Třezalka nám ještě stále vesele kvete na zahradě, vyrostly jí i nové výhonky, takže jsme s holkama udělaly poslední letošní sběr. Tentokrát budeme dělat olej a tinkturu. Na čaj už máme nasušeno.

Třezalka a děti

Myslím, že třezalka je pro děti zajímavá bylinka. Jednak je krásně žlutá, jednak můžeme pozorovat ty malé tečky, kvůli kterým nese název tečkovaná. Když jim dáme do ruky lupu, bude je to bavit ještě víc. A pak, když jim ukážeme, že třezalka barví, budou nadšené. Naše děti s ní letos i malovaly na papír. Nemám po ruce fotku, ale umíte si jistě představit, jak je to bavilo.

Výroba oleje a tinktury

Výroba oleje je samozřejmě taky skvělá. Děti baví cokoli trhat nebo stříhat, do sběru bylinek je vůbec není třeba nutit. Spíš konečně mohou něco legálně „naškubat“ a ještě má máma radost. Takže dnes jsme se pustily do třezalky a rovnou jsme se pustily s děvčaty do výroby oleje a tinktury. Na čaj už totiž máme nasušeno z léta.

Přidáte se?

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!
  1. Ahoj,sice se můj komentář netýká trezalky ale přeci mi to nedá. Jak prosím zpracováváte bezinky plody? Jsou všude kolem a jsou krásné a ja vždy najdu jen s cukrem – nic vhodného pro nás :). Děkuji

    • Já dělala bezinkový likér s medem. Není to teda nic makrobio – alkohol a med. Všichni, kdo ochutnali byli nadšení. Pak jsou prý dobré přidat do hruškového kompotu – dá se zamozřejmě bez cukru. Už třetí rok se na to chystám, ale nikdy nemáme dozráté hrušky a bezinky zároveň. S bezinkami se ale musí opatrně, nesmí se jich sníst moc.

  2. Zobrazit 3 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekTempeh na „medu“
Další článekFestival Země na talíři – v září v kině