Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Čteme jinak!

Možná máte chuť si odpočinout od všeho vaření a vychovávání děti a něco pěkného si přečíst. I na to se u nás pamatuje!

Kniha Literární monády je souborem úvah o literatuře, ukázek z knih všech žánrů, od Rychlých šípů až po Bibli, a představuje úplně nový pohled na vývoj evropské kultury. Vesmírné energie jin a jang tu slouží jako nástroj k pochopení zapeklitých textů a v jejich světle najednou všechno dává větší smysl. Přestože mají Literární monády (ve slangu jejich tvůrců Limonády) ambici stát se učebnicí pro novou dobu, hlavním záměrem bylo nabídnout dílo čtivé a poutavé, které bude bavit průměrně sečtělého čtenáře ne jen jako kniha o knihách, ale i jako kniha sama o sobě. Podle prvních reakcí na tuto žhavou novinku (vyšla 8. 11. 2016) se to podařilo měrou vrchovatou.

Jedna ze čtenářek řekla: “Já si knížky kupuju tak, že je otevřu na náhodné stránce, a když mě to chytne, tak to koupím. A tady mě chytla každá věta!”

Rozumí se, že v tomto pojetí, kombinujícím přístup západní i orientální kultury, nelze zapomínat ani na jídlo. Novinkou v literárním bádání je proto především vztažení kulturních epoch a jejich reprezentativních děl k převažujícímu způsobu stravování té doby. Některé dílčí eseje vyšly už ve zkrácené podobě v časopise Zrnění, pro většinu textů je to však premiéra.

Není vyloučeno, že se literární vědci této práci vysmějí. Jenomže stejným způsobem se vysmívají odborníci na výživu našemu stylu stravování. Takže když už jíme jinak, můžeme i číst jinak, ne?

A třešinka na dortu: nakladatelství Cherm poskytuje všem členům Klubu Jíme Jinak nebo předplatitelům Magazínu Zrnění slevu 20%!

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak a předplatitele online Magazínu Zrnění

Klubáci a předplatitelé online Magazínu Zrnění mají na tento titul 20% slevu. Slevu uplatníte přímo na stránkách vydavatele při zadání objednávky.

Pro uplatnění 20% slevy zadejte při nákupu do poznámky slevový kód: [přihlaste se]

Více na www.cherm.eu

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Školením bohemista a hispanista, životními zážitky a směřováním spíše dřevorubec, spisovatel, scénárista, písničkář, gelototerapeut, cestovatel, průvodce, gymnaziální profesor, šéfredaktor Zrnění, lektor, překladatel a šťastný otec, který za vše, co je v něm dobré, vděčí kromě rodičů zejména své ženě Kláře.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Anotace v článku musí být napsaná s velkou nadsázkou, protože dlouhodobé půsty_ úplné i částečné vycházejí z křesťanství. Moje rodina na Slovensku drží jak vánoční tak velikonoční půsty s vyřazením živočíšních produktů a cukru, takže je to velký nesmysl. Krom toho úplně běžně nejí maso ve středu a v pátek. Nevím co praktikuje pán, který napsal článek…

Honza Jícha
15. 11. 2016

Ahoj, homeopatika nepoužívám, protože je k ničemu nepotřebuju, ale černou magii v tom nevidím, spíš placebo. Přesvědčivé důkazy o jejich účinnosti jsem zatím nedostal. Jestli se v tomhle oboru něco Bohu příčí, tak je to rozhodně spíš farmaceutická petrochemie než účinné látky zředěné na nepatrno. Ale ke zhlédnutí velmi doporučuju Homeopatickou kliniku: https://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0.

Ukázat další komentáře