Nic není tak zlé, jak se zdá (Eva, 39 let)

4

Ráda bych také přispěla svým krátkým příběhem, abych možná trochu pomohla těm, kteří mají podobné pocity  jako já, že stále dělají chyby a stále nejsou perfektní, nejsou dost dobří jako ostatní a mají výčitky.

Nejsem perfektní a tak dobrá jako ostatní

Milí příznivci JJ, pravděpodobně jste již četli spoustu článků na těchto stránkách o tom, jak změna stravy mnoha lidem změnila život, jak se jim podařilo radikálně zlepšit všemožné nemoci, fyzické i psychické neduhy. Já také, desítky….Nejsem závistivá a všem jejich úspěchy strašně moc přeju. Obdivuji, jak třeba lidé zvládnou ze dne na den udělat radikální řez a být z nuly stoprocentní, ale vždycky mám pak po takovém čtení větší či menší pocit, že já jsem totálně v háji a nikdy jim nebudu sahat ani po kotníky :-). Máte to tak někdy podobně?

Ono totiž nic není tak, jak to aktuálně vypadá…

Tak abych to vzala od začátku. Na stránky Jíme jinak jsem přišla již před 6,5 lety. Od dětství trpím nebo vlastně teď už můžu říct: “trpěla jsem” příšerným atopickým ekzémem, který se léčil, nebo spíše potlačoval, kortikoidními mastmi. Nezbavila jsem se ho ani v dospělosti, přestože se říká, že většinou v pubertě zmizí. U mně to bylo naopak. Stále horší a horší, nejhorší období jsem si zažila po porodu. Nikomu nepřeji nic podobného zažít.

V té době mi právě manželova nevlastní teta pověděla o Jíme Jinak, protože řešila stejný problém u dcerky a začala řešit tento problém změnou stravy. Řekla jsem si, že už jsem v životě vyzkoušela snad úplně všechno, co by mi mohlo ke zlepšení pomoci a zároveň jsem chtěla tu nejlepší možnou stravu pro svoji dceru, aby nikdy nemusela zažívat, to co já. Takže jsem se rovnou přihlásila do klubu JJ, začala čerpat informace, také jsem si koupila knížku paní doktorky Strnadelové Radost ze zdravých dětí, následně absolvovala Jarní očistu, Vánoce jinak, zkrátka začala jsem jíst úplně jinak a můj stav se postupně zlepšoval.

Musela jsem podniknout i dalších pár věcí mimo změny stravy, bez nichž  bych se asi nedostala tam, kde jsem a neuzdravila se. Také “pročistit” svou mysl, protože jak se říká, 90% nemocí je psychosomatického původu. Ale zmákla jsem to. Nejsem 100% zdravá, to říct nemůžu, padají mi vlasy, lámou se nehty, mám horší zrak, bolí mě krční páteř, stále je zkrátka na čem pracovat, ale ekzém je konečně pryč a občas se mi udělají jen drobné flíčky v loketních jamkách.

Připadala jsem si jako totální ztroskotanec

X let jsem v klubu Jíme jinak nebyla. Před pár týdny jsem dostala pozvánku do Klubu a řekla si: “A sakra, to je jasné znamení!” :-). Zdraví se mi zlepšilo, zdravě jím pořád, ale já už nejsem tak důsledná, jak jsem bývala dříve a pokud se znovu přihlásím a zaplatím roční příspěvek, bude mě to motivovat k tomu, abych se opravdu držela a jela od rána do večera jenom na Jíme Jinak.

Po pár dnech jsem měla pocit zase totálního ztroskotance. Ráno jsem byla schopná začít polévkou nebo kaší, oběd taky 100%, ale ty večery….tláskačka na noc, nezdravé slané pochoutky, přejídala se. Byla jsem z toho fakt špatná. “Já jsem tak tragická, že nevydržím ani jeden jediný den bez chyby?”. Byla jsem ze sebe zase děsně zklamaná a chtěla jsem se z klubu odhlásit, že nestojím za nic a nemá to smysl.

Musím moc poděkovat Evče, jak mě podpořila, do ničeho nenutila, ale fakt podpořila v tom smyslu, že nejsem sama, kdo není 100%, a že mi pomůže, když budu sdílet v klubu nejenom svoje úspěchy, ale i se dokážu vypsat z depky, když se nebude dařit. Byla jsem fakt v nějaké depresi a nechápala jsem, proč tak jednám. Druhý den jsem se cítila mnohem lépe a rozhodla jsem se, že v klubu zůstanu.

