Domů > Zdravé recepty > Přílohy

Vločková kaše se “špekem”

Uvařeno
bez lepku
bez mléka
sezóna zima

Asi vás překvapí, že se tady vyskytuje slovo špek, ale když se začtete do receptu, zjistíte, že se o opravdový špek vůbec nejedná. Rychlá a velmi chutná snídaně vás zasytí na celé dopoledne a dodá vám i spoustu důležitých látek.

Ingredience
pro 4 osoby
 • 1,5 hrnku ovesných vloček
 • 1 větší cibule
 • 1 velká petržel nebo celer
 • olej
 • sůl
 • zeleninový vývar nebo horká voda
 • sójová omáčka
 • slunečnicová semínka nebo gomasio
 • kysané zelí nebo kvašená zelenina

Živana s námi je v každé jarní očistě a v každém vánočním půstu, ačkoli neměla vážné zdravotní problémy ani nadváhu. ...

Jak připravit ovesnou kaši

 1. Vločky na sítku dobře propláchneme, zalijeme vývarem, nebo horkou vodou, lehce osolíme a dáme na 15 minut vařit.
 2. Cibuli nakrájíme na malé kostičky, petržel, nebo celer, můžete i oboje na drobné kostičky a vše restujeme na pánvičce s olejem a solí.
 3. Restujeme raději na mírném plameni a déle to zlatohněda.
 4. Vločky zkontrolujeme, zda mají dost vody, když tak vodu doplníme.
 5. Vločkovou kaši posypeme restovanou zeleninou, která chutná jak špek, posypeme dýňovým gomasiem a přidáme kopeček kysaného zelí nebo jiné kvašené zeleniny.
 6. Můžeme ozdobit čerstvými bylinkami.

Praktické

 • Místo vloček můžeme použít jakoukoliv uvařenou, nebo zbylou obilovinu, když si jí uvaříte den dopředu, pak máte snídani hotovou během 10-15 minut. Uvařené obiloviny můžete v lednici skladovat několik dní.
 • Pokud máte bezlepkovou dietu, volte bezlepkové ovesné vločky.

Kombinujeme

 • Můžeme použít i jako přílohu k hlavnímu jídlu, nebo jako jednoduchou večeři.

Obměna

 • Místo ovesných vloček můžeme použít jiné vločky nebo jakoukoliv jinou obilovinu. Výborná je rýže vařená s pšenicí, bulgur nebo kroupy a krupky.

Děti

 • Kaše bez soli je vhodná i pro nejmenší děti. “Špek” je vhodný až pro větší děti od 2 let.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

21 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ😋😋😋,dnes ráno jsem si uvařila do práce na snídani,navrch osmahla cibulku z celerem a pridala slunečnicový seminka.Moc sem si pochutnala,tuhle kombinaci budu delat často,děkuji za výborný recepty.Dělám podle vás dezerty a na to že jsou sladký minimálně tak aji manžel si dá a to je co říct🤩.Díky za Vaše stránky

Mňam 👍

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Kopřivová pomazánka

Mladé kopřivy jsou plné léčivých látek a minerálů. Jedna z cest, jak využít jejich detoxikačních schopností a obohatit si jídelníček, je přidat je do pomaz...
32
26

Pikantní jáhlová kaše s dýní a hráškem

Jáhlová kaše vhodná i s sebou i do krabičky nebo do sklenice. Můžete si ji vzít na cesty, do práce nebo výlet do přírody.

Ligurská jednoduchá panissa

Ligurská panissa je vynikající přílohou. S receptem si můžete opravdu pohrát a obměňovat do nekonečna.