Domů > Magazín > Žijeme jinak > Ekozahrada

Jedlé květy v permazahradě

Tato vypadalo léto u nás v zahradě. Pampelišky, hluchavky a jiné typicky jarní květiny vystřídaly ty letní a to v celé své kráse! Jen se podívejte, jak se to u nás zabarvilo! Ozdoba zahrady, ale především talíře!

Měsíček lékařský

Měsíček zná asi každý. Nejsem bylinkář, ale za to hledám květiny, které jsou jedlé  a ozdobí mi především talíř. Okvětní lístky měsíčku s oblibou dáváme jako “žlutou” nebo “oranžovou” posypku na zeleninovou přílohu nebo ji míchám do hotové rýže. Zvláště v té bílé vynikne barevný kontrast. 

3denní “Podzimní detox výzva”
Imunita + Jídelníček + Antistres
Tři nabité dny pro vitální podzim!

Rezervovat místo zdarma

Brutnák lékařský

Brutnák má krásné modré květy. Hodí se do salátů nebo zase jen tak na ozdobu. Je protizánětlivý a používali jej už naši předkové ve středověku. Je to také výborná rostlina pro včely.

Violka trojbarevná

Violku okusujeme, jen co vykouknou první květy. Pěstuji ji poprvé a v tom letošním jaře začala kvést až po fialkách, neboli violkách vonných, které se běžně vyskytují v přírodě.  

Dýně, cukety

Samčí květy dýně a cuket se dají nadívat. Tyto první květy rostlině nechávám, značí mi, že už brzy přijde čas prvních plodů a samozřejmě, v mém případě, ručního opylování :-)

Sléz maurský

Tento sléz jsem koupila z eshopu se semínky a nelituji. Je to nádhera. Rostliny byly přes léto květy přímo obsypány. A na talíři? Jeden nádherný velký květ nechá vyniknout jakémukoliv talíři! 

Jaké květiny baštíte vy? Pochlubte se do komentáře!  

Vaše Janka

PS: Cítíte se pořád unavená a bez energie?

Vstáváte ráno s pocitem, že byste nejraději zůstala v posteli? Co si dobít baterky a postarat konečně i o sebe? Je čas na podzimní detox. Mrkněte jak opět získat energii.

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

karla barova
29. 9. 2021

Já bych doplnila třeba lichořeřišnici, má skvělou pikantní chuť. Konzumujeme jak listy tak i květy, v talíři jsou nádhernou ozdobou.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Permazahrada v únoru (Janka)

I když je v únoru stále zima, někde ještě leží sníh a mrazům rozhodně neodzvonilo, a to ani u nás v nížině, jaro je cítit ve vzduchu! Letošní sezóna už opr...

Permazahrada v lednu (Janka)

Leden je čas bilancování loňského roku a vytváření nových plánů na rok nadcházející. Jinak tomu není ani v zahradě. Co se povedlo? Co ne? Co bych letos moh...

Permazahrada aneb chci se naučit vypěstovat si jídlo (Janka)

Permazahrada, to je malý krůček k potravinové soběstačnosti. Jak to všechno začalo…

Semenaření 2.díl – co je důležité vědět, než začneme

Chystáte se semenařit, tedy produkovat vlastní semínka vašich oblíbených plodin, která byste zaseli v další sezóně? V tomto článku najdete informace, které...

Semenaření 1. díl – co je semenaření a proč se do něj pustit

Semenaření je v podstatě pěstování a uchovávání semínek, která můžete příští rok zasadit a nastartovat tak nový koloběh rostlinného života. V tomto článku ...

Přírodní postřiky na zahradní škůdce a choroby

V zahradních centrech je v nabídce velké množství různých zaručeně fungujících postřiků. Pokud nechcete používat chemii, zkuste si vyrobit přírodní postřik...