Tato vypadalo léto u nás v zahradě. Pampelišky, hluchavky a jiné typicky jarní květiny vystřídaly ty letní a to v celé své kráse! Jen se podívejte, jak se to u nás zabarvilo! Ozdoba zahrady, ale především talíře!

1Měsíček lékařský

Měsíček zná asi každý. Nejsem bylinkář, ale za to hledám květiny, které jsou jedlé  a ozdobí mi především talíř. Okvětní lístky měsíčku s oblibou dáváme jako “žlutou” nebo “oranžovou” posypku na zeleninovou přílohu nebo ji míchám do hotové rýže. Zvláště v té bílé vynikne barevný kontrast. 

2Brutnák lékařský

Brutnák má krásné modré květy. Hodí se do salátů nebo zase jen tak na ozdobu. Je protizánětlivý a používali jej už naši předkové ve středověku. Je to také výborná rostlina pro včely.

3Violka trojbarevná

Violku okusujeme, jen co vykouknou první květy. Pěstuji ji poprvé a v tom letošním jaře začala kvést až po fialkách, neboli violkách vonných, které se běžně vyskytují v přírodě.  

4Dýně, cukety

Samčí květy dýně a cuket se dají nadívat. Tyto první květy rostlině nechávám, značí mi, že už brzy přijde čas prvních plodů a samozřejmě, v mém případě, ručního opylování :-)

5Sléz maurský

Tento sléz jsem koupila z eshopu se semínky a nelituji. Je to nádhera. Rostliny byly přes léto květy přímo obsypány. A na talíři? Jeden nádherný velký květ nechá vyniknout jakémukoliv talíři! 

Jaké květiny baštíte vy? Pochlubte se do komentáře!  

Vaše Janka

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekCelozrnné muffiny
Další článekKrémová bylinková polévka z patizónu