Domů > Magazín > Blog

Strávníci amerických McDonald’s nakaženi parazity z výkalů

Všichni víme, že ve fast foodech je jídlo tučné, smažené a ne moc zdravé. A přesto jsou o víkendech fast foody narvány k prasknutí rodinami s dětmi. Škoda že až nějaká děsivá kauza nám připomene, že i v jídle platí staré dobré rčení: všude dobře, doma nejlépe.

Epidemie více než měsíčních průjmů a zvracení

Amerika se od května potýká s epidemií cyklosporózy – dlouhotrvajících velmi silných průjmů a zvracení. Všichni nakažení lidé mají jedno společné – jedli jídlo u McDonald’s. Dle analýz za to mohou parazité, kteří se vyskytují v lidských výkalech a kterými musely být potraviny kontaminovány. Nakaženo už bylo více než 500 lidí. Hrozí přenos infekce i u nás? České zastoupení McDonald’s zatím mlčí.

Saláty aneb zdravá nabídka od McDonald’s? Ani náhodou.

McDonald’s do své nabídky na základě žádosti zákazníků zařadil 4 druhy salátů, které mají být kaloricky “méně” náročným pokrmem nabídky McDonald’s, vedle všech těch hranolek a hamburgerů. Dvojitý cheeseburger má 440 kcal, Bacon McDouble má 450 kcal a nové saláty mají od 320 do 520 kcal. Ve srovnání se zbytkem jídla, tedy ani tyto saláty nejsou o mnoho zdravější.

Jsme nepoučitelní

My lidé jsme nepoučitelní. Šokující kauzy z oblasti fast foodů nás pobouří a vystraší. Říkáme s:i “Tam už nepůjdeme!” Ale jakmile kauza dozní, tak se zase vrátíme. Nebo si možná myslíme, že problém je daleko, že se nás to netýká. Musíme ale čekat do doby, než se to stane? Než problém dorazí až k nám?

Nejlepší je to naše domácí!

Sázka na jistotu je prostě jídlo připravené doma. Jaké jsou hlavní přednosti domácí kuchyně?

  • Uvaříme si přesně to, na co máme zrovna chuť.
  • Dochutíme si to dle našich chuťových preferencí.
  • Víme, co jsme si tam dali a v jakém množství.
  • Známe složení.
  • A víme, že jsme dodržovali hygienu.

Co vy na to?

Stalo se vám něco podobného? Nakazili jste se v restauraci? Nechutnalo vám? Souhlasíte, že domácí jídlo je to nejlepší? Napište nám do komentářů a podělte se o vaši zkušenost.

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Taky už se nám stalo, že jsme měli v práci problémy po firemní večeři (já na to naštěstí netrpim:)

Ale nákaza z výkalů je možná i ze zeleniny, např. salát může být potřísněn kočičími výkaly…

Marie Mařikova
29. 8. 2018

Doporučuji shlednout dokument Super Size Me.Muž se měsíc stravuje pouze fast food.Je sledovany lekari a otevřeně mluvi o svych pocitech.Hezky den.

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Vyzkoušejte také

1
1

5 receptů na fast foodová jídla – zdravě a chutně

Máte rádi fast food? Nemusíte si ho zakazovat. Naučíme vás připravit si pizzu, hamburger, hranolky, zmrzku i řízky v souladu se zdravou výživou – zdr...
klub
4
4

Zvracení – jak ho zastavit a jakou nasadit dietu

Zvracením nám tělo dává najevo, že něco není v nepořádku. Je to obranný jev organismu na nebezpečné látky či narušení rovnováhy. Jak v takovém případě post...
13
9

Co jíst při nemoci (jídelníček pro nemocné)

Jste nemocní, nebo máte nemocné dítě a přemýšlíte, co mu dát k jídlu? Aby to tělo nezatížilo, ale naopak bylo lékem, dodalo energii a výživu? Sepsali jsme ...
9
1

Dopis od Mikuláše aneb nechvalme, ale oceňujme

Petřiny rady v tomto článku stojí za zváženou nejen na Mikuláše, nýbrž po celý rok. Dopisy, jaké radí napsat, píšeme našim holkám už několik let a máme s t...