Úplně jsem zapomněla, co se všechno zlepšilo

Když jsem byla v klubu před šesti lety, vedla jsem si deník a všechny materiály jsem si ukládala do jedné složky v počítači. Napadlo mě, že se tam podívám a pročtu si, v jakém jsem byla stavu. Víte, člověk strašně rychle dokáže zapomenout na to špatné, když už je to pryč, ale jakmile si to zpětně přečte, hned se mu vrátí, jaké pocity tehdy měl. Jak jsem byla zoufalá, celé tělo mě bolelo nemohla jsem vůbec v noci spát, musela jsem se pořád mazat, byla jsem děsně nervní a podrážděná….to všechno je teď pryč a je to jenom mojí zásluhou….můžu být na sebe pyšná, co jsem všechno dokázala, k čemu jsem se odhodlala a překonala se.

Člověk si pak opravdu uvědomí, jak je silný, i když si myslí, že vůbec není. Dalo mi to velkou sílu. A jenom doporučuji, když je vám blbě a jste na dně, vypište se z toho, nahrajte si to na diktafon, cokoliv, ať můžete zpětně sledovat, jak se posouváte vpřed. Cesta je cíl a člověk si pak může více vážit toho, co dokázal. Každá drobná změna životního stylu se počítá…Buďte na sebe hodní, pochvalte se za každé perfektní jídlo, nebo když se vám něco povede… a pokud se nepovede, nevěšte hlavu, ráno bude lépe, kamarádi v klubu poradí a podpoří a hned bude zase hej 🙂

Hubnutí s Jíme Jinak je hračka

A mimochodem hubnutí s Jíme Jinak je fakt hračka. Ani na živé stravě, ani když jsem byla jenom na odšťavňovači se mi nepodařilo dostat na 61 kg jako s JJ, teď se k nim po pár dnech tohoto jídla (viz fotky z naší kuchyně) opět blížím…i když občas ulítnu, 3 kg už jsou dole. Hlavně se necpat na noc a kolem kuchyně po 7. hodině radši vůbec nechodit, to je moooc důležité 🙂

Přeji krásné léto všem a ať se vám daří.

Eva

Po kurzu mě vyřadili z diabetologie

Lentilka: Já se minulý rok přihlásila do Vánočního kurzu...

Už si nedovedu představit talíř bez zeleniny

Marie: Jídla mi moc a moc chutnají! Dole 2...

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Konečně jsem začala chutně vařit

Julajka: Chtěla jsem Vám poděkovat za úžasný kurz, pečlivě...

Největší hubnutí nastalo po vysazení cukru a bílého pečiva

Mrask: Dobrý den, začala jsem asi 14 dní před...

Moje tělo po vašem jídle přede blahem

Verulka: Ja som tak nadšená 😀 Kvôli svojím zdravotným...

Konečně jím pořádně jídlo!

Michaela: Chci moc poděkovat za detox. Konečně jsem se...

Splaskla jsem v obličeji a mám lepší náladu

Stipl2: Po týdnu mám 2,5 kg dole a vidím,...

Neuvěřitelných 13 cm v pase dole!

Iveta: Od začátku ledna mám 5 kg dole, díky...

Pomohli jste mi zachránit maminku

Pátik: Pomohli jste mi zachránit maminku. Měla deprese a...

Děkuji za to, že jste normální ženské, a předkládáte to nejlepší, k čemu jste se dopracovaly

Renča: Prochechtala kus včerejšího dne při pročítání webu JJ...

Jíst jinak je to nejlepší, co mě mohlo v životě potkat

Zabazaba: Jíst jinak jsem začala kvůli své dceři s...

Konečně zdravý jídelníček

Ilona71: 2,5 kg dole. Jsem moc rada za tento...

Cítím se skvěle a moje tělo nasává živiny

Iva: Dobrý den, jsem velice překvapena! Moje tělo reaguje...

Přestala mě pálit žáha, ustaly trávicí problémy a kalhoty se oblékají snadněji

Ilona: Cítím se lépe: nepálí mě žáha, nemám žádné...

Jsem ráda, že jsem na vás narazila v pravou chvíli

Mayf: Dobrý den, jsem rada, že jsme na vás...

4 komentáře. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  1. Krásné počteníčko 🙂 na dálku posílám pomyslnou podporu,každý den holt není stopro,ale to nám vůbec nevadí,hlavně že víme proč tady na té cestě jsme a jdeme tím správným směrem a je nám dobře 🙂

    • přesně tak, moc děkuji, hlavně, že jsme našli, co nám vyhovuje a přibližujeme se postupně k cíli..už v tomhle máme velké štěstí, že nevkládáme svoje osudy do rukou lékařů a sami se snažíme…krásný den, přeji

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekČas sušení bylinek a koření
Další článekTofunéza aneb tatarská omáčka z tofu