Domů > Nepřehlédněte

Miso pasty a další výrobky od Kojibakers se slevou 25%

Sháníte chutnou miso pastu bez lepku a bez sóji? Chcete vyrábět bezlepkové amasaké? Vyzkoušejte dobroty od Kojibakers! Kromě skvělých miso past a komekoji mají i úžasné rychlé miso polévky, octy a další poctivě fermentované výrobky. Byli jsme se na výrobu podívat osobně a všechno ochutnali. Vřele doporučujeme!

Navštívili jsme výrobnu firmy Kojibakers

V Kojibakers se vyrábí a kvasí výhradně přírodními postupy. Přednostně z evropských surovin a samozřejmě bez přidané chemie. Striktně za studena bez tepelné akcelerace. Všechny produkty jsou řemeslně, v podstatě ručně, vyrobeny v Hořovicích.

Chutné i pro úplné začátečníky

Všechno jsme ochutnali a testujeme už pár týdnů doma při vaření. Výrobky jsou naprosto skvělé a budou určitě chutnat začátečníkům, protože jsou jemné.

Unikátní Koji výrobky

V nabídce najdete tyto produkty:

  • světlé sojové a hrachové miso pasty, jemné i hrubé konzistence podle vašeho výběru. Lehká miso pasta je vyrobená z kvalitního hrachu poctivým kvašením s vysokým (více než 40%) podílem komekoji. Tento zdroj enzymů a dalších proteinů je vhodný do polévek a dalších jídel. Vyrábíme z bio hrachu a vlastní komekoji. Za studena kvašené a nestabilizované.
  • miso polévky pro rychlou přípravu  – česnekovou, cibulovou, s kimči, se shiitake. Unikátní fermentovaný polévkový základ vytvořený z nepasterizovaného hrachového misa a pečené cibule, česneku, s kimči nebo shiitake houbami. Díky obsaženým enzymům jde o velmi zdravý pokrm s kořeny v Japonsku a Číně, surovinami je však přizpůsoben českému prostředí. Jednu lžíci stačí zalít horkou (nikoliv vařící) vodou a zamíchat. Vznikne tak jemná “cibulačka”. Jedno balení obsahuje 8 poctivých porcí.
  • višňový praocet – kvašený ocet na medovém základu ochucený višněmi. Vyroben původní orleánskou metodou v poctivých dubových kádích. Z vysoce kvalitního českého medu a višní. Ocet je vhodný nejen do salátů, polévek apod., ale také jako základ velmi osvěžujícího ovocného nápoje (stačí smíchat s vodou nebo připravit v sodastreamu skvělou limonádu).
  • shiokoji – unikátní kvašená nasolovací marináda, která stačí jako jediná ingredience pro naložení masa nebo zeleniny před grilováním, pečením nebo smažením. Dodá křehkost a skvělou chuť umami. Shiokoji je možné použít i na kvašení nebo ochucení zeleniny či hub. Vyrábíme ho poctivým kvašením bez alkoholové stabilizace.
  • komekoji – rýže obohacená enzymy produkované ušlechtilou plísní koji (Aspergillus Oryzae), která je základním vstupem pro výrobu mnoha japonských potravin (miso, saké, amazake, sojová omáčka a další). Samostatně je po namixování na mouku skvělá pro extrémně rychlé „staření“ masa. Vyrábíme z vysoce kvalitní italské rýže tradičním japonským způsobem.

Připravujeme pro vás reportáž z výroby

Pánové z Kojibakers jsou skutečně nadšenci. Minulý pátek jsme s nimi strávili báječných pár hodin v jejich provozu. My jsme měli spoustu otázek a kameru, oni mají spoustu informací. Až to všechno sestříháme, tak se můžete těšit na reportáž přímo z provozu. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí a padne kdejaký ten mýtus.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají slevu 25% na veškerý nákup v eshopu www.eshop.kojibakers.cz vyjma dárkových poukazů [přihlaste se]. 

Objednávat můžete i na Slovensko, v eshopu je možno platit v Eurech.

Akce trvá do 31.12. 2020

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Dobrý den Evi,nejde mi uplatnit klubová sleva na miso i přésto ,že píšete – lze uplatnit do roku 2021. Je to technická chyba nebo? Děkuji za info.Simona

Evi, ráda bych ochutnala, ale momentálně jsou kojibackers mimo provoz. Uvidím, kdy zase naskoci. Pokusis se obnovit slevu i na příští rok, kdyby to letos už neklaplo?

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Vyzkoušejte také

2

20% sleva na eko kosmetiku a drogerii

Aby se vám lépe rozhodovalo, zda zůstat u běžné drogerie nebo začít brát ohled na svoje zdraví a na naši planetu, domluvili jsme pro vás fantastickou slevu...
22

Skleněné nádobí na vaření, pečení i servírování s 25% slevou

Skleněné hrnce a formy na pečení značky Simax, které znáte z našich video receptů, vřele doporučujeme pro zdravé vaření, pečení i skladování. Pro členy Klu...
1

Skleněné lahve, brčka a skladovací dózy s 25% slevou

Skleněná brčka a lahve jsou skvělou ekologickou alternativou pro jejich plastové verze. Na ně, na skladovací dózy i další sortiment značky Simax jsme pro v...
1
1

Přírodní kosmetika a eko drogerie jsou další přirozený krok

Podle čeho vybírám kosmetiku a drogerii? Mám pár zásad, kterých se držím. Pokud jste zatím změnili jen jídelníček, určitě začněte uvažovat i o změně toho, ...
4

Zrnosetí 2019 – vítání léta

Opět po roce nejzdravější akce vítání léta – zveme vás.