělu budou scházet živiny z pestré stravy. Jakmile se vrátíte zpět ke svému obvyklému jídelníčku, naberete svá kila zase zpět.

Dětská

Připravte si mixované kašičky, přesnídávky a pyré, kterými nahradíte 1-2 hlavní jídla. Poslední jídlo má být lehké a pouze v malém množství. Toto stravování nezajistí dostatek živin a energie pro dospělou osobu.

Spánková

Když spíte, tak nejíte. Takto hubl například Elvis Presley. Dieta lidem doporučuje, aby co nejvíce spali (třeba i několik dní pomocí sedativ a prášků na spaní) a méně jedli. Je tu ale riziko, že už se nemusíte probudit…

Polévková

Při této dietě se jí 2-3x denně zelná polévka spolu s dalšími nízkokalorickými jídly jako je banán nebo mléko. Opět se jedná o krátkodobou dietu a při návratu zpět ke klasickému jídelníčku přijde tzv. jojo efekt.

Tasemnicová

Někteří lidé (například i operní diva Maria Callas) jsou schopni kvůli vysněné postavě jít i do těchto velmi drastických metod jako je spolknout vajíčko tasemnice, kterou poté krmí tím, co jí. Až jsou spokojení se svou váhou, nechají si napsat antiparazitní léky.

Diety dle celebrit

Herečka Megan Fox si pravidelně dopřává jablečný ocet pro spálení tuku. Beyoncé pije ve velkém množství detoxikační nápoj z citrónu, javorového sirupu a cayennského pepře. Madonna praktikuje dýchací dietu, kdy si vezme prázdný talíř a předstírá, že jí nebo pouze vdechuje vůně jídla. Victoria Beckham drží dietu “5 hands”, při které jí 5x denně porci, která se jí vejde do dlaně.

Chcete shodit přebytečná kila natrvalo?

Diety jsou vždy jen krátkodobá a ošemetná záležitost. Mohou vám více ublížit, než pomoci. Pokud chcete mít trvale štíhlé tělo, je třeba udělat trvalou změnu. Nevíte jak na to? Pojďte s námi do podzimního programu , kde se budeme společně podporovat a společně zdravě a trvale hubnout.

Během 8 týdnů vás naučíme zdravě nakupovat, vařit a jíst, navíc dáme do pořádku váš domov – všechno se vším souvisí. V rámci podzimního online programu se pustíme i do vánočních příprav, abychom si mohli v klidu užívat Advent, protože to už tu bude biologická zima a bude čas pro odpočinek, nikoliv pro typický předvánoční stres. Jídelníček v kurzu je samozřejmě na podzim a zimu nastaven.

Tak co, jdete do podzimního detoxu?

Jdu do podzimního detoxu

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

33 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Chci jit do toho a zhubnout 16 kg

S radostí jdu do toho ! :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

51
6

Jak přežít Vánoce ve zdraví a bez přibírání

Vánoce byly vždy tradičně symbolem klidu a míru. Ale opak je pravdou. V dnešní době jsou spíše symbolem stresu, nervů a honění se s cílem mít všechno perfe...
128
5

Jak rychle a zdravě zhubnout bez cvičení

Dá se zhubnout zdravě bez cvičení? Bez mučení a drastických diet? Ano! Máme to vyzkoušeno nejen my, ale další stovky žen! Zkuste to taky.