Domů > Magazín > Blog

Letní hříšky se ozývají

Kamarádi ruší návštěvu za návštěvou. Anička je nemocná. Matýsek má rýmu. Všichni, kdo se nebojí koronaviru, to svádějí na podzim. Prý to tak je každý rok. I my tohle období pamatujeme v minulosti jako usmrkané a ukašlané. Ale není to vina podzimu, že vytahujeme kapesníky a necítíme se dobře.

Letní prohřešky se sečetly

Ono se to nezdá, ale léto je přímo nabité prohřešky proti zdravému životnímu stylu – jíme pozdě, ponocujeme, pijeme alkohol, grilujeme. Do toho přes den spousta ovoce, smoothies, zmrzliny, sem tam kávička a dortík. A na jedno tělo je toho najednou moc. Nechápejte mě špatně, nemám nic proti oslavám, letnímu režimu a vybočení z běžného jídelníčku. Přátelé, jídlo, oslavy, to všechno k životu patří. Ale když to takhle praktikujeme celé léto, nemůžeme se divit, že se na podzim začne tělo zbavovat přebytků, které ve formě tuku a hlenu uložilo. Teď na podzim by nám moc dobře nesloužily žádné přebytky. Zahleněné plíce by byly živnou půdou pro viry a bakterie a to je teď strašák číslo jedna. Takže tělo se čistí.

Leze ven – a to je dobře!

Zlobíme se, že nám teče z nosu, že máme ucpané dutiny nebo kašel. Snadno zapomeneme, že je to super funkce našeho těla, které si umí poradit, pokud mu neházíme klacky pod nohy. Naše obrané mechanismy skvěle pracují a všechno nepotřebné posílají pryč, aby se to tam uvnitř “nekazilo”. A když je odpadu víc než kolik dokážeme vyloučit stolicí, potem, dechem a močí, tak se tělo čistí přes sliznice a pomáhá si, jak to jen jde. Někomu se proto zhorší pleť, jiný má rýmu jak trám, další kašle, až uši zaléhají. Měli bychom být vděční, že se tělo odpadu zbavuje a měli bychom tento čistící proces podpořit!

Jak detoxikovat tělo

  1. Nepřidávejte dovnitř další odpad – vynechte průmyslově zpracované potraviny plné cukru, bílé mouky a éček. Omezte těžká jídla, která se špatně tráví, jako je kupované pečivo, masné výrobky, sýry, cukrovinky, smažené potraviny, fast food apod.
  2. Nasaďte potraviny, které nám pomohou tělo vyčistit díky vysokému obsahu vlákniny – zeleninu, obilí, luštěniny. To je super přírodní kartáč, zároveň také zdroj minerálů, které nám pomohou nastolit chemickou rovnováhu v překyseleném prostředí našeho organismu.
  3. Přidejte potraviny, které vyloženě čistí a léčí. Jednou z nich je kvašená zelenina – skvělý zdroj vitamínu C a probiotik, přirozený povzbuzovač naší imunity a nejlepší prevence před chřipkami a nachlazením. Další je ječmen a perličkový ječmen. Ty dokáží naše tělo zbavovat usazeného hlenu.
  4. Přidejte pohyb na vzduchu a pořádné dýchání – to je velmi důležitá část čistícího procesu, kterou během podzimních plískanic máme tendenci šidit. Když však k očistnému jídelníčku přidáme pohyb a cvičení, samozřejmě všechno půjde mnohem snáze.

Přidejte se k nám do Podzimního detoxu

Pokud si neumíte sami sestavit chutný a vyvážený podzimní jídelníček, nebo nemáte tu správnou disciplínu a vůli, nezoufejte. Máme ještě jeden tip, který vám pomůže tělo vyčistit a zároveň doplnit to, co tělu díky nevhodné stravě chybí, přidejte se k nám do online kurzu Podzimní detox.

V Podzimním detoxu je připravený jídelníček na 6 týdnů (od snídaně, přes svačiny až po večeře) včetně receptů a nákupního seznamu. Začátečníci mohou s námi dokonce vařit některá jídla podle videí. Společně se budeme 8 týdnů krok za krokem věnovat tomu, abychom si upravili stravování k lepšímu, dali do pořádku naše zažívání, upravili váhu a cítili se i na podzim psychicky silní. Kurz probíhá online, z pohodlí vašeho domova. Na každý týden je připraveno několik krátkých videí, které vás naučí principům Jíme Jinak a provedou vás detoxem.

Celým kurzem vás živě povedeme, podpoříme a namotivujeme – jednoduše vás v tom nenecháme plavat :-) A vy už se za pár týdnů budete cítit lépe, těšit ze zdravějšího těla, shozených kilogramů a ze spousty energie, která se vám po vylepšení jídelníčku vrátí. Navíc letos máme v programu profesionální lektorku jógy – Ivu Poběžalovou. Ta vám ukáže skvělé cviky na detox. I letos se máte na co těšit – podívejte se a zjistěte o detoxu více .

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář