Chorvatsko se zdravou stravou (léto 2019)

4

Chtěli byste jet k moři, odpočinout si a přitom se zdravě najíst? Pak vyrazte na pobyt do Chorvatska, kde se postarají i o vaše děti.  Letní pobyty na ostrově Čiovo probíhají v klidném místě s pláží blízko ubytování, do města na městské pláže je to však kousek a do historického Trogiru také. Členové Klubu samozřejmě ušetří!

Pobytové zájezdy na ostrově Čiovo

Apartmánové domy, kde jsou naši hosté ubytováni, se nacházejí jen kousíček od moře. Vaříme zdraví prospěšnou přírodní stravu. Pro děti připravujeme dvakrát denně pestrý program. 15 min pěšky trvá cesta k rušným městským plážím s veškerým komfortem kavárniček a různých atrakcí, 3 km vzdálené je okouzlující historické město Trogir, postavené v benátském stylu. Letiště Split je vzdáleno cca 6 km.

Kdy

 1. turnus:15.-22.6.2019 – kurz KVANTOVÉ OPRAVY s Mirkem Vojáčkem
 2. turnus:22. – 29. 6. 2019
 3. turnus:29. 6. – 6. 7. 2019
 4. turnus:6. – 13. 7. 2019
 5. turnus:13. – 20. 7. 2019
 6. turnus: 20. – 27. 7. 2019
 7. turnus: 27. 7. –3. 8. 2019

Kde

Dalmácie, Čiovo, Okrug Gornji – Bušinci

Ostrov Čiovo je napevno spojen dvěma mosty s historickým městem Trogir. Ze střediska Bušinci (jižní část ostrova) je výhled na ostrovy Šolta, Drveniky a Brač. Velice klidná část ostrova, silnice vede pouze k domům, takže zde neprojíždí mnoho aut. Podél pobřeží vede příjemná promenáda. Jsou zde menší oblázkové pláže s postupným vstupem do vody (vhodné pro děti), sluneční terasy se vstupem do moře po schůdkách, nebo divoká zákoutí zaručující soukromí. Průzračné a čisté moře láká i k potápění. Ani v plné sezóně nejsou pláže přeplněné. Nedaleko apartmánů najdete obchody se smíšeným sortimentem zboží (supermarket, pošta, směnárna, lékárna, menší tržnice a další). Městské oblázkové pláže s restauracemi a bary i středisko vodních sportů a přístaviště výletních lodí – to vše vzdáleno cca 1,5 km. Z ostrova jezdí do města Trogir pravidelný lodní spoj až do nočních hodin.

Ubytování

Apartmánové domy, kde jsou naši hosté ubytováni, se nacházejí 150 m od moře. Nabízíme ve čtyřech domech: apartmaniZORKA,villa SIKIRICA, villaDomora,dům Petar. Všechny čtyři domy jsou blízko moře a nacházejí se na jedné ulici. V apartmani ZORKAse podává strava a probíhá (dětský) program. Domy jsou od sebe vzdáleny pár desítek metrů.

Strava

Vaříme zdraví prospěšnou přírodní stravu ve stylu Jíme Jinak v rozsahu plné penze, tj. snídaně, oběd, svačina, večeře (v pravidelných časech a po dohodě s účastníky).Osvěžující nápoje jsou k dispozici po celý den. Jídelníček je sestavováns využitím makrobiotického systému stravování a tak, aby odpovídal horkému počasí a přímořskému podnebí, a tudíž nás příjemně ochlazoval.V nabídce je dostatek syrových a lisovaných salátů, dostatek zeleniny tepelně upravené, ovocné dezerty, ale i různá smažená jídla – karbanátky, placky, restovaná zelenina. Vše je samozřejmě vždy doplněno bílkovinou a obilninou tak, aby celé jídlo bylo vyvážené co do množství živin, vitamínů a minerálů. Suroviny, které používáme, jsou z části v bio kvalitě. Na vyžádání je možné připravit speciální stravu (bezlepkovou, dětské příkrmy apod.). Jednou až dvakrát týdně jsou do jídelníčku zařazeny čerstvé ryby.

Program

Každý den před snídaní si můžete přímo u moře zacvičit ranní harmonizační cvičení (masáž DO-IN, harmonizační orgánová sestava, kloubová rozcvička, qi-gong aj.) Denně vždy jednu hodinu po obědě a jednu hodinu po večeři připravuje zkušená animátorka program pro děti(tvoření, malování, ale i různé hry a pohádky). Dospělí účastníci se často a spontánně setkávají na terasách domu Zorka a povídají si, besedují, užívají krásného výhledu na moře, nebo naslouchají zvukům cikád za teplých letních nocí. Nepravidelně a podle dohody s účastníky organizujeme večerní besedy na různá aktuální témata. Jednou týdně je v nabídce procházka historickým městem Trogir s průvodcem, na začátku každého turnusu poznávací vycházka po ostrově Čiovo a jiné.

Pro koho je pobyt určen

V pobytovém středisku Bušnici si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak sportovci, mladí lidé, páry bez dětí i senioři. Maminky s dětmi ocení nejen blízkost pláže, ale i minimální provoz aut na silnicích, mládež i dospělí uvítají večerní procházku po městské pláži, nebo historickým městem Trogir plným hudby, obchůdků a rozličných dobrůtek.

Cena

termín ubytování
15.-22.6. 22.-29.6. 29.6.-20.7. 20.7.-3.8.
dospělý 9 995 10 495 10 995 11 495
dítě do 15 let 6 995 7 495 7 995 7 995
dospělý/ Delano 10 995 11 495 12 995 13 495
dítě / Delano 7 495 7 995 8 995 8 995

Děti do 3 let bez nároku na lůžko ZDARMA.

v ceně je zahrnuto: 7x ubytování, 7x plná penze včetně nápojů (zdraví prospěšná harmonizující strava, suroviny z části v bio kvalitě), pobytová taxa, lůžkoviny, spotřeba energií a vody,wi-fi, klimatizace,parkování u domu (není hlídáno), dětský a turistický program, závěrečný úklid
v ceně není zahrnuto:doprava a transfery, cestovní pojištění– DOPORUČUJEME!, výlety pořádané místními organizacemi, závěrečný úklid (standardně po sobě uklidit), případné fakultativní výlety

Rezervace a více informací

Akci pořádá cestovní kancelář Duhový koník s.r.o.: tel.: 602558972, mail: info@duhovykonik.cz.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají slevu 10% na všechny pobytové zájezdy v Chorvatsku Duhového koníka v roce 2019! [ přihlaste se ]. Slevu mohou využít pouze členové Klubu Jíme Jinak a s nimi ubytovaní partneři a děti.

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Jíme jinak je fantastický web

Sisi: Jíme jinak je fantastický web, který vás musí...

Díky JJ mě to vždy nakopne zkusit něco nového

Lentvaruzk: Moc se mi vaše videa libí. Děkuji za...

Jsem v klubu již 3. rokem a je k nezaplacení!

Marie J: děkuji za Váš úžasný web. V klubu...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Pochvala a prosba:)

Dobrý den oběma, psala jsem vám už 2x pochvalný...

Za výsledky krevních testů jsem dostala pochvalu (Vlasta)

Vlasta: Ahoj všichni, moc děkuji za tento program. Moc...

Jde z vás nakažlivá energie

Iveta: Jde z Vás ohromná energie, která je krásně...

10 kg dole a krevní testy v normě (Jarmila, 57 let)

Jarmila: Ahoj všem, :-) , Jíme jinak určitě sdílím...

Tomu bych nevěřila: Po 3 dnech na JJ stravě mi splasklo břicho!

cihal: Zdravím vás. Začala jsem dle videa polévkami k...

Jsem ráda, že jsem na vás narazila v pravou chvíli

Mayf: Dobrý den, jsem rada, že jsme na vás...

Manžel ochutnal a jaksi nezbylo (Marie)

Marie: Dobrý den, Evo. Děkuji, že jsem díky Jíme...

Ubývají cm i kg. Stojí to za to!

Ilona: Ahoj, dnes, šestý den - úbytek váhy 2...

Moc se mi líbí nové stránky

Jana: Nové stránky jsou úžasné! Skvěle se v nich teď...

Jíme Jinak není jen o vaření (Šárka)

Šárka: Opět tleskám Evě a všem tvůrcům Jíme Jinak...

Jíme vaše jídla s chutí celá rodina včetně mého 86 letého tatínka (Ingrid)

Ingrid: Evi, moc se mi líbil článek o nakupování....

maják v mlze

Dobrý den, jíst jinak začínám, učím se a moc...

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

 1. My jedeme 4. turnus 6.-13.7. Když jsme to probírali s dětma, jejich reakce přesně vystihly jejich současný přístup: mladšího zajímalo, jestlii tam bude Eva C., zatímco starší se radoval, že je poblíž supermarket a sondoval, kolik bude mít kapesného, aby si tam mohl chodit kupovat bagety.(ale dneska jsem ho utáhla na Seitan v teriyaki omáčce – volám sláva a tři dny se raduju)

  • Tak to já jásám s tebou! :-)) EvaC. tam nejspíš nebude, ale to mu neříkej, nikdy nevíš.

   • Díky, že jásáš se mnou, je to fakt velká podpora, člověk to nemá kde jinde sdílet, jsem za to vděčná, že tu ta možnost je.
    Řekla jsem mu hned, že nemůžeš být všuda a že určitě nějaká akce bude, kde tě uvidí naživo :-) Lepší, aby byl eventuelně pozitivně překvapen než zklamanej.

 2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekObilné vločky – přehled druhů, výroba a skladování
Další článekBabička Alenka